فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

علت خرید ویلا یا آپارتمان در شمال

در شهرهای بزرگ با وجود جمعیت زیاد رونق کسب و کار بیشتر است و مهاجرت کردن به این شهرها، جهت زندگی بهتر و پیشرفت به مراتب بیشتر رخ می دهد، در نتیجه جمعیت آن رو به افزایش خواهد رفت و در پی همین ماجرا استرس و آلودگی‌های مختلف و مشکلات فراوانی را با خود به همراه دارد.
 
 
خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال

 

تهیه مسکن یکی از مشکلات اساسی در شهرهای بزرگ

 
از بزرگترین مشکلات در این شهرهای بزرگ مخصوصا در پایتخت تامین مسکن است، سازه های تک واحدی و حیاط‌دار که در تصاویر قدیمی دیده می‌شود به شدت کاهش پیدا کرده و جای خود را به ساختمان‌های چند طبقه و برج‌های آسمان خراش داده است، با این سازه‌ها روح لطیف زندگی کمی خشن می‌شود و مردم این شهرهای بزرگ هر از گاهی برای گذراندن اوقات فراقت به محل هایی سفر می‌کنند که آرامش و سکوت مورد نیاز داشته باشد و از ترافیک و استرس خبری نباشد، به قولی از این هم‌همه و تکاپو برای چند روزی که شده در امان باشند.
 

دغدغه های آپارتمان نشینی

 

آپارتمان و ساختمان‌های چند واحدی در شهرهای بزرگ معمولا در ابعاد و متراژ کوچک با حداقل یک اتاق خواب همراه است، دغدغه جا پارک ماشین و انباری وسایل هم جای خود را دارد، اما مهم‌تر از همه سر و صدا کردن کودکان در منزل‌های آپارتمانی و بشین و بازی نکن‌های والدین هست، این جمله برای خیلی از ماها آشناست چون همسایه ها اذیت می‌شوند.

 

بچه‌های کوچک ما حق دارند بازی کنند و تفریح داشته باشند، این دلایل و مشکلات که در به اصطلاح آپارتمان نشینی مطرح است با گذراندن چند روز فراقت در یک آب و هوای بکر در کنار خانواده کاملا لذت بخش خواهد بود.
 

نظر مردم در مورد دل کندن از شهرهای بزرگ و مهاجرت به شمال

 

طبق نظر‌سنجی از دوستان در مورد این‌که آیا حاضرند از آپارتمان نشینی در تهران دل بکنند، ویلای حیاط‌دار در شمال داشته باشند؟

 

این عزیزان در پاسخ عنوان داشتند که آرزوشون داشتن یک ویلا حیاط دار در شمال می‌باشد، اما دسته ای اذعان داشتند به دلیل مسایل کاری نمی‌توانند به شمال جهت سکونت مهاجرت داشته باشند.
 
 

چه موقعیتی باید فراهم شود تا افراد بتوانند از آپارتمان نشینی در تهران جدا و ساکن خانه ای ویلایی با حیاط زیبا در شمال شوند؟

 

عده ای در پاسخ گفتند، شمال از نظر امکانات و تحصیل فرزندان در حد پایتخت نبوده و به خاطر امکانات رفاهی و آموزشی و پیشرفت کاری نمی‌توانند و اگر این مسایل حل شود حاضر به مهاجرت خواهند شد، عده ای نیز مساله کاری در شمال برای‌شان مهم بود و اگر حل شود حاضر به این جابجایی خواهند بود.
وضعیت معامله کردن این واحد‌ها یا اجاره کردن آن داستان دور و درازی دارد، در فصولی از سال ممکن است ملک مدنظر موجود نباشد یا قصد فروش و جابجایی نداشته باشند، اجاره نشین‌ها هم اکثرا فصل تابستان را بهترین موقع برای جا به جایی می‌دانند، زیرا مدارس تعطیل و این دغدغه را ندارند.
نتیجه:
ویلاهایی نیز در مناطقی از شهرهای بزرگ و پر‌جمعیت وجود دارد ولی به جد می‌توان گفت صاحبان آن ویلا نیز به دنبال جایی با آرامش بیشتر و آب و هوای مناسب‌تر برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراقت خود می‌گردند، چون تنفس در هوای پاک و رفت و آمد سریع بدون ترافیک، دید جنگل و دریا را نمی‌توان در این‌گونه ویلاهای شهری یافت.
 
پس بهترین گزینه برای این افراد و شامل شدن تمام گزینه‌های آرامش بخش خرید ویلا در شمال کشور است، سختی زندگی در جای شلوغ و پر رفت و آمد و دغدغه‌های روزمره، شلوغی جاده و مسیر تا رسیدن به شمال کشور خستگی به بار می‌آورد که کمتر کسی آن را نچشیده، از طرف دیگر این خستگی با حضور در این فضای دلنشین و دیدن جنگل و شنیدن صدای موج دریا به طور کامل در می‌رود، در تمام فصول سال معامله ویلا و ملک در شمال کشور انجام می‌شود پس جای نگرانی برای نبودن یا کم بودن ویلا در این منطقه وجود ندارد و هر زمان اراده کنید می‌توانید ویلایی در شمال برای خرید داشته باشید.
 

برای بحث قیمت سازه‌ها بد نیست مقایسه‌ای انجام بدهیم بین ویلاهای تهران و آپارتمان‌های این کلان شهر با ویلا و آپارتمان ساحلی یا جنگلی در شمال!


قیمت آپارتمان در تهران بستگی به منطقه آن و در میانگین می‌توان متری 5 میلیون تومان در نظر گرفت، البته این رقم به صورت میانگین است در مناطقی به 15 میلیون یا در مناطقی به 1.5 میلیون تومان هم می‌رسد، اما ویلاهای تهران از لحاظ قیمتی به قولی سر به فلک کشده و قیمت کل بنا به چند میلیارد تومان هم می‌رسد.
ویلا در بهترین منطقه شمال طی نظرسنجی (نوشهر، متل قو، نمک آبرود، سیسنگان، رویان) می‌باشند که جزو آپارتمان،

ویلاهای پرفروش شمال

مطرح می‌شود و به طور میانگین قیمت آپارتمان متری 2 میلیون تومان، ویلاهای لوکس در مجموع نزدیک به یک میلیارد خواهد رسید و با کمی امکانات و منطقه بهتر قیمت ها تغییر چشم‌گیری نمی‌کند و در کل اختلاف فاحش قیمتی بین ویلا و آپارتمان در مناطق مختلف شمال حس نمی‌شود.
این نکته را عارض شدیم تا بگوییم برای فراقت و استراحت خود و خانواده و اقوام آیا ساکن شدن در این منطقه از شمال نسبت به قیمت‌های نجومی در شهرهای بزرگ به خصوص پایتخت به صرفه نیست؟