فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

آیا شهر رویان برای خرید ویلا در شمال مناسب است؟

آیا شهر رویان برای خرید ویلای شمال مناسب است؟


مروری بر مزایا و نقاط قوت ویلاهای شهر رویان


پیش‌تر اذعان نمودیم استان مازنداران بهترین استان برای خرید ویلای شمال است و تأکید کردیم شهرهای غربی این استان برای خرید ویلا مناسب‌ترند. رویان یکی از شهرهای واقع در غرب استان مازندران است، شهری که میان دو شهرستان نور و نوشهر جای خوش کرده، نزدیک به دریاست و هم‌جوار با جنگل‌های سرسبز. رویان را شهری توریستی می‌دانند و به عنوان شهری تفریحی از آن یاد می‌کنند. قرار است ویلایی در شمال خریداری کنیم، عده‌ای شهر رویان را پیشنهاد می‌دهند و آن را انتخاب شایسته‌ای می‌دانند اما چرا؟ با بانیان مسکن همراه باشید.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال


چرا شمال؟

رویان خرید ویلا


کم پیش می‌آید شهری جز شمال را برای خرید ویلا انتخاب کنیم. زیبایی شمال واقعا نادر است و سرسبزی‌اش بی‌تردید کمیاب. کجا می‌توان ردی از شمشادهای شمال یافت یا نشانی از تمشک‌های شمال پیدا کرد؟ کجای ایران دریا خودنمایی می‌کند و توأمان جنگل رخ نمایی؟

باید پذیرفت که آن چه خریداران ویلا را به سمت شمال سوق می‌دهد طبیعت بکر و زیبایی بی‌نظیرش است. به زبان ساده هرچه شهری که برای خرید ویلا انتخاب می‌کنیم عمیق‌تر بتواند حس زندگی را زنده کند و حال خوب را القا نماید برای خرید ویلا ارزشمندتر و مناسب‌تر است. رویان همان شهری است که از آن صحبت می‌کنیم، رویان همان شهری است که زیبایی را هدیه می‌دهد و عظمت طبیعت را یادآور می‌شود. از این جا بحث ما رسما آغاز خواهد شد، قرار است خرید ویلا در رویان را به بحث بگذاریم و از مزایایش بگوییم.


خرید ویلا در شهر رویان

 

خرید ویلا در رویان


رویان یکی از شهرهای محبوب برای خرید ویلاست. این‌که چنین بحثی را مطرح می‌کنیم به این خاطر است که وقتی خرید و فروش ویلا در شهری پررونق باشد، سازندگان ویلا به آن شهر پناه می‌آورند و تمام تلاششان را بکار می‌گیرند تا بهترین ویلاها را مطابق با استانداردهای روز و با تکیه بر مقاوم‌ترین مصالح در آن شهر بالا ببرند.

در چنین شهرهایی ساخت ویلا را جدی می‌گیرند و تنوع ویلا را مهم می‌پندارند، استحکام ویلا را مدنظر قرار می‌دهند و ساخت ویلا را بر اساس ده‌ها قید و شرط پیش می‌برند. در این گونه شهرها پیدا کردن یک ویلای ساحلی کار دشواری نیست یا خرید ویلای جنگلی سخت نخواهد بود، هم ویلای کوهستانی به چشم می‌خورد و هم ویلای جلگه‌ای. هم ویلای دوبلکس، هم تریبلکس، هم کوچک متراژ و هم بزرگ متراژ، خلاصه این که دست شما به عنوان خریدار ویلای شمال در این منطقه کاملا باز است. رویان شرایطی مشابه دارد، از آن جا که پررونق برای معامله ویلای شمال خطاب می‌شود، سازندگان زیادی در این شهر سرمایه‌گذاری می‌کنند و انواع ویلاها را احداث می‌نمایند. بنابراین هر ویلایی که اختیار کنید امکان خریدش در شهر رویان وجود خواهد داشت.


