فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

مروری بر ویلاهای از پیش ساخته شده در شمال

مروری بر ویلاهای از پیش ساخته شده در شمال

با محبوب شدن ویلاهای شمال بر تنوع آنها هم افزوده شده است، این روزها اگر به بنگاهی برای خرید ویلای شمال مراجعه نمایید یا حتی سرچی در اینترنت داشته باشید حتما متوجه تنوع ویلاها خواهید شد. تا مدت‌ها پیش تصور همه از ویلای شمال، خانه‌های باشکوه و مهم‌تر از آن گران بود، خانه‌هایی که داشتن‌شان پول هنگفتی می‌طلبید و مختص سرمایه‌داران به شمار می‌رفت، به همین دلیل بیشتر افراد به اجاره چند روزه و اقامت موقت در ویلای شمال بسنده می‌کردند و ترجیح می‌دادند فکر صاحب ویلا شدن را از سر خود بیرون کنند.
دیگر خرید ویلا یک آرزو نیست، شما هم می‌توانید با کنار گذاشتن هزینه‌ای اندک مالک ویلایی در شمال شوید، شما هم می‌توانید ویلای خود را بسازید! با ما همراه باشید.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال


ویلای از پیش ساخته شده چیست؟

ویلاهای از پیش ساخته شده ویلاهای آماده‌ای هستند که به محل مورد نظر شما منتقل می‌شوند، این نوع ویلاها را در کارخانه‌ها می‌سازند، مونتاژ می‌کنند و به مکان مورد نظر انتقال می‌دهند. شما می‌توانید از شرکت‌های سازنده بخواهید که این ویلاها را کاملا سفارشی و متناسب با سلیقه شما طراحی کنند، کافی است هر آنچه مدنظرتان است را با آن‌ها در میان بگذارید.
چنین ویلاهایی را می‌توان در یک یا چند طبقه احداث کرد، می‌توان یک طبقه یا دوبلکس، کوچک یا بزرگ ساخت. این ویلا نیز همچون دیگر ویلاها نیازمند بررسی‌های دقیق قبل از ساخت است، هر مصالحی را نمی‌توان برای ایجاد این ویلاها به کار گرفت و در نظر گرفتن شرایط جوی منطقه از الزامات است.
چنین ویلاهایی مشابه دیگر ویلاها دارای قسمت‌های مختلف از اتاق خواب، نشیمن، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه گرفته تا فضای سبز، استخر، درب‌های ضدسرقت و... می‌باشند، مجهز به پنجره‌های دوجداره و جدیدترین سیستم‌های ایمنی، بهترین انواع لوله‌کشی و مناسب‌ترین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هستند.
آنچه این ویلاها را چنین محبوب کرده است، سیار بودن آن‌هاست.

به زبان ساده ویلاهای از پیش ساخته شده را هم می‌توان به صورت ثابت طراحی کرد، به طوری که امکان جابه‌جایی آن‌ها وجود نداشته باشد و به عبارتی یک اقامتگاه دائمی باشند، هم می‌توان آن‌ها را به شکل سیار ساخت، ویلاهای سیار قابل انتقال به مکان‌های دیگر هستند.
فرض کنید ویلایی دارید که می‌توان آن را با خود جابه‌جا کرد آن هم در جایی چون شمال که هر نقطه‌اش ارزش دیدن و ماندن دارد!

 

