فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

هر آن‌چه که باید در رابطه با سبک ویلای شمال بدانید

هر آنچه باید درباره سبک ویلای شمال بدانید!

کمتر کسی است که با دیدن یک ویلا درون آن را قضاوت نکند و نظر خود را نسبت به خرید ویلا یا فروش ویلا تغییر ندهد، معمولا همه ما با دیدن بیرون یک ویلا ساعت‌ها می‌توانیم از آن تعریف کنیم و یا کاملا برعکس آن را نقد نماییم. بیرون یک ویلا جایی است که در نگاه اول دیده می‌شود به همین خاطر تمرکز بیشتر طراحان بر روی ارائه زیباترین نماها است به طوری که بتواند هر نگاهی را به سمت خود جلب نماید. از طرفی درباره ویلا صحبت می‌کنیم بنابراین انتظار می‌رود آن‌چه در نخستین نگاه به چشم می‌آید بسیار لوکس و فوق العاده باشد.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال

 

شاید بسیاری از افراد بی‌تفاوت به نمای خانه‌های مسکونی از کنارش بگذرند اما به ندرت می‌توان نمای خارجی یک ویلا را نادیده گرفت. شاید شما هم به هنگام تماشای ویلا‌های مختلف تفاوت‌های فاحشی را احساس کرده باشید، احتمالا به این نتیجه رسیده‌اید که برخی‌ها سنتی‌تر و تعدادی مدرن‌تر هستند.

در ساخت ویلا‌های شمال از سبک‌های متفاوتی استفاده می‌شود برخی از آن‌ها را به شیوه مدرن طراحی می‌کنند، حال آن که برخی را به صورت کلاسیک و تعدادی را تلفیقی می‌سازند. اگرچه سبک‌ها به این سه مورد محدود نمی‌شوند و نمونه‌های دیگری هم وجود دارند با این حال در این جا این سه سبک را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در آینده دیگر سبک‌ها را تشریح خواهیم کرد. اگر شما هم با تفاوت جزئی این سه سبک آشنایی چندانی ندارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

 

سبک ویلا در شمال


تمرکز بر طرح‌های مکعبی در سبک مدرن

آنچه در سبک‌های مدرن امروزی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد طرح‌های مکعبی است به طوری که تمام پارتیشن‌ها را به شکل مکعب می‌سازند، شما هم حتما ویلاهای زیادی را دیده‌اید که به صورت مکعبی طراحی شده‌اند. اگرچه این مکعب‌ها کاملا ساده هستند اما بسیار محبوبند، دروغ نیست که می‌گویند ساده‌ها بیشتر به دل می‌نشینند.

پنجره‌های بزرگ را می‌توان از دیگر مشخصه‌های ویلاهای مدرن دانست و جالب این جاست که حتی پنجره‌ها را نیز به شکل مکعبی طراحی می‌کنند تا زیبایی ویلا دوچندان شود. البته مکعب تنها انتخاب طراحان نیست و در کنار مکعب از دیگر اشکال هندسی هم استفاده می‌کنند. در سبک‌های مدرن توجه چندانی به تقارن نمی‌شود اما تلاش می‌کنند نتیجه نهایی بسیار منسجم و منظم باشد.

 

طرح مکعبی در سبک مدرن ویلا


تمرکز بر خطوط در سبک مدرن و کلاسیک

در سبک مدرن آن‌چه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد استفاده از خطوط شکسته در طراحی است، در ویلاهایی که به سبک مدرن ساخته می‌شوند به راحتی می‌توان منحنی‌ها را در ظاهر ویلا مشاهده کرد، این درحالی است که زمانی که یک ویلا را در گروه سبک کلاسیک یا همان سبک رومی قرار می‌دهند اولین نتیجه‌ای که می‌توان گرفت این است که در نگاه نخست این خط‌های عمودی و افقی هستند که به چشم می‌آیند.


