فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

خرید ویلا ساحلی در نوشهر

ارزش ویلا ساحلی در کدام شهر شمالی کشور می تواند بیشتر باشد؟

مسلما مناطقی از شهرها و روستاهای شمالی کشور که دریا و جنگل به هم نزدیک تر بوده و دسترسی آسان به تهران و پایتخت را داشته، هتل ها و استراحتگاه ها و مراکز خرید بی شمار و در کنار هم را دارا باشد، میتواند بهترین انتخابی از خرید ویلا ساحلی برای فردی باشد که تمایل به داشتن یک ویلای زیبا در منطقه ای جذاب و توریستی دارد.
شهری که تمام خصوصیات یک منطقه عالی در شمال و موارد فوق را داراست نوشهر میباشد.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمالتفاوت شمال و جنوب کشور با توجه به اشتراک دریا و ساحل:
با کمی پرس و جو و کمی مقایسه می توان دریافت که شمال کشور نسبت به جنوب ساحلی بهتر و منطقه ای با صفا تر دارد، همین مساله با دلایل زیر باعث شده تا سیل جمعیت برای خرید ویلا ساحلی شمال را برگزینند.
به اطلاعات و نکاتی که شمال کشور را نسبت به جنوب کشور علی رغم وجود ساحل در هر دو منطقه مجزا میکند اشاره میکنیم:
1- مقایسه نقشه و جغرافیا:
شمال کشور و دریاچه خزر که بزرگترین دریاچه جهان است، نوع آب (لب شور) دارد، جنوب کشور و خلیج فارس آب (شور) دارد و به دریای آزاد متصل است، از نظر جغرافیایی چون قسمت جنوب کشور نزدیک به خط استوا است، دارای آب و هوای گرم و غیر قابل تحمل برای افراد و مسافران غیر بومی برای اقامت فصلی یا دایم می باشد.
در صورتی که شمال کشور با موقعیت جغرافیایی و دوری نسبت به جنوب کشور و گرما، 40 درصد از فضای سبز کل کشور را داراست، همین دلایل کافی است برای حضور و مسافرت های فراوان و خرید ویلا در این منطقه از کشور.
2- آب و هوا:
جنوب کشور با هوای گرم و شرجی در تمام فصول سال این منطقه را برای انتخاب و اقامت و سفر کمتر میکند، ولی در شمال کشور با وجود هوای سرد یا گرم در فصول مختلف سال، طبیعتی سبز و جنگلی قابل استفاده را داراست.
3- اوضاع زندگی و رفاهی:
در جنوب کشور با شرایط سختی پیش میرود، که شاید دلیل اصلی آن عدم وجود جنگل همانند شمال باشد، ولی در عوض وجود درختان نخل سبب شده تا کار کشاورزی و دامداری کمی افت کند، ملک و خانه های جنوب عموما کاهگلی و بافت قدیمی دارد و جای پیشرفت برای احداث و رونق ویلا ساحلی نزدیک به صفر است.
در شمال کشور با وجود آب و هوای خیلی بهتر نسبت به جنوب و حضور بیشتر مسافر و مهاجر باعث شده این منطقه پیشرفت زیادی داشته باشد، البته بیشتر بومیان منطقه به سمت ساخت و ساز ویلایی روی آورده، با این تفاسیر و حضور مردم توام با رونق کسب و کار زیاد و احداث ویلا در فضای رقابتی با کیفیت بالاتری است، که شاهد ویلاها و ملک هایی که با مصالح درجه یک جهانی و با کیفیت و لوکس ساخته میشود.
4-رفاه و مسافرت:
در جنوب کشور همانند شمال راه های دسترسی فراوانی وجود دارد ولی اماکن رفاهی اعم از فروشگاه های زنجیره ای، مرکز فروش برخی برندهای جهانی، رستوران های لوکس و هتل های چند ستاره نیز کمتر یافت می شود.
شمال کشور مخصوصا استان مازندران از این مزیت برخوردار است و تمام این اماکن تفریحی گردشگری را دارا است، راه های ارتباطی با پایتخت و استان های هم جوار از طریق هوایی و زمینی وجود دارد.
5- موقعیت اجتماعی و سطح اجتماع:
در جنوب کشور بنا بر شرایطی که محیاست با وجود پالایشگاه های نفتی اوضاع اجتماع و قشر مردم کمی ضعیف است، در شمال کشور با حضور بیشتر مردم و خرید ویلا و سکونت و توجه بیشتر به این منطقه از کشور، سطح اجتماعی و رفاهی بالاتری دارد.
علی رغم اینکه مسافران و خریداران ویلا به سمت شمال و شهرها و روستاهای مختلف آن برای مسافرت و خرید ملک حضور می یابند و بیش ترین تجمع و اقامت خود را در نوشهر و شهرهای مجاور سپری می کنند، می توان فهمید که منطقه نوشهر بکرترین منطقه را در شمال کشور دارا است.


