فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

معاوضه ویلا در شمال به چه صورت انجام میپذیرد

معاوضه در مفهوم مبادله محصول یا کالا با قیمت همطراز میباشد که از گذشته های دور در بین مردم صورت میپذیرفت و امروزه این اتفاق با افزایش قیمت ملک بیشتر به چشم میخورد .

 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال


در مورد معاوضه ویلا که در بین مردم به نام های تهاتر و یا جابجایی ویلا شناخته میشود گاه مشتریان خاص خود را داشته و امروزه ما شاهد این سبک معامله در مناطق شمال کشور میباشیم که بیشتر در رابطه با معاوضه ویلا و آپارتمان مسکونی و یا ملک تجاری با شهرهای تهران و کرج اتفاق می افتاد و اکثر افرادی که حاضر به تهاتر و جابجایی ویلا خود در شمال دارند بیشتر تمایل به معاوضه با آپارتمان و یا ملک مسکونی داشته و معاوضه با ملک تجاری و یا خودرو برای آنها در اولویت بعدی قرار دارد .
در خصوص شرایط معاوضه ویلا با ملک های مشابه باید به گونه ای باشد که از لحاظ قیمتی هم سطح باشد و یا طبق توافق قیمت واقعی توسط کارشناس ارزیابی شود و بسته به توافق طرفین مبلغ مازاد رد و بدل تا به قیمت واقعی معاوضه برسد .
فراز و نشیب اقتصادی در بازار امروز کشور اثرات مهم و اساسی در عرصه مسکن و مستغلات داشته و تاثیراتی مانند کاهش ارزش وجه رایج مملکتی در قبال ارزش مسکن در هنگام تورم و کاهش خرید و فروش در زمان رکود بازار ملک را شاهد خواهیم بود و تهاتر و جابجایی یا همان معاوضه ملک بین افراد اثرات زیر را در این راستا خواهد داشت که شامل - رونق خرید و فروش در زمان رکود ملک - حفظ بها ریال در زمان تورم بازار ملک - تضمین و اعتماد معامله - ارزش گذاری منطبق بر بها واقعی ملک - جلوگیری از هدر رفت زمان و انرژی میباشد .
 طی تماس های تلفنی بعضی از هموطنان عزیز که اذعان به معاوضه ویلا در شمال با مصالح ساختمانی و یا معاوضه ویلا با ماشین و خودرو و یا معاوضه ویلا شمال با زمین و یا ملک مسکونی در شهرهای مختلف کشور داشته اند که متاسفانه معاوضه ویلا توسط مالک در این خصوص در شمال بسیار نادر و محدود میباشد و اکثر ویلا داران در شمال تمایل به معاوضه ویلا با آپارتمان و بعد ملک تجاری در تهران و نهایتا با کرج تمایل دارند .
چه بسا هستند افرادی که در شهرهای مشهد ، اصفهان ، همدان و .... ساکن بوده و صاحب ویلا در شمال هستند و امکان معاوضه ویلایشان را با آپارتمان و یا زمین در شهرهای محل سکونت خود دارند و میتوان در خصوص تهاتر و جابجایی ویلا با آن ها رای زنی داشت .
آپارتمان مسکونی در تهران و نه ملک تجاری موردی است که اکثر ویلاداران در شمال حاظر به جابجایی و تهاتر با آن هستند و بوده مواردی که ما با رضایت و هماهنگی طرفین چنین معاوضه و تنهاتری را انجام داده ایم .
نحوه نوشتاری مبایعنامه در معامله های معاوضه ای همانند مبایعنامه معمولی فروش میباشد و در این خصوص باید دو مبایعنامه تنظیم شود به طور مثال شخصی آپارتمان مسکونی در تهران به ارزش 1 میلیارد و 300 میلیون داشت و خواهان معاوضه با ویلا در شمال بود که موردی از ویلا با ارزش فوق به او معرفی نمودیم و یک مبایعنامه فروش آپارتمان با خریدار ( فروشنده ویلا ) و فروشنده (آپارتمان تهران ) تنظیم و مبایعنامه بعدی را به صورت برعکس تنظیم نمودیم و صیغه معامله جاری و به امضا طرفین رسید .
البته هستند مواردی از معاوضه ویلا در شمال با ملک مسکونی یا زمین در شهرهای دیگر کشور که ارزشی متفاوت از لحاظ قیمتی دارند ، در این صورت موردی که ارزش کمتری دارد به صورت توافقی قیمت گذاری میشود و مطابق مطلب فوق مبایعنامه دوبار نوشته و ما به التفاوت قیمت در قولنامه قید و طرفین اقدام به هم ارزشی و برابری قیمت در قرارداد در حضور بنگاه مربوطه مینمایند .