فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

معاوضه ویلا در شمال

مبحث معاوضه و تهاتر ویلا و آپارتمان های شمال را در این قسمت علی رغم پرسش های متداول عزیزان و جهت اطلاع کاربران گرامی در نکات مهم و آموزش خرید ویلا در سایت بانیان مسکن مطرح می کنیم.
یکی از روش های خرید ویلا یا ویلا دار شدن برای شما عزیزان در شمال می تواند معاوضه باشد.

معاوضه یعنی چه: معاوضه یا در اصطلاح جابجایی در لغت به معنی با هم عوض کردن می باشد، در معاملات ملک نیز شاخه هایی به شرح زیر دارد.

 

چطور واژه معاوضه برای خرید ویلا در شمال می تواند کاربرد داشته باشد؟

از قدیم بزرگان و اهل فن به ما می فرمودند، متاعی که باد از زیر آن رد می شود را از خود ندانید و هر لحظه منتظر اتفاقی باشید تا آن متاع دیگر از آن شما نباشد! با کمی تامل و تفکر پی می بریم این گفته واقعا درست است، برای مثال می توانیم بگوییم وسیله نقلیه اعم از سواری و... که با قیمت های زیاد خریده می شوند با یک تصادف یا حادثه ای دچار ضربه شدید شده و از قیمت آن خیلی زیاد کاسته می شود.
این جاست که به فرمایش بزرگانمان پی می بریم که ماشین نیز از همان متاعی است که از زیرش باد عبور می کند پس به عنوان سرمایه نمی توان به آن نگاه کرد.
از این رو افرادی هستند که برای معاوضه ماشین با ویلا به ما مراجعه می کنند و خواهان این هستند که سرمایه خود را ثبات ببخشند، این کار آینده بینی فرد را می رساند پس ما هم به عنوان مشاور و راهنما پیشنهادی این چنین از ویلاهای معاوضه ای را برایشان داریم که به مال و سرمایه خود ثبات ببخشند.

نکته؛ ویلای معاوضه ای در شمال ممکن است جنگلی ‌و درون شهرک یا به صورت مستقل با قیمت مناسب تر و یا ویلا ساحلی درون شهرک یا بیرون از شهرک با قیمت بالاتر مطرح شود، در اصل معاوضه ویلا با ملک دیگر باید هم طراز و تا حدودی قیمتی مشابه و نزدیک به هم داشته باشند تا بتوان این معامله را به سرانجام رساند، در قسمت ثبت ملک سایت بانیان مسکن فراخوانی جهت افرادی است که تمایل به معاوضه ویلا یا آپارتمان در هر نقطه ای از کشور را دارند استقبال می نماید و با بررسی موارد مدنظر و نزدیک به هم هماهنگی جهت قرارداد معاوضه را انجام خواهد داد.

 

شرایط معاملات معاوضه ای در شمال

این روش معاملات معاوضه ای شرایط خاص خود را دارد و افرادی که حاضر باشند ویلا خود در شمال را با وسیله نقلیه عوض کنند به ندرت پیدا می شوند، ولی این موضوع صرفا برای وسیله نقلیه و ماشین نیست و افرادی متعدد هستند که علی رغم وجود چند ملک در شمال، خواهان تعویض آن در منطقه دیگر باشند.
مثلا معاوضه ویلا با آپارتمان در شهر محل سکونت یا شهر محل کار خود، برعکس زمین یا ویلایی در شمال برای مسافرت و سهولت در گذراندن اوقات فراقت و تفریح خود حاظر به معاوضه آپارتمان با ویلا باشند، از این رو شهر های شمالی کشور با وجود امکانات و آب و هوای خوب خود، عموما مقصود این افراد می تواند باشد و این افراد که تمایل به معاوضه دارند می توانند با هزینه کم تر نسبت به شهر خود مثلا تهران با ملکی در شهری از شمال که می تواند یک زمین یا ویلایی مجلل نسبت به آن شهر باشد آپارتمان خود را معاوضه و معامله کنند.

معاوضه ویلا در شمال طی تجارب طولانی بیش تر به روش های زیر انجام می پذیرد، که در تعاریف زیر به صورت خلاصه برای شما عنوان می کنیم تا بیش تر با این نوع معامله ویلا در شمال آشنا شوید.