گزینه های مدنظر برای خرید ویلا ساحلی در نوشهر فراوان است که به چند موارد آن اشاره میکنیم:


شهرستان نوشهر به علت وجود بیشتر و آسان تر وسایل ارتباطی نظیر فرودگاه و بندر و حمل و نقل، منطقه ای انگشت نشان و در رفاه بیشتر نسبت به شهرهای مجاور است، بالطبع افرادی که در این شهر اقدام به خرید ویلا میکنند افرادی با کلاس و نکته سنج و منطقه شناس هستند، در صورتی که مناطق اطراف به علت نزدیک تر بودن به پایتخت اما در سطح پایین تر و درجه دو بودن از قیمت کمتری بهره مند بوده و پذیرای هر قشر مسافری هست که این دلیل با خود این نقص را هم به همراه دارد که هر نوع شخصیتی در آن مکان حضور یابد و این اختلاف فرهنگی اجتماعی بسیار تاثیر گذار در کلاس منطقه خواهد بود.
ویلاهای ساحلی منطقه نوشهر صرفا ساحلی نبوده، چرا که از دو طرف نمای دریا (لب ساحل ) و از طرف دیگر نمای جنگل را دارد و این از محاسن نوشهر با ویلاهای فروشی در آن می باشد. لازم به ذکر است که منطقه نوشهر تنها منطقه در ایران است که حد فاصل جنگل تا دریا به حداقل خود میرسد.

توضیحی در مورد ویلاهای ساحلی با ساحل اختصاصی:
اینکه ساحل اختصاصی برای ویلا وجود داشته باشد مزیتی است که هر موقع بخواهید می توانید به دریا نزدیکترین فاصله را داشته و آن را حس کنید و این حسن بزرگی برای ویلا با ساحل اختصاصی که عموما ویلاهای ساحلی قواره اول آب را شامل می شود  است، یک قایق یا جت اسکی اختصاصی که در ویلا داشته باشید می توانید در کم ترین زمان آن را به دریا انداخته و تفریح کنید.
در این میان سوالاتی مطرح میشود که لازم به ذکر است به آن ها اشاره کنیم.

آیا ویلاهای ساحلی فروشی در شمال بخاطر وجود شن های ساحلی کیفیت لازم در ساخت ویلا در معقوله کیفیت خاک مثل ویلاهای جنگلی را دارد یا خیر؟
سوال خوبی پرسیده شد، در جواب باید گفت با زیر ساخت های اساسی و استفاده از مصالح درجه یک، اصلا نگران نشت کردن ویلا و یا آسیب احتمالی نباشید در طی دراز مدت بنا و اسکلت ویلا حفظ می شود، ولی این نکته را هم باید اشاره کرد که هر ویلایی عمر خود را دارد و بالاخره در تاریخی مشخص فرسوده می گردد و نیاز به بازسازی خواهد داشت.

آیا ساحل به صورت اختصاصی در اختیار مالکین ویلا ساحلی است و یا امکان تردد افراد مختلف در آن وجود دارد یا خیر؟
در جواب به این سوال باید گفت که، ساحل و دریا متعلق به تمام مردم است و کسی اجازه سد کردن مسیر تردد ساحلی را به بهانه اختصاصی کردن ندارد، منظور از اختصاصی یعنی شما یک حریم مشخص برای استفاده هر موقع از ساحل را دارید، اما نمی توانید به حریم مشخص شده ساحل که در حدود 60 متر است تجاوز کنید، چون ساحل اختصاصی اسم مشخصی دارد پس بنا کردن مغازه و فروشگاه در حریم خصوصی صاحب ویلا و سد کردن مسیر عموم مجاز نمی باشد.

ویلاهای ساحلی چند طبقه هستند، آیا امکان احداث آپارتمان ساحلی هم وجود دارد یا خیر؟
در این جا لازم است از ویلا ساحلی شهرکی نیز سخن گفت: ویلاهای ساحلی شهرکی قوانین و ضوابط خاص خود را دارد پس باید مطابق با قوانین شهرک پیش رفت، پس حریم خصوصی برای ساحل ندارد ولی تمایز این ویلاها نسبت به ویلاهای ساحلی اختصاصی این است که شهرک امنیت و نگهبان دارد، اما ایرادی هم که از ویلاهای ساحلی شهرکی میتوان نسبت به ویلا ساحلی اختصاصی گرفت این است که، آن توقع مسیر باز و آزاد ساحل و داشتن محدوده خیلی بکر شخصی را نمی توان داشت.
بله با توجه به حفظ حریم 60 متر از لب دریا می توان ویلایی ساحلی داشت و با توجه به جواز آن را به صورت آپارتمان یا چند طبقه بنا کرد.