فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

آشنائی با انواع سند و توضیح مختصر در مورد اسناد

انواع سند در خصوص خرید و فروش ملک، آپارتمان، ویلا در کشور خصوصا جهت آشنایی هموطنان با انواع سند و در نهایت خرید قانونی و بی درد سر ویلا در شمال با سندها و انواع آن آشنا شوید.

 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال

 

سند قولنامه‌ای
قولنامه سند و نوشته‌ای است با توافق طرفین معامله، مثلا خریدار ویلا با فروشنده ویلا در شمال که توسط مشاور املاک و مدیریت املاک قرائت و نوشته در اصطلاح عقد می‌گردد و در زمان مشخصی از عقد قرارداد اجرای تخلف از آن پرداخت وجه مشخص توسط متخلف می‌گردد. در ضمن قولنامه باید توسط فردی سرشناس و معتبر منعقد و به امضا برسد تا محکمه پسند باشد و از نظر قانونی بدون مشکل باشد.

 

 

خرید انواع ویلا ساحلی در شمال
 

باید خاطر نشان کرد تعداد زیادی از ویلاها در شمال به دلیل موقعیت خوب و مناسب جغرافیایی و قیمت منصفانه و قابل قبول برای خریدار مورد تائید و قبول واقع شده و به صورت قولنامه‌ای در بنگاه معاملات ملکی معامله و عقد صورت می‌گیرد.


سند سیم سرب ملکی
اسناد و سندهای سیم سرب ملکی در امر فروش و خرید ویلا بسیار معتبر و اساسی هستند، به دلیل ثبت شدن در اداره ثبت و دفترخانه اسناد رسمی به نام مالک و از لحاظ حقیقی و حقوقی و قانونی از درجه و اعتبار بالایی برخوردار است و می‌تواند به صورت مشاع یا شش‌دانگ باشد.

سند شش دانگ کاغذی
سند شش‌دانگ، به اسنادی که تمام و کمال متعلق به شخص باشد اطلاق می‌گردد و نیز مانند سند سیم سربی برای خریداران ویلا و فروش آن از جنبه بالای قانونی و مالکیت برخوردار است و دارای پلاک ثبتی اصلی و فرعی است.


بسیاری از ویلاها در شمال که به فروش می‌رسند دارای سند شش‌دانگ می‌باشند.

 

سند تک برگ
بسیاری از ویلاها دارای سند تک برگ شده‌اند که این امر در سال‌های نزدیک و تبدیل اسناد جهت بالا بردن ضریب اطمینان به اسناد و سندهای تک برگی شده است، در مناطق شمال به صورت پراکنده ویلاها با دارا بودن سند تک برگ به فروش می‌رسند و دقت و معرفی در این امر وظیفه مشاور املاک می‌باشد.

البته در بعضی موارد ممکن است ویلا دارای سند نبوده یا در اصطلاح دارای سند شورایی باشد، اگر تمایل دارید تفاوت سند تک برگ رسمی ویلا با سند شورایی را بدانید، پس متن قبلی بولد شده با رنگ قرمز را مطالعه نمایید.

سند منگوله‌دار
نوع دیگر سند در راستای مالکیت و در ردیف اسناد مهم و معتبر در امر معاملات و خرید و فروش ویلا و املاک تجاری و مسکونی در شمال سند منگوله‌دار است که سند دفتر‌چه‌ای است و توسط اداره ثبت اسناد با نخ و سرب پلمپ شده است (و در حال حاضر سند تک برگی جایگزین آن شده است).

سند شخصی
به اسناد و سندهایی که تفکیک شده و به نام شخص زده شده باشد اطلاق می‌گردد.

 

سند وکالتی
وکالت در لغت به معنی محضری کردن مورد معامله توسط فروشنده ویلا که وکیل شخص اصلی می‌باشد و خرید و فروش در این‌جا منظور ویلا، وکیل حق معامله و توکیل به غیر را دارد.

 

سند مشاع
مشاع در لغت به معنای شریک داشتن و شریک بودن در جا و یا مکان یا قسمتی از ویلا و یا آپارتمان و زمین می‌باشد، که بعضی از ویلاها در شمال دارای اسنادی از نوع سند مشاع می‌باشند.

 

سند عرصه
سندی که مختص زمین می‌باشد و به زمین مسکونی یا زمین ویلایی که در آن احداث گردیده تعلق می‌گیرد.