یک نکته را اضافه کنیم و آن این که در چنین شهرهایی تقریبا همه ویلاها سند رسمی دارند، همه دارای مجوز ساخت و پایان کار هستند، وضعیت زمین‌ها مشخص شده‌اند، نوع کاربری آن‌ها به صورت دقیق ثبت شده، وضعیت آب، برق و موارد مشابه قید گردیده. بنابراین خرید ویلا در شهر رویان با خرید ویلا در یک روستای پرت بسیار متفاوت خواهد بود و شما را با مشکلات متعدد در آینده دست به گریبان نخواهد کرد.


چرا رویان شهری پررونق در زمینه معامله ویلاست؟


اما آن چه سبب شده خرید و فروش ویلا در رویان چنین پررونق باشد چیست؟

 

مزایای خرید ویلا در رویان


موقعیت جغرافیایی را می‌توان یکی از این عوامل دانست. بسیاری از خریدارن ویلای شمال ساکنین پایتخت هستند شاید به خاطر فاصله نزدیک شمال و تهران و شاید هم به دلیل آلودگی‌های زیادی که بر تهران سایه افکنده، عموما خریداران مقیم تهران ترجیح می‌دهند شهری را برگزینند که کمترین فاصله را با تهران دارد و از آن جا که شهرهای غربی مازنداران همجوار با جاده‌های اصلی همچون چالوس و هراز هستند بیش از هر شهر دیگری به تهرانی‌ها پیشنهاد می‌شوند. رویان نیز به عنوان یکی از شهرستان‌های استان مازنداران و به عنوان شهری که در بخش غربی این استان واقع شده کاملا نزدیک به تهران است و شما را در کمترین زمان ممکن به طبیعت ناب شمال می‌رساند.
علاوه بر این شهر رویان، خوش مسیر است، در واقع به یمن وجود جاده‌های محبوس شده در جنگل و کوه‌های سرسبز نه تنها از رانندگی در این مسیر و نشستن در خودرو دلسرد نخواهید شد بلکه یکی از لذت بخش‌ترین قسمت‌های سفرتان همین قسمت خواهد بود. امنیت بالای رویان از دیگر مزایای این شهر است پیشنهاد می‌کنیم شهرهایی را برای خرید ویلای شمال انتخاب کنید که امنیت بالایی دارند و خیال شما را آسوده می‌سازند. می‌توان جاذبه‌های گردشگری را به لیست نقاط قوت رویان افزود، جنگل‌های سبز هیرکانی، کوه‌های مستحکم البرز و دریای زیبای خزر خاطراتی ابدی را در ذهن شما حک خواهند کرد. آبشار آب پری دارد و مراکز خرید و بازارهای فوق العاده‌ای در اختیارش است.

 

صحبت پایانی

تجربه به ما ثابت کرده، خرید ویلای ارزان همیشه بهترین کار ممکن نیست. گاها با خریدارانی مواجه می‌شویم که بر قیمت ارزان اصرار دارند و اذعان می‌کنند به وفور ویلاهایی را دیده‌اند که دارای بهترین مزایا هستند و در عین حال ارزانند. لازم دیدیم در پایان به نکته‌ای مهم اشاره کنیم. برخی از ویلا‌های شمال چه در رویان و چه در دیگر مناطق این خطه، با مشکلاتی همچون نداشتن سند رسمی، نداشتن مجوز پایان کار و مواردی از این دست همراهند. ویلاهایی وجود دارند که مجوز ساخت‌شان از دهیاری‌ها صادر شده و تغییر نوع کاربری آن‌ها امکان‌پذیر نیست از این رو مالک به واسطه چنین معایبی ویلا را ارزان‌تر می‌فروشد. بنابراین تأکید می‌کنیم هوشمندانه در راستای خرید ویلای شمال اقدام کنید و هر ارزانی را ایده‌آل و ارجح برای خرید ندانید.