 

معاوضه ویلا در شمال با آپارتمان؛

این نمونه از معاوضه های ویلای شمال را با آپارتمان مسکونی در شمال، تهران، اصفهان، کرج، مشهد و ... بیشتر می توان دید. به گونه ای که هستند افراد غیر بومی که در شهرهای فوق زندگی می کنند و مالک ویلایی در شمال هستند، این افراد در بعضی موارد تمایل به معاوضه ویلا با آپارتمان در زادگاه خود یا در شهر محل کار خود را نشان می دهند.
البته 90% بومیان مالک ویلا در شمال بیشتر تمایل به معاوضه ویلا با آپارتمان مسکونی و نه تجاری در تهران و کرج را از خود نشان می‌دهند. 

معاوضه ویلا با وسیله نقلیه، ماشین، خودرو؛

این سبک معاوضه بیشتر بین بومیان و غیر بومیان مالک ویلا در شمال مشترک بوده و عموما مبلغی از ویلا را حاظر به معاوضه با ماشین داشته و چنانچه ارزش ویلا بیش تر باشد، صاحبان ویلا مبلغ باقی مانده را وجه نقد دریافت می دارند.

 

معاوضه ویلا شمال با ویلا؛

در این سبک معاوضه طرفین دارا و یا مالک ویلا بوده و بنا به دلایلی تمایل به معاوضه ویلا در شمال را از خود نشان می دهند و یکی از دلایل آن، جابجایی برای معاوضه با ویلایی بزرگ‌تر در شهر یا محله ای دیگر از شمال خواهد بود.


 

معاوضه ویلا با جنس کاربردی؛

این موضوع کمتر برای مالکان ویلای تک در شمال اتفاق می افتد و بیش تر انبوه سازان و سازندگان چند دستگاه ویلا در شمال از خود تمایل به معاوضه ویلا با مصالح کاربردی در ساخت ویلا نشان می دهند.


 

معاوضه ویلا در شمال با زمین؛

معاوضه ویلا با زمین که ممکن است در خود شمال و یا شهرهای در اولویت صاحب ویلا ( تهران، کرج، اصفهان، مشهد ) باشد رخ دهد.

 

معاوضه ویلا با ملک تجاری؛

این مدل از معاوضه ویلا نیز ممکن است با ملک تجاری در شهری که ویلا در آن قرار دارد توسط بومیان اتفاق افتد و یا ملک تجاری که هم ارزش با ویلا باشد و در شهرهایی که از سوی مالک ویلا مورد تایید باشد، مانند شهرهای فوق الذکر را شاهد باشیم.

 


 

موضوع تهاتر در بحث معاملات ویلا در شمال


تهاتر هم کلمه ای شبیه معاوضه اما ضعیف تر مطرح می گردد، چرا که این دست از معاملات را به صورت غیر ارادی بین افراد آشنا می بینیم و شاید در معاوضه ویلا با مصالح ساختمانی نظیر کاشی و سرامیک و آهن آلات و .... که از نظر انبوه سازان مطرح می شود شاهد باشیم.اما موضوع تهاتر کمی پیچیده تر از معاوضه است و در لغت به معنی معامله متاع با متاعی دیگر می باشدو با اینکه مشابه این سبک معاملات در شمال زیاد صورت گرفته، با چند مثال و توضیح می توان راهکاری برای افرادی معرفی کرد که بتوانند از این طریق اقدام به خرید ویلا کنند.
صاحب شرکت یا صاحب چند زمین خواهان تهاتر چند تکه زمین خود با ویلا را دارد یا صاحب شرکت در قبال خرید ویلا محصولات خود را به فروشنده پیشنهاد کند، فرضا یک نفر فروشنده آهن آلات یا شیرآلات یا....است و پیشنهادی علی رغم تامین میلگرد یا شیرآلات یا... را به فروشنده ای که قصد ساختن  ویلا دارد می دهد، در این میان باید دقت نمود که این جور معاملات (معاوضه ای یا تهاتر) باید درحضور یک مشاور خوب و کار بلد صورت گیرد چون قدرت ریسک و ضرر و زیان را پایین می آورد.
مشاورین املاک بانیان مسکن آمادگی کامل برای حضور و شرکت در این معاملات را دارد، به امید رضایت و خریدی خوب و لذت بخش برای شما خریداران و کاربران عزیز.