فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

محاسبه هزینه و قیمت ساخت ویلا در شمال؟

در این بخش از آموزش ها و نکات سایت املاک بانیان مسکن، به محاسبه هزینه قیمت ساخت ویلا خواهیم پرداخت. تمام جوانب هزینه ساخت ویلا در شمال را بررسی کرده و مصالح و مواردی که در ساخت ویلا استفاده می شوند را گفته و انواع و انواع با کیفیت آن را پیشنهاد کرده. اگر به دنبال مطلع شدن از هزینه های ساخت ویلا در شمال هستید می توانید از این آموزش سایت املاک بانیان مسکن استفاده کرده و با دید بازتری نسبت به ساخت یک ویلا در شمال اقدام کنید.

 

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال
 

 

پول ساخت ویلا در شمال چقدر خواهد شد؟ و یا اینکه شما میخواهید در زمینی که خریده اید و یا داشته اید یک ویلا به سلیقه و خواسته خود بسازید و از قیمت ساخت ویلا و هزینه های آن اطلاع کافی ندارید، یا اینکه نمیدانید در نهایت امر ساخت ویلا برای شما چقدر هزینه در بر خواهد داشت؟ و یا چگونه و از کجا باید شروع کنید، این ها سوالاتی است که شاید ذهن شما را با توجه به قیمت بالا در خرید ویلا و یا نیافتن ویلای دلخواهتان درگیر نماید و تصمیم شما را به سمت ساخت ویلا سوق دهد.

 

محاسبه هزینه و قیمت ساخت ویلا

محاسبه هزینه و قیمت تمام شده ساخت ویلا در شمال به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل شامل قیمت متریال و مصالح کاربردی در ویلا، اجرت استادکاران مرتبط با ساخت ویلا و هزینه های جانبی بستگی دارد که ما در ذیل ریز به ریز برای شما توضیح خواهیم داد.
برای ساخت ویلا عوامل مختلفی با هم دخیل هستند که مدیریت در هماهنگی و نحوه صحیح اجراء توسط مهندس ناظر یا همان پیمانکار کاربلد و خبره صورت می‌گیرد، در ضمن ما مطالبی از چگونگی ساخت ویلا در شمال را در صفحات قبلی قسمت نکات مهم و آموزش سایت املاک بانیان مسکن شمال برای شما مشخص نموده ایم، در این قسمت میخواهیم بیشتر به موشکافی در قیمت مصالح و اجرت استادکاران مرتبط و در مجموع هزینه های ساخت در ویلا اشاره نماییم.


استفاده از مصالح عرف و معمول ویلا سازی در شمال که بیشتر سازندگان با آن در ارتباط هستند شامل(بلوک، سیمان سیاه، سیمان سفید، بتن، پودر سنگ، ماسه بادی، ماسه شکسته، مخلوط، میله گرد و آهن آلات کاربردی در ویلا، تیرچه بلوک، داربست، سنگ کاربردی در نما و کف و پله ها ، چوب در سقف و نما و اتاق خواب و درب ها ، آجر و انواع آن، شیشه، انواع درب و پنجره، کف پوش ها، سیستم و مصالح برق، سیستم و مصالح لوله کشی، شومینه، شوفاژ، گاز کشی، خاک و گلکاری و مصالح و متریال کاربردی در قسمت محوطه سازی ویلا، شیرآلات و مصالح کاربردی در سرویس ها و آشپزخانه، کابینت، پوشش و متریال کاربردی در سقف، و دیگر مصالح مربوط در کامل شدن ویلا که خانم ویشکایی به عنوان مهندس ناظر در پروژه های اجرایی سایت املاک بانیان مسکن شما را با قیمت تک تک آن ها آشنا خواهد کرد.


مطلب گردآوری شده توسط خانم مهندس ویشکایی در تاریخ 25/01/1397 که بها قیمت ارز در داخل کشور در حدود 4200 تومان است و مصالح مربوطه با قیمت میانگین و کیفیت معمول ساخت ویلا در شمال اعلام و در این تاریخ ثبت و به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید، ضمنا محاسبات در مورد ویلا دوبلکس 230 متری خواهد بود و مثال های مطرح شده مربوط به چنین متراژ ساخت ویلا در شمال و در (+-30) متر میباشد.

 

