فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

انتخاب بهترین شهر شمال برای خرید ویلا

اگر قصد دارید برای تفریح و گشت و گذار به خرید ویلا در شمال اقدام نمایید لازم است تا با مزایا و معایب خرید ویلا و فروش ویلا در شهر‌های مختلف شمال کشور آشنا شوید. در این مقاله که توسط املاک بانیان مسکن برای شما کاربران عزیز آماده شده است به بررسی انواع جوانب خرید ویلا و فروش ویلا در شهرهای مختلف شمال مانند آب و هوا، جنگلی یا ساحلی بودن شهر و ویلا، معایب و بسیاری موارد دیگر که در انتخاب شما برای خرید ویلا در یک شهر بخصوصی تاثیر دارد و باعث آسان تر شدن تصمیم گیری در هنگام خرید ویلا یا فروش ویلا برای شما می شود.

زیرا انتخاب شهر ملاک مهمی برای خرید ویلا یا فروش ویلا می شود، همینطور باعث راحتی خرید و فروش ویلا می باشد که در بعضی مناطق ویلا کاملا سریع، راحت و با قیمت مناسب به فروش می رسد اما در بعضی مناطق دیگر خرید و فروش ویلا بسیار سخت است که ممکن است فرشنده مجبور باشد قیمت را پایین آورد که ویلا به فروش برسد یا مشتری برای خرید ویلا قیمتی بسیار پایین تر پیشنهاد دهد که شهر و محلی که ویلا در آن قرار دارد به خاطر این مسائل بسیار حائز اهمیت قرار می گیرد.

اما فقط موقعیت مکانی ویلا نیست که در این خصوص اهمیت دارد، دلیل های بسیار زیاد دیگری وجود دارد که بر وضعیت خرید و فروش ویلا تاثیر می گذارد، موقعیت مکانی و شهری که ویلا در آن قرار دارد یکی از دلیل های اساسی انتخاب ویلا برای خرید و یا فروش می باشد.


از جمله ویژگی‌هایی که در تفاوت شهر‌های شمالی برای خرید ویلا اثرگذار هستند در لیست زیر به آن ها اشاره شده است:

  • جنگلی یا ساحلی بودن شهرها
  • تمیزی شهر
  • جمعیت و آرامش آن‌ها
  • وضعیت امکانات شهری
  • وضعیت امنیت شهرها
  • مسیر رفت و آمد به آن شهرها


پیرامون هرکدام از ویژگی هایی که در لیست بالا ارائه شده است توسط املاک بانیان مسکن  توضیح کوتاهی داده شده است که ممکن است برای شما که قصد خرید ویلا یا فروش ویلا را دارید به کار آید و باعث آگاهی شما نسبت به آن معامله شود.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال

 


جنگلی یا ساحلی بودن شهر؛

این‌که ویلای جنگلی بهتر است یا ساحلی باید اشاره نمود که سلیقه بسیار شرط است. راهنمایی‌ از مشاور املاک فعال و حرفه‌ای مانند املاک بانیان مسکن می‌تواند کمی این سلیقه را عوض کند و انتخابی منطقی‌تر را به خریدار هدیه دهد، ویلای ساحلی در شهری جذاب از شمال علارغم محاسن زیادی اعم از این‌که فاصله تا لب آب بسیار کوتاه و هر زمان امکان حضور در ساحل و لذت بردن از دریا را دارد، این حسن را داشته که با صدای دلنشین موج‌های سوار بر آب خواب و استراحتی راحت را به ارمغان آورد.


معایب ویلا ساحلی

در هنگام خرید یا فروش ویلا نباید از معایب این نوع ویلا غافل نشویم که محیط دریا بعد مدت کوتاهی تکراری و ممکن است زننده شود، یا همان صدای دلنشین موج‌ها ممکن است مخل اعصاب و آرامش ساکنین شود، در فصول مختلف سال سرما و گرمای بیش از حد و شرجی بودن هوا بدور از انتظار نیست زیرا همین بهانه‌ای می‌شود که بعدها در فکر فرو بروید که چرا ویلایی در محیطی دورتر از لب آب یا به اصطلاح ساحلی مد‌نظر قرار داده‌اید.


تمیزی شهر؛

نکته بعد تمیزی شهر است که با ذات وجودی انسان رابطه مستقیم داشته و نقش بسزایی در انتخاب منطقه برای خرید ویلا بازی می‌کند. ظاهر کثیف ساحل یا سطح شهر حس خوبی را منتقل نمی‌کند یا شخصیت برخورد افراد ساکن آن شهر که باز هم بی‌دخیل در انتخاب یک ملک یا ویلای مناسب نیست.


