فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

گذری بر ویژگی‌های آشپزخانه ویلا

آن‌ها که می‌خواهند آشپزخانه‌ای پرانرژی در ویلای خریداری شده خود داشته باشند بخوانند

آشپزخانه ویلاهای مدرن، دکوراسیون آشپزخانه ویلا


امروز به سراغ یکی از مباحث شیرین آمده‌ایم محبوب دل خانم‌ها و شاید هم آقایان. در این مقاله قصد داریم به جزئیات و ویژگی‌های آشپزخانه ویلا در هنگام خرید ویلا بپردازیم و در خلالش اشاره‌ای هم به دو نوع آشپزخانه‌های مدرن و کلاسیک داشته باشیم.
این که می‌گویند روح خانه در آشپزخانه محبوس شده بی‌راه هم نیست، اگر تا پایان همراهمان باشید خودتان نیز به این نتیجه خواهید رسید.

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال

آشپزخانه ویلا در سراسر دنیا از اصول و سبک‌های خاصی پیروی می‌کنند، ما در این‌جا چند نمونه از سبک آشپزخانه را به شما به اختصار معرفی خواهیم کرد.

از کدام سبک آشپزخانه خوشتان می‌آید؟

انواع سبک آشپزخانه ویلا

1- سبک آشپزخانه کلاسیک؛
این نوع سبک از قدیم تا امروز یکی از پرطرف‌دارترین سبک‌ها به شمار می‌رود که در هیچ زمانی از مد نیفتاده و به زیبایی خانه نیز افزوده است.
آشپزخانه‌های کلاسیک در محیط‌های مربع یا مستطیل با طول و عرض نزدیک به هم اجرا می‌شوند و به طور معمول کابینت‌ها به طرح و رنگ چوب (بلوطی و عنابی) هستند، در ضمن تمام پیچیدگی آشپزخانه کلاسیک در معرق و منبت کاری روی کابینت خلاصه می‌شود که بیشتر از طرح و نقش رومی استفاده می‌شود.

2- سبک آشپزخانه مدرن؛
سبک هنر دنیای قرن بیستم، آشپزخانه‌ای که نه مقابل سبک سنتی است و نه باید با سبک معاصر اشتباه گرفته شود، سبکی با کابینت‌های بدون قاب و تخت و هیچ یک از رنگ‌های استفاده شده مات نبوده و برق می‌زنند.
خطوط ضخیم و افقی و پادشاهی رنگ سفید به طور خلاصه سادگی و درخشش از ویژگی این نوع سبک در آشپزخانه‌هاست.

3- سبک آشپزخانه مدیترانه‌ای؛
این سبک خاص عاشقان گرماست، سبکی پر از رنگ‌های گرم و شاد با خطوط ضخیم و کابینت‌های چوبی.
سقف آشپزخانه مدیترانه‌ای از تیر چوبی طراحی می‌گردد و گل‌های سبز برگ و نورهای زرد را در خود جای داده است.

4- سبک آشپزخانه اسکاندیناویایی؛
سبکی پر از راحتی و آرامش با ترکیبی از رنگ سفید و چوب‌های روشن با ویژگی ساده و مدرن و پنجره‌ بزرگ و سراسری.

5- سبک آشپزخانه معاصر؛
سبک معاصر آشپزخانه به معنای پیروی از مد روز و طراحی دکور در زمان اجرای طرح است و به گونه‌ای است که می‌توان گفت که تمام ویژگی آشپزخانه مدرن را دارا می‌باشد و با خصوصیات دیگر سبک‌ها همراه شود.

6- سبک آشپزخانه سنتی؛
جزییات بیشتری نسبت به سبک‌های مدرن دارند، رنگ‌های شاداب و گرم و کابینت‌های طاقچه‌ای با درهای شیشه‌ای و کاشی‌های فیروزه‌ای و متریال سنتی در این سبک مرسوم است.

7- سبک آشپزخانه روستیک؛
سبکی که بوی چوب می‌دهد، استفاده از چوب در نقش و نگار کابینت‌ها و تیرهای چوبی در سقف و تخته‌های پهن چوب در کف و لوسترهای چوبی، در تین سبک روح طبیعت و زندگی روستایی تداعی پیدا می‌کند.

8- سبک آشپزخانه ویکتوریایی؛
سبکی بر گرفته از ملکه انگلیس با طراحی ساده و با شکوه که تلفیقی از سبک سنتی اروپا و آسیاست را همراه دارد و از مصالحی چون چوب، برنج، شیشه، مس، سنگ در آن استفاده می‌شود.