ویلای پیش ساخته شمال


آیا خرید ویلای از پیش ساخته شده کار درستی است؟

خرید چنین ویلاهایی کاملا معقول است به چند دلیل:
- چنین ویلاهایی در کمترین زمان و با حداقل بودجه قابل احداثند و برای افرادی که می‌خواهند به دور از دردسرهای ساخت و سازهای سنتی صاحب ملکی در شمال شوند بسیار ارزشمندند. علاوه بر این به پی ریزی‌ها و حجم بالایی از سیمان و گچ نیازی ندارند و ساخت ویلا را در نهایت پاکیزگی ممکن می‌سازند.
- ایمن هستند و در برابر حوادثی چون زلزله کاملا مقاوم. چنین قابلیتی با توجه به زلزله خیز بودن مناطق شمالی کشور تحسین برانگیز است. وزن سبک سازه‌های استفاده شده در چنین ویلاهایی سبب می‌شود در صورت تخریب نیز خطری برای جان انسان‌ها نداشته باشند.
- رطوبت زیاد مناطق شمالی کشور منجر به تخریب زود هنگام ویلاهای سنتی می‌شود و بارها پیش آمده با گذشت مدت زمانی کوتاه به ناچار ویلایی را بازسازی نموده‌اند، بنابراین استفاده از جدیدترین مصالح ساختمانی که مقاوم در برابر رطوبت و عایق در برابر صدا هستند (مهم‌ترین هدف در ساخت ویلاهای از پیش ساخته) چنین هزینه‌هایی را از دوش شما بر می‌دارد.
لازم به ذکر است که ساندویچ پنل‌های پلی‌یورتان به عنوان مرغوب‌ترین مصالح موجود پای ثابت بیشتر ویلاهای از پیش ساخته هستند که هم ساخت و نصب سریع چنین ویلاهایی را محقق می‌سازند، عمر این ویلاها را افزایش می‌دهند و سبب می‌شوند در گذر زمان ویلا همچنان مستحکم و پایدار باقی بمانند.
- قابل بازیافت هستند و جابه‌جا می‌شوند، مزیتی شاخص که این نمونه را از دیگر ویلاها متمایز می‌سازد.

 

ویلای پیش ساخته

آشنایی با انواع ویلای از پیش ساخته

ویلاهای از پیش ساخته بر اساس نوع مصالحی که در ساخت آن‌ها به کار گرفته می‌شوند بر چند نوعند:
- نوع اول نمونه‌های فلزی هستند که در ساختار آن‌ها از سازه‌های آهنی استفاده شده است، در این نمونه ورق‌هایی از جنس فولاد گالوانیزه روی پروفیل‌های آهنی قرار می‌گیرند و نمای بیرونی ویلا را می‌سازند، چنین ویلاهایی به نمونه‌های کانادایی و یا کانکس ویلایی مشهورند.
این کانکس‌ها می‌بایست عایق باشند به همین خاطر درون سازه یک لایه فوم و یک عایق از نوع پلی‌استایرن به کار گرفته شده است. در نهایت برای این که درون سازه رنگ و رویی به خود بگیرد از دیوارپوش‌های pvc استفاده می‌کنند.
- نمونه دوم ساندویچ پنل‌هایی هستند که پیش‌تر اشاره کوتاهی به آن‌ها کردیم. همچون نامشان شبیه به ساندویچ هستند و از دو طرف توسط فولاد گالوانیزه احاطه می‌شوند. درون آن‌ها عایق‌های پلی‌یورتان به کار گرفته شده است، عاملی که سبب می‌شود از اتلاف انرژی جلوگیری نمایند. قسمت درونی سازه مزین به دیوارپوش‌های طرح‌دار است.
- نمونه‌های چوبی نوع سوم را تشکیل می‌دهند که در ایران به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند چرا که به چوب‌های گران و خاصی نیازمندند.
- برخی از ویلاهای از پیش‌ساخته را به صورت ترکیبی می‌سازند، ساندویچ پنل‌ها عایق‌های ایده‌آلی هستند اما ظاهری ساده دارند، این در حالی است که در نمونه‌های فلزی با ظاهری شکیل روبرو هستیم درحالی که عایق‌های مناسبی نیستند، از این رو تلفیق این دو می‌تواند درخور و شایسته باشد که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
با خرید ویلای از پیش‌ساخته می‌توانید صاحب ویلایی در دنج‌ترین جای شمال شوید، شما می‌توانید ویلا را با خود حمل کنید و جای جای شمال را به نوعی متفاوت تجربه نمایید.