فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

چرا در بعضی از شهرک های شمال اجازه ساخت ویلا انحصاری میباشد؟

شاید شما با این سوال مواجه شده باشید که چرا شخصا نمیتوانید در بعضی از شهرک ها اقدام به ساخت ویلا در زمین خود نمایید و به شخصه پیمانکاری و مدیریت ساخت را با عوامل و پرسنل خود استارت بزنید، آیا این که حق ساخت در زمین با مالکیت خود را ندارید منطقی است؟ یا اینکه چگونه است که اجازه ساخت ویلا در زمین شمال خود را ندارید؟ یا اینکه بخواهید اجازه ساخت به شخص دیگری با انتخاب خود به عنوان پیمانکار و سازنده داشته باشید مخالفت میشود؟
بله دوستان این مورد در شمال به چشم میخورد و ممکن است برای شما هم اتفاق بیفتد، البته در بعضی مواقع توافقی و در بیشتر موارد ملزم به رعایت قانون شهرک خواهید بود.

 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال


مواردی که به صورت توافقی ممکن است اجازه ساخت داشته باشد این است که، مثلا شما در بعضی از شهرک ها و یا مناطق بیرون از شهرک زمینی را خریداری کردید و قصد ساخت دارید و فروشنده اعلام میدارد در صورتی که اجازه ساخت را به او بدهید حاظر به فروش زمین در شمال یا شهر و روستا مربوطه را دارد، در اینجا یا باید از خرید انصراف و یا اجازه ساخت را به او بدهید که در مبایعنامه نیز به عنوان تعهد شما مطرح و به امضاء طرفین و مدیر بنکاه و یا با خودتان میشود.
و امکان اینکه زمینی که میخواهید بخرید بیرون از شهرک و یا داخل شهرک قرار دارد هست و شما با این گونه موارد مواجه میشوید و در نهایت تصمیم با شماست، و در بعضی از این شهرک ها و یا زمین های مستقل امکان اینکه از این دست قوانین شخصی هم وجود نداشته باشد و شما بتوانید با سلیقه و انتخاب خود سازنده و پیمانکار مشخص کنید نیز میباشد.
روی صحبت ما بیشتر با شهرک هایی است که از قانون خاصی که بین خود و افراد مالک در آن به نمایندگی تمامی اعضاء به عنوان هییت مدیره تنظیم شده است، در این شهرک ها هییت مدیره فردی را به عنوان پیمانکار ویلا یا سازنده با قیمت و نرخ مشخص ساخت به ازای هر متر مربع که با آیتم ها و متریال مشخص تأیین شده معرفی مینمایند و این مطلب به عنوان قانون شهرک به امضاء اهالی آن رسیده و هر شخصی که به عنوان خریدار زمین و در نهایت اقدام به ساخت ویلا نماید باید از آن پیروی کند.
این مسأله را بیشتر در شهرک های منظم و مدرن در شمال خواهید دید که فروش زمین در شهرک مربوطه پیرو تبعیت از قوانین آن است، البته دلیل آن هم جلوگیری از بی نظمی و آرامش افراد ساکن در شهرک میباشد، چرا که هر فردی خود با پیمانکاران و پرسنل متفاوت جهت ساخت ویلا به شهرک وارد نماید دچار تداخل و بی نظمی خواهد شد و کنترل پیمانکاران متعدد و رفت و آمدِها و ورود و خروج سخت خواهد بود، به همین دلیل از ساخت افراد غیر متفرقه جلوگیری میشود.
البته نباید نگران بود چرا که مسلمأ سازنده معرفی شده به شما دارای سابقه شفاف و با اصول مهندسی و کیفیت ساخت که به تأیید هییت مدیره رسیده و از فیلتر آن ها عبور کرده و مطمینأ سازه ای خوب با قیمت منطقی برای شما را در بر خواهد داشت.

 

جمع بندی؛ چنانچه خرید زمین در شمال را داشتید و به شخصه پیمانکار خاصی برای ساخت آن را در نظر دارید و با مانعی چون اجازه نداشتن ساخت شخصی توسط مدیریت شهرک و یا فروشنده زمین مواجه شدید، نگران نباشید. از پیمانکاری که به شما معرفی میشود استعلام بگیرید و چنانچه مورد تأیید شما از لحاظ کیفیت و قیمت ساخت بود و از ساخت ویلا توسط او مطمین شدید با عقد قراردادی محکم و منطقی ساخت ویلا را به او بسپارید و در قرارداد ساخت، کیفیت و زمان مد نظر را قید و در صورت ضعف در مراحل ساخت و زمان مشخص، مبلغی را به عنوان ضرر و زیان و عدم اجراءِ صحیح در مدیریت و ساخت در نظر گرفته تا الزام به ساخت با کیفیت در زمان و هزینه مشخص برای پیمانکار تأیین و با خیال راحت کار را به او بسپارید.