آشپزخانه ویلا، طراحی شیک و دکوراسیون خیره کننده

طراحی آشپزخانه در هنگام ساخت ویلا


آشپزخانه‌ای شاد را می‌پسندید یا نمونه‌ای دل‌گیر و بی‌روح؟ مایلید آن‌جا که هستید تجلی‌گاه رنگ‌های شاد باشد یا مکانی محبوس در رنگ‌های تیره و تار؟
آشپزخانه به عنوان یکی از پرکاربردترن بخش‌های ویلا در شمال شناخته می‌شود، جایی که معمولا خانم‌ها بیشتر ساعات روز را آن جا سپری می‌کنند و معتقدند آشپزخانه قسمتی است جذاب و دوست داشتنی.
برای برخی خانواده‌ها، آشپزخانه ویلای شمال تنها محلی است برای پخت غذا اما گروهی دیگر ترجیح می‌دهند صرف غذا را هم در همان آشپزخانه انجام دهند.
طراحی آشپزخانه ویلا کمی سلیقه‌ای شده، به عنوان مثال شماری از آنان که صرف غذا را در آشپزخانه انجام می‌دهند از میز و صندلی برای این کار استفاده می‌کنند و برخی دیگر اپن را به عنوان میز غذاخوری در نظر می‌گیرند و با چینش صندلی اطراف اپن، به صرف غذا می‌پردازند.
به رغم این که همه دوست دارند آشپزخانه‌هایی بی‌همتا و درجه یک داشته باشند باید بپذیریم آگاهی از برخی امور الزامی است و کاملا ضروری.

در هنگام ساخت یا خرید ویلا طراحی کابینت‌ها را دست کم نگیرید
شاید یکی از اصلی‌ترین عناصر آشپزخانه، کابینت و موارد تعبیه شده در کنار کابینت باشد هرچه این وسایل به گونه‌ای در کنار هم چیده شوند که نتیجه نهایی کشیده‌تر باشد، آشپزخانه بزرگتر به نظر می‌رسد. زمانی که آشپزخانه ویلا کوچک است می‌توانید از این ایده استفاده نمایید که بکارگیری حداکثری فضای موجود را به همراه خواهد داشت. پس در هنگامی که قصد خرید ویلا و یا ساخت آن را دارید موارد فوق را در نظر بگیرید.

هم‌خوانی کابینت‌ها و کف آشپزخانه

هم‌خوانی کابینت با کف آشپزخانه در ویلای شمال

برای رقم زدن یک هارمونی ستودنی و تحسین برانگیز بهترین کار این است که کف آشپزخانه و کابینت‌ها با هم سنخیت داشته باشند در چنین مواردی هم‌زمان با وارد شدن به آَشپزخانه شاهد یک‌پارچگی بصری خواهیم بود.
حال که اشاره‌ای به کف آشپزخانه داشتیم بهتر است در خصوص سقف آشپزخانه هم صحبت کنیم، استفاده از رنگ‌ها و جلوه‌های شاد می‌تواند به بی‌روحی سقف پایان دهد چرا که این قسمت عموما مورد کم لطفی قرار می‌گیرد و بیشتر افراد به این دلیل که گمان می‌کنند کسی به سقف آشپزخانه نگاه نمی‌دوزد، از جلا دادن به آن صرف نظر می‌کنند. در سقف آشپزخانه ویلا می‌شود از نورپردازی‌های ملایم استفاده کرد و یا آن را مزین به مصالحی نمود که در دیگر قسمت‌های آشپزخانه ویلا مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

با دیوارهای خالی آشپزخانه در معماری ویلاهای لوکس یا لاکچری چه کنیم؟
این دیوارها میزبان وسایل دکوراتیو هستند به این معنا که شما می‌توانید وسایل تزئینی و زیبایی که دارید را روی دیوار آشپزخانه ویلا تعبیه نمایید.
اگر خاطرتان باشد اذعان نمودیم بهترین کار این است که آشپزخانه را مزین نمایید به طرح‌ها و رنگ‌های زیبا. دیوارها دقیقا همان مکان‌هایی هستند که دست شما را برای تزریق خلاقیت کاملا باز می‌گذارند یعنی می‌توانید هر ایده‌ای برای شاد کردن و متفاوت ساختن آشپزخانه دارید را در این قسمت پیاده سازی نمایید.

