فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

چگونگی درخواست سند و تبدیل سند شورائی به سند تک برگ عرصه و عیان در شمال

ویلا با سند در شمال، چه ویلا با سند شش دانگ، ویلا با سند تک برگ و عرصه و عیان باشد خیال خریدار ویلا با سند در شمال آسوده و راحت است. اما در بعضی موارد ویلا با سند شورایی میباشد که ما در اینجا مراحل تبدیل سند شورایی یا همان فروشنامه ویلا را به سند تک برگ به شما خواهیم گفت تا از طریق ماده 147 مالک ویلا با سند شش دانگ و تک برگی شوید.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال
 

سند شورائی ویلا و زمین

یکی از دغدغه های افراد برای خرید ویلا در شمال و زمین در شمال مواجه شدن با سند شورائی ویلا و زمین مورد نظر خریدار می‌باشد، به طور خلاصه باید گفت خریداران ویلا یا زمین بعد از عقد قرارداد که همان مبایعنامه در بنگاه مربوطه می‌باشد متوجه می‌شوند که ملک یا ویلا مورد نظرشان فاقد سند می‌باشد اما در مبایعنامه نوشته شده است ویلا با سند شورائی، در اینجا چنانچه بعد از عقد قرارداد و قولنامه شورا و دهیار محلی که ملک مورد نظر ویلا یا زمین در آن محدوده یا روستا واقع گردیده به صحت و سلامت ملک اظهار و تائید نمایند، ملک مورد نظر سلامت و سالم می‌باشد.
چنانچه خریدار زمین یا ویلا بعد از تائید شورا و دهیار محل هم راضی و قانع نشد و به دنبال سند شش دانگ برای ویلای خود در شمال است، می‌بایست طبق مراحل زیر که به آن اشاره می‌کنیم اقدام به درخواست سند تک برگ عرصه و عیان یا ویلا با سند شش دانگ برای ملک خود اقدام نماید، که در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد. ملک مورد نظر باید دارای بنا باشد تا عرصه و عیان تعلق گیرد.
ویلا و زمین هایی که در شمال به عنوان ویلا و زمین هایشورایی یا همان فروشنامه که ممهور به مهر شورا و تائیدیه شورا میباشد را باید چک کرد که آیا این زمین یا ویلا مورد نظر در شمال داخل بافت روستایی با نقشه برداری قبلی و مراحل نقشه برداری روستائی و طرح هادی روستا از قبل توسط دهیار روستا اقدام گردیده یا خیر. پس در گام نخست رجوع به دهیاری محل یا روستایی که ویلا و زمین مد نظر شما در آن روستا یا محل واقع گردیده است و پرسیدن سوال فوق که آیا ویلا یا زمینی که شما قصد خرید آن را دارید داخل بافت روستا هست یا خیر.
اگر فروشنامه و همان سند شورایی ملک یا ویلا مورد نظر شما خریدار عزیز در روستا یا محل که دهیار برای کل روستا به بنیاد مسکن درخواست سند داده باشد، شخص متقاضی یا خریدار ویلا با سند شش دانگ یا عرصه و عیان می‌بایست به دهیاری رجوع نماید و با مدارکی که شامل موارد زیر میباشد بقیه مراحل درخواست سند ویلا و یا مراحل تقاضای سند برای ملک مورد نظر را انجام دهد تا دهیار بعد از گرفتن سند کل روستا به صورت تفکیکی به خریدار ویلا سند دفترچه ای دهد که مراحل زیر را باید خریدار ویلا یا زمین در شمال برای اخذ سند تک برگ یا سند عرصه و عیان برای ملک خود طی نماید:

 

مراحل اخذ سند تک برگ یا سند عرصه و عیان

 

  1. کپی برابر اصل از فروشنامه به نام متقاضی سند ویلا 

  2. کپی از پشت و رو کارت ملی و شناسنامه .
  3. مبلغ 50 هزار تومان هزینه ثبت نام .
  4. زمین مورد نظر باید دارای بنا و حدودش محصور شده باشد.
  5. ثبت اطلاعات مورد نظر در سامانه .
  6. جی پی اس و نقشه برداری انجام گرفته باشد .
  7. فایلهای مربوطه به همراه مدارک به اداره ثبت شهرستان محل وقوع ملک پست پیشتاز شود تا موقع دریافت کد رهگیری که انجام تمام این امور و موارد را میتوانید به ما بسپارید تا در اسرع وقت برای شما سند عرصه و عیانی و تک برگی را به شما تحویل دهیم.


چنانچه دهیار محل درخواست سند کل روستا را به بنیاد مسکن نداده باشد، ویلا و ملک مورد نظر در نوبت سند نباشد، شخص یا خریدار ویلا در شمال از طریق ماده 147 درخواست کارشناس از اداره ثبت محل وقوع ملک و از طریق نقشه برداری و جی پی اس و مشخصات و حدود اربعه زمین را مشخص و مدارک فوق از 1 تا 7 را تهیه و بعد از گرفتن کد رهگیری و تشکیل پرونده و تقاضای سند در اداره ثبت شهرستان محل وقوع ملک انجام میگیرد و خریدار ویلا در شمال در نوبت سند از طریق ماده 147 میماند تا نوبتش شود.