فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

قرارگيري ويلا در طرح هادي و بافت محل و روستايي در شمال به چه معناست؟؟

قرارگیری ویلا در طرح هادی و بافت محل و روستایی در شمال به چه معناست ؟
طرح هادی محلی و روستایی طرحی است كه ، ضمن منظم کردن و ساماندهی و اصلاح بافت موجود مقدار و موقعیت گسترش آینده و چگونگی استفاده از زمینهای موجود منطقه برای فعالیت و عملکردهای مختلف از قبیل ، کشاورزی ، توليدی ، تجاری ، مسکونی ، و تجهيزات و تاسیسات و نیازمندیهای عرف و عمومی روستا را برحسب  موارد در چهارچوب طرحهای سازماندهی و منسجم فضا و سكونت گاه های روستایی یا طرح های کلی منطقه ای مشخص مينمايد .
ویلا يا ملک مورد نظر شما در بافت ميباشد ، اين بدان معناست که ویلا شما در همان طرح و نقشه هادی ناحیه شهری و روستایی میباشد و زمانی که مطرح میشود ویلا یا زمین مورد نظر شما در محدوده مجاز و تایین شده طرح هادی قرار گرفته است ، به صورت قانونی مالک میتواند اقدام به درخواست مجوز ساخت برای زمین و پروانه ساختمانی یا همان پایانكار بعد از ساخت ویلا در شمال نماید .
أخذ مجوز ساخت و پايان كار برای اشخاصی که ملک یا ویلا مدنظرشان در محدوده طرح هادی واقع شده دارای مراحل مختلف و سلسله مراتب به شرح زیر میباشد .
در مرحله اول تهیه طرح هادی ، وضعیت موجود در موقعیت مکانی روستا یا محل و اقدام به نقشه اولیه و پایه میباشد ، مرحله بعدی تحقیق و مطالعه اولیه و تشخیص وضعیت موجود ویلا یا زمین میباشد ، در مرحله بعد تجزیه و تحلیل از وضعیت موجود و تدوین و چشم انداز محدوده مدنظر میباشد ، گام بعدی تایین پروژه های موجود پیشنهادی و اقدام و تهیه طرح هادی میباشد ،
بعد از این مرحله از طرح هادی چگونگی اجرا و هدفهای تهیه طرح هادی مطرح است كه به طرق و مراحل زير مطرح میشود .
١-ایجاد زيرساخت عمران و توسعه محل و روستا با در نظر گرفتن شرايط بومی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی منطقه روستایی میباشد .
٢-اقدام و بررسی تسهیلات مربوطه در راستای بهتر شدن وضعیت مسكن روستا نشینان و خدمات رفاهی و بهزیستی میباشد .
٣-تهیه و توزیع منصفانه و عادلانه از درگاه زیرساخت های تسهیلاتی نظیر رفاهی و اجتماعی و توليدی منطقه مربوطه میباشد .
٤- ایجاد شبكه مرتبط و ارتباطی سازمان یافته و منظم در خصوص هدايت منطقی و عاقلانه توزیع خدمات روستانشینان و دهستان ميباشد .
٥- در این مرحله حمایت و هدایت فيزیکی ( بطن) روستا ميباشد .
٦-ایجاد زیرساخت های توسعه و بهبود اوضاع اقتصادی محل و روستا از سوی تسهیلات توليد گونه اشتغال و بهبود و ارتقاء درآمد روستانشینان میباشد .
به طور جامع و کامل طبق هدف های مذكور ، طرح هادی روستا در خصوص آماده سازی گسترش و توسعه و آبادی روستاها بايد از نگرش متفاوت و كلی برخوردار بوده و است .
طرح هادی روستا بر اساس مشخص آیین نامه چگونگی بررسی و مصوب شده طرحهای آبادانی و توسعه محلی و منطقه ای و ناحیه و ملی و مقررات معماری و شهرسازی ایران در مورخ دوازدهم دی ماه سال هزار و سیصد و هفتاد و هشت توسط هیات دولت به تصویب رسیده است .
مجوز ساخت و پایانكار يا همان پروانه ساختمان در هر مكانی توسط طرح هادی صادر گردیده و باید دقت داشت كه پروانه مذكور به زمین هایی كه داخل بافت يا همان طرح مطرح هادی واقع شده اند تعلق میگیرد ، پس با توجه به این گفته زمین و ملک یا ویلایی که خارج از بافت و طرح هادی قرار دارند ، نمیتوانند اقدام به أخذ مجوز ساخت و پروانه ساختمان برای ملک خود شوند و به تبع آن امکان مراحل أخذ سند براي ملک خود را هم نمیتوانند داشت و در همه حال استرس تخریب ویلا و يا ملک خود را توسط شهرداری و يا دهیاری مربوطه خواهند داشت ، و پيشنهاد سایت املاک بانيان مسكن دوری و اجتناب به عزيزانی كه قصد خريد چنین ملکهایی که در بیشتر موارد ارزان قیمت و زیر قیمت ویلا یا ملکهای مشابه در منطقه میباشد است .
طرح هادی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تهیه و جدیدترین نسخه نقشه مربوطه طرح هادی در شهرداری و دهیاری مناطق كشور در دسترس همگان خواهد بود و در ضمن روی نقشه طرح هادی كاربری زمین های خارج و داخل بافت و طرح هادی معین و نمایش داده شده و چنانچه افرادی ناآگاهانه اقدام به خرید ویلا يا زمین در خارج از طرح هادی نموده با مشكلات بیشمار و مختلف قانونی و صرف هزینه و وقت زیادی در اين معقوله خواهند شد .
یکی از محاسن برای ويلاهای موجود در طرح هادی اين است كه ،با پرداخت هزينه اندک مالک میتواند در زمان کوتاه و مراحل قانونی اقدام به أخذ سند و تهیه و نصب انشعابات برق و گاز برای ویلا خود در شمال نمايد.