مصالح موردنیاز برای ساخت ویلا

بلوک؛ در کرسی چینی و دیوار چینی ویلا و ساختمان و همچنین دیوارکشی محوطه ویلا کاربرد دارد و با قیمت 500 تومان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سیمان؛ سیمان سیاه از مصالح ضروری در ساخت ویلا میباشد که در دیوارچینی، بتن، تعمیر سیاه و .... کاربرد داشته و اصولا در پاکت های 50 کیلویی با قیمت حدود 9 هزار تومان در شمال به سازندگان ارائه میگردد، البته کرایه حمل را نیز باید در نظر گرفت.
سیمان سفید؛ در تعمیر و بعد از تعمیر سیاه با پودر و در دوغ آب کف پوشهای سالن و سرویس کاربرد داشته و پاکتی 21 هزارتومان ارایه میگردد.
پودر سنگ؛ پاکتی 2500 تومان و در تعمیر سفید به همراه سیمان سفید مورد استفاده میباشد.
آجر؛ انواع مختلف داشته و شامل آجر گری با قیمت دانه ای 250 تومان و آجر سوراخ دار یا آجر بهمنی با قیمت حدود 600 تومان ارایه میگردد و در دیوار چینی و شیب چینی و تیغه دیوار سرویس بیشتر کاربرد دارد.
میله گرد؛ انواع مختلف و با قیمتهای شاخه ای 12 متری مشخص که بیشتر در قسمت آلماتور بندی و جوشکاری ویلا کاربرد داشته و شامل میله گرد 8 با قیمت شاخه ای 14800 تومان و میله گرد 10 با شاخه ای 21500 تومان، میله گرد 12 شاخه ای 30 هزار تومان، میله گرد 14 با قیمت هر شاخه 42500 تومان ، میله گرد 16 شاخه ای 51 هزار تومان به سازندگان ویلا در شمال ارایه میگردد.
ماسه بادی؛ از مصالح کاربردی در دیوار چینی، پر کردن کرسی، کف سازی،  تعمیر سیاه کاربرد داشته و با تراکتور سرویسی 70 هزار تومان، کامیون 911 سرویسی 130 هزار تومان ارایه میگردد.

ماسه شکسته؛ بیش‌ترین کاربرد آن در بتن ریزی و دیوار چینی و کف سازی مطرح میشود و با قیمت کامیونی 13 تنی در حدود 470 هزار تومان پای کار ارایه میگردد.
مخلوط؛ مخلوط نیز بیشتر در پر کردن کرسی و حیاط سازی و همچنین کف سازی مطرح میشود و یک سرویس کامیون 13 تنی در حدود قیمت 270 هزار تومان پای کار تخلیه میگردد، البته برای زمین های گل و شل که نیاز به مخلوط ریزی دارند نیز مورد استفاده است.
نکته ؛ موارد فوق بیشتر در مرحله سفت کاری ویلا یا ساختمان کاربرد داشته و اصطلاحاً تا سربندی که همان شیب چینی و آهن کشی توسط جوشکار و زدن سقف و پوشش سقف ویلا می باشد مرحله سفت کاری به اتمام میرسد و بعد از آن مرحله نازک کاری شروع میگردد.
اجرت استاد کاران نیز از عوامل تایین کننده در ساخت ویلا میباشد و شرکت بانیان مسکن با همکاری استادکاران حرفه ای با قیمت های مشخص به شرح زیر در ساخت یک ویلای دوبلکس شما را با اجرت های استاد کاران مختلف مرتبط با ساخت ویلا آشنا میکند.
بنا؛ اجرت بنا در بحث ویلا سازی به دو صورت روزمزد که روزانه مبلغی در حدود 100-120 هزار تومان میباشد و جهت ساخت ویلا زیر بنایی محاسبه میشود، مثلا ویلایی با متراژ 250 متر دوبلکس از کرسی چینی تا شیب چینی و تعمیرات لازم متری حدود 80 هزار تومان محاسبه میگردد.
کارگر؛ هزینه کارگر در ساخت ویلا که به صورت پیمانکاری و زیر دست بنا و .... میباشد به عهده آنها بوده اما در موارد جانبی هزینه کارگر به صورت روزمزد حدود 60هزار تومان میباشد که بیشتر شامل کارهای جانبی در ساخت ویلا میباشد.
سنگ کار؛ هزینه و اجرت سنگ کار در اجرای متریال ویلا سازی شامل، نصب آجر، سنگ کاری، نصب کف پوش و .... بسیار مهم بوده و اصولا متری محاسبه میگردد و در کل بستگی به متراژ کار و کیفیت سنگ کار دارد.
حلب کوب؛ اجرت حلب کوب که بیشتر در قسمت سقف بیرونی ویلا محاسبه میگردد در حدود متری 5 تا8 هزار تومان میباشد و هزینه خرید حلب، آندوویلا، آندولین، حدود 17 - 18 هزار تومان میباشد.
آلماتوربند، تیرچه، فوم، ایزوگام، جوشکار، لوله کش و تاسیسات، کابینت کار، شومینه ساز، نجار، شیشه بر، گازکش،گل کار، ایزوگام کار، اینها مواردی هستند مه با تغییرات جزیی همراه بوده و جهت چگونگی قیمت که بسته به کیفیت کار و مصالح درجه بندی متفاوت میباشد و شما میتوانید جهت قیمت روز با سایت املاک بانیان مسکن شمال تماس و از جزییات کامل آن مطلع شوید.
برق کار؛ در مورد چگونگی فعالیت برقکار در قسمت قبل توضیح دادیم، اما اجرت کلی برقکار به صورت زیر بنایی محاسبه و از متری 2000  تا 2500 تومان متفاوت میباشد، البته هزینه خرید جنس و ... به عهده صاحب ویلا و پیمانکار مربوطه میباشد.
در قسمت پایانی و نتیجه گیری همانطور که در بالا به آن اشاره شد ساخت ویلا بعد از انتخاب زمین و طرح و نقشه اجرا میگردد و تا اینحا هزینه های قبل ساخت به شمار میرود، هزینه های حین ساخت ویلا شامل متریال و مصالح کاربردی به اضافه اجرت و دست مزد استادکاران میباشد، البته هزینه های بعد ساخت که بیشتر برای حیاط ویلا و بیرون ساختمان در نظر گرفته میشود نیز در قیمت نهایی ساخت ویلا تاثیرگذار خواهد بود.