از چه رنگ‌هایی در دکوراسیون آشپزخانه ویلا استفاده کنیم؟

بهترین رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه یک ویلا در شمال

به رغم این که نوع رنگی که برای جلا دادن به آشپزخانه‌تان در ویلا استفاده می‌کنید شخصی و سلیقه‌ای است با این حال دقت داشته باشید که رنگ انتخابی با رنگ وسایل دکوراتیو شما نباید مغایرت داشته باشد، بهترین کار این است که رنگ این دو مورد با هم سنخیت داشته باشند و صحنه‌ای که در نگاه نخست به چشم می‌خورد راضی کننده و قابل قبول باشد.

 

وضعیت نور در آشپزخانه ویلا
همان‌طور که رنگ آشپزخانه ویلا بهتر است شاد باشد و جالب توجه، نوری که برای جلا دادن به این قسمت استفاده می‌شود هم انتظار می‌رود رنگارنگ یا حداقل روشن باشد. زمانی که از نور سخن به میان می‌آوریم منظورمان تنها نور چراغ‌ها یا به اصطلاح نورهای مصنوعی نیستند بلکه جهت ساخت ویلا نیز باید به گونه‌ای باشد که نور طبیعی به اندازه کافی به آشپزخانه ویلا بتابد و از این جهت در ساعات روز مشکلی وجود نداشته باشد.

اگر آشپزخانه دارای پنجره است، تنظیم کردن میزان تابش نور در طول روز را از طریق پرده‌ها و یا کرکره‌هایی که به تازگی روی کار آمده‌اند می‌توان انجام داد، با این کار نور طبیعی خورشید در ساعات روز به سادگی تنظیم می‌شود. بافت عناصر را فراموش نکنید
بهتر است با ذکر یک مثال مقصودمان را شفاف‌تر عنوان کنیم، زمانی که کاشی برای کف آشپزخانه خریداری می‌کنید بی‌تردید از فیلترهای زیادی عبور می‌کنید مثلا ساعت‌ها بر روی جنس مصالح ساختمان فکر می‌کنید و یا حتی رنگش را نیز مشخص می‌نمایید.
عامل دیگری که وجود دارد و به این تفاوت‌ها دامن می‌زند، بافت عناصر مثل کاشی است به این معنا که ممکن است کاشی انتخاب شده در هنگام ساخت ویلا براق باشد و یا کاملا برعکس مات. نام دیگر بافت، ساختار است، دقت داشته باشید که علاوه بر تنوعی که در ساخت کاشی وجود دارد در زمینه طرح کاشی‌ها نیز وضعیت به همین صورت است.

انتخاب لوازم آشپزخانه در ویلا مشابه دیگر وسایل موجود
وقتی قسمت‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم را پشت سر گذاشتید نوبت به دیگر وسایل ضروری هم‌چون یخچال، گاز و... می‌رسد. بهتر است برای خلق نتیجه‌ای بهتر مواردی را که انتخاب می‌کنید هم‌خوانی و هارمونی با هم داشته باشند.

آشپزخانه‌های ویلاهای مدرن و لوکس در شمال

آشپزخانه‌های ویلاهای مدرن و لوکس در شمال


دکوراسیون آشپزخانه ویلا ممکن است مدرن باشد و یا کلاسیک، عموما در نمونه‌های مدرن از رنگ‌های شاد استفاده زیادی می‌کنند این در حالی است که در نمونه‌های کلاسیک معمولا آن‌چه در همان نگاه نخست توجه‌ها را به خود جلب می‌کند رنگ‌های تیره و تار می‌باشد. دقت داشته باشید هیچ کدام را نمی‌توان ارجح دانست و هر کدام دارای طرفداران و هواداران خودش است با این حال معمولا در آشپزخانه‌های ویلاهای مدرن و لاچکری برای این که جوان پسندتر به نظر برسند از رنگ‌های روشن و خیره کننده استفاده می‌کنند که این نوع ویلاها بیشتر مورد استقبال قشر جوان جامعه قرار می‌گیرند.

صحبت پایانی بانیان مسکن مشاور شما در امر خرید ویلا و فروش ویلا در مناطق شمالی کشور
اگر خانم باشید حتما می‌دانید تمیز و شاداب بودن آشپزخانه چه نعمت بزرگی است، خانم‌ها که با عشق پا به آشپزخانه می‌گذارند و بیشتر ساعات روز را در آشپزخانه سپری می‌کنند خواهان آشپزخانه‌هایی هستند امروزی. نکات زیادی وجود دارند که به زیباتر شدن آشپزخانه‌ها کمک می‌کنند، تلاش برای برقراری هارمونی میان رنگ‌ها یا استفاده از نورپردازی مناسب از جمله موارد مذکور است. توجه به این موارد که در ظاهر ساده به نظر می‌رسند می‌تواند نتیجه‌ای با تفاوت‌های فاحش رقم بزند.