جمعیت و آرامش شهر؛

در موضوع جمعیت و آرامش منطقه به عنوان مشاور و راهنما این توصیه را می‌کنیم که حتما مدنظر قرار گرفته شود، چون بالاخره هر چقدر هم که ویلایی لوکس در بهترین منطقه جغرافیایی و نزدیک‌ترین مسیر باشد وقتی آن آرامش خاطر را ندهد یا سرصدای بیهوده در محیط سکونت وجود داشته باشد موجب سلب آسایش و آرامش ساکنین می‌شود و نارضایتی خریدار را به دنبال دارد.

اما وضعیت امکانات و امنیت شهر همان‌جور که از سر‌فصل توضیح مشخص است، همه ما شهر یا منطقه‌ای بدور از استرس و رنجش را برای سکونت مدنظر می‌گیریم. در منطقه‌ای که امنیت برای حضور خانواده و همچنین وجود مواردی مخل اعصاب و آرامش وجود داشته باشد همه را فراری می‌دهد و باعث می‌شود از این منطقه دل خوشی نداشته باشند، دعواهای همسایگی یا حضور ارازل و اوباش در یک منطقه نیز نارضایتی‌هایی به دنبال دارد که باعث عدم پیشرفت آن منطقه می‌شود و در خرید ویلا تاثیر تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

از سمت دیگر وجود راه‌های ارتباطی و دسترسی‌ نزدیک به محل اعم از اماکن خرید، رفاهی، درمانگاه، رستوران و خیلی دیگر از مکان‌هایی که مایحتاج سفر لذت بخش را برای افراد فراهم کند، به طور حتم آن‌ها را به سمت خرید ویلا در این شهرها یا مناطق ترغیب می‌کند.


مسیر رفت و آمد شهر؛

از حیث مسیر رفت و آمد این موضوع را نباید نادیده گرفت که در روزهای شلوغ و تعطیلات، مسیرهای منتهی به شمال کشور از ترافیک زیادی برخوردار است اما با انتخابی منطقی و خوب در خرید ویلا می‌توان خستگی راه و سفر را برای رسیدن به منطقه حسابی در کرد.

 

بهترین شهر‌های شمال برای خرید ویلا

 

شهر ساحلی متل قو


علاوه بر ویژگی‌های معماری و فنی ساختمان ویلا که در انتخاب و خرید یا فروش ویلا اثرگذار هستند، هر یک از شهرهای شمالی نیز که پذیرای خانه‌های ویلایی هستند، مزایا و معایبی دارند. علاوه بر این برخی معیارها ممکن است سلیقه‌ای باشند و نتوان معیار دقیقی برای آن‌ها تعیین نمود.


شهرهای ساحلی معروف شمال؛

برای خرید یا فروش ویلا علاوه بر شهرهایی که اغلب توسط مسافران شناخته شده هستند و مورد انتخاب قرار می‌گیرند مانند رامسر، متل قو، نمک آبرود، چالوس نوشهر و برخی شهرهای دیگر، شمال کشور دارای مناطق متعدد دیگری است که برای خرید ویلا می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

شهرهای پرمخاطب ممکن است برای برخی از افراد جذاب و برای برخی دیگر مورد علاقه نباشند. این شهرها دارای امکانات شهری گسترده‌تر و مسیرهای رفت و آمد آسان‌تر هستند ولی در عوض در زمان‌های تعطیلات اغلب دارای ترافیک سنگین در مسیر رفت و آمد و در شهر می‌باشند که شاید رضایت یک سفر تفریحی را برای شما کاهش دهند.

اگر قصد دارید در کمترین زمان ممکن به ویلای خود برسید و در آن ساکن شوید، می‌بایست شهرهایی که در مسیر جاده اصلی فاصله کمتری با شما دارند را انتخاب نمایید. فراموش نکنید که در تعطیلات این جاده‌ها ممکن است بسیار شلوغ و گاهی غیرقابل استفاده باشند.


قیمت ویلا در شهرهای مختلف شمال کشور؛

برای خرید یا فروش ویلا قیمت ویلا علاوه بر مسائل فنی و معماری بر اساس عرضه و تقاضا شکل می‌گیرد به این معنی که برای خرید ویلا در شهرهایی که متقاضی بیشتری داشته باشند، هزینه‌های بیشتری نیز می‌بایست پرداخت کنید. اگر معیارهای خود را اندکی تغییر دهید، می‌توانید ویلاهایی با کیفیت مناسب‌تر و با قیمت بهتر خریداری نمایید.


نکته؛
به طور کلی یکی از عوامل اصلی که در تعیین قیمت ویلا در شمال اثرگذار است، مقدار فاصله شهر مورد نظر با جاده اصلی مواصلاتی به شمار می‌رود. هر چه فاصله شهر مورد نظر از جاده اصلی طولانی‌تر باشد، قیمت آن نیز کمتر است و در شهرهایی که با حرکت در مسیر کوتاهی می‌توانید به ویلا برسید، هزینه‌های بیشتری برای خرید ویلا می‌بایست پرداخت نمایید.