فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

نوشهر را بهتر بشناسیم.

تاریخچه مختصر در مورد نوشهر:

نوشهر تاریخ طولانی از گذشته های دور داشته و سرزمینی از چالوس و کجور و رویان و نور امروزی را شامل میشده که توسط سلسله و حکومت پادوسبانیان اداره می‌شد، پادوسبانیان که به آل ‌پادوسپان نیز شهره بود ،سلسله‌ای بود که پادوسبان پسر گاوباره آن را بنا نهاد و پادشاهی در این منطقه بکر و وسیع بر خاندانش موروثی شد و این سلسله پس از دودمان خورشید در ژاپن قدمت دار ترین سلسله دنیاست که از 22 تا 1006هجری قمری در رویان و اطراف آن حکومت کردند.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمالبعد از آن نوشهر توسط قاجار مورد توجه قرار گرفت و با نام سنگ تجن شهره شد و تقریبا در قرن گذشته به دهکده ای کوچک با نام خواجک یا خواچک شناخته می‌شد، به دلیل موقعیت جالب و زیبای ساحل و مستعد بندر که محل تردد کشتی های تجاری بود، مورد توجه خاص حبیب الله خان سردار خلعتبری پدر محمد ولی خان تنکابنی قرار گرفت و به سمت عمران و آبادانی قدم گذاشت و به حبیب آباد شهرت یافت.
در اواسط سال 1305 هجری شمسی به دلیل تغییرات اساسی که در چهره آن روز حبیب آباد ایجاد شد، به ده نو تغییر نام پیدا کرد و از آن به بعد با رونق ساخت و ساز و احداث ساختمان ها و خیابان های نوساز و توسعه شهر همراه با افزایش تاُسیسات متعدد بندری و احداث اسکله در اوایل سال 1318 به نوشهر تغییر نام یافت.

مراکز گردشگری و تاریخی نوشهر شامل پارک جنگلی سی سنگان، دریاچه خضر نبی، بنای امامزاده طاهر و مطهر، ساحل زیبا با تفرجگاه های اقامتی مختلف و دسترسی سهل و آسان به ییلاقات کوهستانی این شهر را به یکی از زیباترین شهرهای توریستی اقامتی شمال در استان مازندران مبدل ساخت.

 

موقعیت جغرافیایی نوشهر؛

نوشهر با موقعیت طول جغرافیایی 51,30 درجه شمالی و 36,39 درجه شرقی که از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه البرز و بلده نور، از شرق به شهر رویان و از غرب به شهرستان چالوس متصل میباشد، ارتفاع از سطح دریا حدود -2,9 متر بوده، نوشهر در کل دارای سه شهر به نام‌های شهر نوشهر، شهر پول، شهر کجور، با دو بخش کجور و مرکزی، 6 دهستان به نام‌های، بلده کجور ، کالج، پنجک رستاق، خیرودکنار، زانوس رستاق و تابعه کجور شهره است- بزرگترین بخش این شهرستان، بخش کجور می باشد که حدود دو قسمت از سه قسمت وسعت خاک این شهرستان را به خود اختصاص داده است.
 

مراکز آموزشی نوشهر؛

دانشگاه علوم و فنون دریایی- دانشگاه آزاد واحد نوشهر-دانشگاه پیام نور- دانشگاه غیرانتفاعی مارلیک و پردیس هنر-دانشگاه معماری کمال الملک( معماری و شهرسازی)-دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران-دانشکده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری(دانشگاه مازندران) در این شهرستان زیبای ساحلی وجود دارد.
 

سیستم حمل و نقل نوشهر؛

بندر؛ بندر نوشهر نزدیک ترین بندر به پایتخت ایران یعنی تهران میباشد و به سیستم خطوط هوایی نیز مجهز بوده و از مهمترین بنادر تجاری کشور است و به طور میانگین سالانه حجم زیادی از کالا در این بندر مبادله میشود.
بندر نوشهر در طی 9 سال و توسط شرکت های آگرمن بلژیک و بورورکس هلند از سال 1309 شروع و 1318 آماده بهره برداری شد، هر ساله حدود 500 کشتی در این بندر تردد داشته و با تهران حدود 200 کیلومتر فاصله دارد و با اتمام ««پروژه آزاد راه شمال ««این فاصله به 120 کیلومتر خواهد رسید.


بندر نوشهر

فرودگاه؛

در سال 1332 فرودگاه نوشهر شامل بک باند خاکی بود که در اواخر سال 1362 ترمینال جدید در آن احداث شد، وسعت فرودگاه در حدود 57 هکتار بوده و با باندی به طول 2150 متر گنجایش هواپیماهای متوسط را داشته و پتانسیل تبدیل به فرودگاه بین المللی را داراست. پروازهای این فرودگاه هفتگی بوده و به شهرهای تهران، اهواز، شیراز، مشهد میباشد.
خرید ویلا در شمال بیشتر به نام شهرهای نوشهر، رویان، متل قو، نمک آبرود، رامسر، شناخته شده و هستند شهرهایی چون بابلسر، سرخرود، محمودآباد، چمستان که از لحاظ جذب مشتری و توان خرید و همچنین قیمت کمتر از ویلاهای مشابه فروشی در شهرهای نخست، اولویت های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

فرودگاه نوشهر 
 
در شمال ویلا گستره ای طولانی در حاشیه دریا و نوار ساحلی از بندر ترکمن تا بندر انزلی دارد، اما بیشتر افراد در جستجو برای خرید ویلا در بهترین شهر ساحلی در استان مازندران هستند، و در این بین شهرستان بندری نوشهر با هتل ها و اقامتگاه های مختلف و جاذبه های گردشگری بی نظیر و فاصله کم بین دریا و جنگل، همچنین دسترسی راحت و آسان به شاهراه های اصلی کشور چون جاده کندوان از غرب حدود 5 دقیقه و  در حدود 10 کیلومتر و جاده هراز در حدود 80 دقیقه فاصله با ماشین تا این شهرستان قرار گرفته است.
خرید ویلا در نوشهر به طور کل با جغرافیا همین طور وسعتی به طول حدود 50 کیلومتر در جاده کناره از غرب به شرق و حدود 1500 تا 3500 متر از جاده اصلی تا رشته کوه البرز یعنی از شمال به جنوب و همچنین حاشیه دریا و نوار ساحلی را به خود اختصاص داده و در این بین روستاهای جذاب و توریستی با ویو و چشم انداز عالی مورد مناسبی از ویلای فروشی در نوشهر را به معرض نمایش عموم قرار داده و در این گستره بهترین ویلاهای فروشی شمال کشور با تنوع قیمت و سازه، شامل ویلا ساحلی در نوشهر، ویلا جنگلی داخل شهرک و یا بیرون از شهرک را خواهید دید.