تفاوت متریال استفاده شده در سبک مدرن و کلاسیک

آنچه در بالا ذکر شد تنها تفاوت موجود میان ویلاهایی که آن‌ها را مدرن و یا کلاسیک معرفی می‌کنند نیست، در ویلاهایی که مدرن شناخته می‌شوند از متریال متفاوتی به نسبت نوع کلاسیک استفاده می‌شود، در سبک‌های مدرن سه متریال چوب، سنگ و شیشه بسیار محبوبند، اگر ویلاهایی را مشاهده کردید که با تمرکز بر چنین مصالحی احداث شده بودند می‌توانید نتیجه بگیرید که با سبکی مدرن روبرو هستید. تمام تلاش طراحان این است که سه متریال ذکر شده را کاملا هماهنگ با هم در سبک مدرن مورد استفاده قرار دهند این گونه یک اثر هنری خلق می‌شود و توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کند. این سه متریال علاوه بر این که از نظر کیفیتی مرغوبند و ویلایی مقاوم را رقم می‌زنند، به حیث رنگ هم با هم متناسب و هماهنگند.

در سبک کلاسیک تمرکز بر سنگ‌های لوکس و گران قیمت است و انواع سنگ را چنان ماهرانه برش می‌زنند و برجستگی‌های زیبا می‌آفرینند که کمتر کسی است با دیدن آن لذت نبرد و ساعت‌ها بدان چشم ندوزد، سنگ را می‌توان پای ثابت بیشتر ویلاهای ساخته شده به سبک کلاسیک دانست.

 

تفاوت متریال در سبک مدرن و کلاسیک

مقایسه نورپردازی در دو سبک مدرن و کلاسیک

از آن‌جا که در ویلاهای مدرن از چند نوع متریال مختلف استفاده می‌شود، به همین دلیل نورپردازی و بازی با نور اگرچه در نهایت نتیجه‌ای درخور رقم می‌زند اما به مراتب سخت است، این در حالی است که زمانی که می‌خواهند یک ویلای کلاسیک را به نورهای جذاب مزین کنند دستشان باز است و به سهولت می‌توانند نورهای افقی و عمودی به کار بگیرند.

اگر دوست دارید از نورهای رنگی استفاده کنید که این روزها به وفور در ساخت ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرند حتما دقت داشته باشید که رنگ‌ها هماهنگ با مصالح استفاده شده باشند تا نتیجه نهایی به حیث زیبایی باز هم تحسین برانگیز باشد.


رنگ سفید، محبوب در سبک کلاسیک و مدرن

در ویلاهای کلاسیک معمولا از رنگ سفید استفاده می‌کنند اما این رنگ تنها مختص سبک کلاسیک نیست، سفید را در ویلاهای مدرن هم می‌توان به وفور مشاهده کرد چرا که برخی‌ها بر این عقیده هستند که رنگ سفید ویلاهایی ساده‌تر می‌آفریند. از آن جا که رنگ سفید سبب می‌شود ویلا بزرگ‌تر از آن چه هست به نظر بیاید استفاده از آن در ویلا‌های کوچک نیز بسیار محبوب است. این را هم اضافه کنیم که معمولا در ویلاهای ساحلی از رنگ سفید بیشتر استفاده می‌شود، بنابراین سفید رنگی پرکاربرد در ساخت ویلاهای شمال است چه ویلا مدرن باشد چه کلاسیک.

 

رنگ سفید در سبک مدرن و کلاسیک

 

 

همینطور می‌توانید از راهنمای جامع برای داشتن یک ویلا از انتخاب زمین تا خرید ویلای آماده سایت بانیان مسکن نیز استفاده کنید.

 


ویلاهای تلفیقی چگونه‌اند؟

در چنین ویلاهایی تلاش شده ردپایی از هر دو نوع سبک کلاسیک و مدرن مشاهده شود، به عنوان مثال از رنگ‌های مدرن استفاده می‌کنند درحالی که متریالی که به کار گرفته می‌شود کلاسیک است.
این بار زمانی که از کنار ویلاهای شمال عبور می‌کنید بیشتر به آن‌ها دقت کنید حتما در نگاه اول سبکشان را تشخیص خواهد داد.