 

سند عیان
اعیان سند واحد ساختمانی است . سند عرصه مربوط به زمین و سند اعیان مربوط به ساختمان است.

 

سند شورائی
سندی است که بعد از توافق و عقد قرارداد و قولنامه در کاغذ عادی در بنگاه مربوطه به تائید و مهر و امضا شورای محلی که ملک در آن واقع و معامله صورت گرفته است رسیده.

 

توجه:
در واقع تبدیل سند شورایی به سند شش‌دانگ تک برگ هم شدنی است و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید متن مربوطه در قسمت نکات آموزش سایت بانیان مسکن را مطالعه نمایید.

 

سند تفکیکی
تفکیک در لغت به معنای جدا شده می‌باشد و اسناد و سند تفکیکی به معنای تقسیم ملک و املاک بین شرکا و خویشان می‌باشد.

 

سند اوقافی
اسناد اوقافی اسنادی هستند که توسط مالکان در زمان گذشته و حال و آینده وقف امور خیر و تحویل و به نام اداره اوقاف گردیده و اداره اوقاف مودی و متصدی امور این‌گونه اسناد و املاک می‌باشند.

 

سند بنچاق
در زمان گذشته قبل از تصویب قانون ثبت در کشور معاملاتی عقد و قراردادهایی روی کاغذ توسط اشخاص باسواد نوشته و توسط علما دین و متصدیان ممهور و امضا می‌شد که اشخاص برای اثبات مالکیت خود در گذشته به آن استناد می‌کردند.

 

سند زمین شهری
زمین‌های سند شهری، به زمین‌هایی که در محدوده قانون شهری و شهرداری می‌باشد.

 

سند سازمانی
مربوط به اداره جات و ارگان‌ها و سازمان‌ها و دوائر دولتی است که در بحث کلان مطرح می‌شود.

 

سند تعاونی
این اسناد به صورت تعاونی و گروهی مطرح است که در مبحث بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 

سند بنیاد شهید
که مربوط به ادارات بنیاد شهید در سراسر کشور می‌باشد.

 

سند رهنی
سند رهنی چون در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‎گردد یک سند رسمی است و به فردی که ملکش در گرو یا وثیقه‎ بانک قرار می‌دهد راهن گویند، به بانک یا موسسه‎ مالی اعتباری که ملک را گرو می‎گیرد مرتهن و املاکی که در گرو قرار می‌گیرد عین مرهونه و به قراردادی که برای این منظور نوشته می‎شود رهن اطلاق می‌گردد.

 

سند معارض

اگر دو سند مالکیت، کلی یا جزیی از نظر اصل ملک که موضوع آنها می‌باشد یا از حیث حدود ملک یا حقوق ارتفاقی با هم در تعارض باشند و این تعارض با رأی هیات نظارت محرز شود، سند مالکیتی که ثبت آن نسبت به دیگری موخر است سند مالکیت معارض نام دارد.

 

سند المثنی
چنان چه بنا به دلایل متفاوت سند مالکیت از دست برود، مفقود شود و یا در آتش بسوزد و یا اثری از آن باقی نماند، مالک می‌تواند به اداره ثبت محل وقوع ملک برود و مراتب را گزارش دهد، سپس درخواست خود را مبنی بر صدور سند مالکیت المثنی عنوان نماید.

 

سند ورثه‌ای
هر زمان شخصی که سند مالکیت ملکی بنام او صادر شده فوت کند وراث شخص فوت شده می‌توانند با ارائه مدارک (تقاضای صدور سند مالکیت- گواهی حصر وراثت- فرم ۱۹ مالیاتی- اصل سند مالکیت مورث) از اداره ثبت محل وقوع ملک درخواست صدور سند مالکیت نسبت به سهم الارث خود را داشته باشند.

 

نظر مشاور:
خریداران ویلا و زمین و آپارتمان در شمال قبل از عقد قرار داد سعی در اخذ استعلام و اطمینان از نوع سند ملک را داشته باشند و در این امر شرکت ساختمانی و مشاور املاک مجرب و بزرگ و فعال منطقه شمال کشور به نام بانیان مسکن مشاور و راهنمای شما خواهد بود تا با انتخاب و خرید درست و مشاوره با ما اوقات خوش و بدون استرس و نگرانی را در ویلای شمال خود داشته باشید.