فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

رقابت مازندران و گیلان بر سر فروش ویلا در شمال

برنده رقابت فروش ویلا در شمال کیست؟

فروش ویلا در شمال ایران
اگر شما نیز نمی‌دانید گیلان برای خرید ویلا در شمال بهتر است یا مازندران، اگر بارها با خود کلنجار رفته‌اید که گیلان را برگزینید یا مازندران را نشانه، دعوت می‌کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

 

گیلان دوشادوش مازندران، یکه تاز خرید و فروش ویلا

گاهی گمان می‌بریم فروش ویلا در شمال، سهل است و آسان. پای کار که می‌آییم می‌بینیم واقعیت کمی متفاوت است. کافی است با طنابی پوسیده خود را به چاه خرید و فروش ویلا بیندزایم، آن گاه شاید دروغ نباشد اگر بگوییم رهایی از این باتلاق، کار حضرت فیل است. از نیمه تاریک خرید و فروش ویلا که بگذریم، نکاتی وجود دارد برای خرید ویلا در شمال که اشراف بر آن‌ها کاملا حیاتی به نظر می‌رسد. برخی از آن‌ها را بارها و ماه‌ها با هم مرور کرده‌ایم، این بار اما به سراغ نکته جدیدی آمده‌ایم. این بار آمده‌ایم تا گیلان را به چالش بکشیم و از تفاوت‌هایش با مازندران برای فروش ویلا سخن به میان آوریم.

اگر تاکنون قصد خرید ویلا در شمال کرده باشید بی‌تردید با این مسئله دست به یقه شده‌اید که گیلان را برگزینید برای خرید ویلا یا بسنده کنید به مازندران؟ به راستی کدام یک بهتر است؟

 

خرید ویلا در گیلان

 

می‌دانید چالش برانگیزترین بخش ماجرا برای خرید ویلا کجاست؟

زمانی که قصدتان سفری چند روزه به دامان طبیعت معطوف است شاید انتخاب میان گیلان و مازندران چندان سخت به نظر نرسد؟ شاید آن‌قدرها هم دشوار نباشد برگزیدن رشت یا ساری؟ شاید آن زمان که می‌خواهید سیاهکل را برگزینید، چالوس ذهنتان را قلقک دهد و مرددتان سازد اما باز هم انتخاب قاطعانه آن قدرها صعب نخواهد بود. ماجرا کمی متفاوت می‌شود زمانی که پای فروش ویلا در شمال به میان می‌آید.

این جا اگر منصف باشیم می‌پذیریم با انتخابی مواجهیم که اگر نگوییم به قیمت جانمان تمام می‌شود اما باید بپذیریم یک سرمایه‌گذاری است و انتخابی است توأمان با ریسک. همین یک جمله کافی است تا اقرار کنیم توجه به تمام نکات پیش از خرید ویلای شمال از واجبات است و خود را گره زدن به همه فرضیه‌ها از الزامات.

پس از این مقدمات، نگاهمان را به اصل ماجرا معطوف می‌کنیم، به همان نکته‌ای که در ابتدای این بخش بدان اشاره کردیم، به انتخاب هوشمندانه میان ویلای گیلان و مازندران و فروش ویلا در شمال به پشتوانه آن.

اگر موافق باشید مقاله را پیش ببریم با این عنوان:

 

مازندران یا گیلان؟ به نظر شما کدام یک برای خرید ویلا شمال ارجح‌تر است؟

 

وقتی مازندران گوی رقابت را از گیلان می‌رباید
از این‌جا باید رسما سوت رقابت را به صدا در آوریم و مسابقه خرید ویلا شمال را آغاز نماییم. دو حریفی که قرار است دوشادوش یکدیگر به رقابت بپردازند و بر سر برنده شدن (در میدان‌ فروش ویلا شمال) با هم دست به یقه شوند مازندران است و گیلان.

می‌گویند مازندران مدت‌هاست رقیبش را کنار زده و در حال حاضر، یکه‌تاز، بازار "خرید ویلا در شمال" است. ما اما طوطی‌وار این حرف را تکرار نمی‌کنیم بلکه خود را گره خواهیم زد به ویژگی‌های مازندران و مشخصات گیلان، تا این شما باشید که داور نهایی می‌شوید و بر صندلی قاضی تکیه می‌زنید. جان کلام این که، ما متری به دستتان خواهیم داد تا خوبی‌های مازندران را متر کنید و مزایای گیلان را اندازه بگیرید آن‌گاه حکم نهایی را صادر کنید و بر مدار ترازویی که به دست خودتان بنا شده، تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید.

 

خوبی‌های مازندران کدام است و مزایای گیلان چیست؟

رقابتی جان‌کاه بر سر فروش ویلا در شمال، نگاه‌ها خیره به مازندران
بیایید از این جا شروع کنیم که شمال مهد طبیعت است. خوب می‌دانیم طبیعت سخاوتمندانه، دستش را در دست شمال گذاشته و عادلانه دامنش را در نقطه به نقطه شمال گسترانده است، طبیعت که گویی منصف است و عادل، نابرابری به راه ننداخته و مهر محبتش را از هیچ شهر و دیار این خطه دریغ نکرده است.

خلاصه این که وقتی پای فروش ویلا در شمال ایران به میان می‌آید اگر بخواهیم شهرهای گیلان و مازندران را به حیث طبیعت تفکیک کنیم و دست یکی را به عنوان برنده بالا ببریم شاید کار صحیحی نباشد.

 

خرید ویلا در مازندران

 

چطور می‌توان جنگل‌های مازندران را زیباتر خواند و یا دریای گیلان را ارجح دانست؟ چه کسی می‌تواند برگ برنده را به گیسوم بدهد یا بگوید این برگ تنها برازنده مازندران است؟ سخت است بالابردن دست ماسوله آن زمان که سوادکوه در سمتی دیگر خودنمایی می‌کند.

به واسطه این امر، شاید بهتر باشد از این ویژگی فاکتور بگیریم و دیگر ویژگی‌ها را برای خرید ویلا در شمال زیر ذره بین ببریم.

پیش از آن که استارت قسمت جدید را بزنیم و با آغوش باز از فاکتورهای دیگر استقبال کنیم، بد نیست به نکته‌ای اشاره داشته باشیم.

اظهار کردیم طبیعت، برگ برنده شمال است و در گوشه به گوشه‌اش هویداست. می‌گویند ییلاق گیلان حرف ندارد و در نظر گرفتن رقیبی برایش بس دشوار است. گفته‌ای که الحق و الانصاف راست است و درست. آن‌چه کمی دردسرساز خطاب می‌شود، راه‌های دسترسی به این ییلاقات زیباست.

به زعم این که گیلان مملوست از ییلاقاتی که می‌توان ساعت‌ها زیبایی‌شان را ستود و ماه‌ها درباره شگفتی‌شان نطق کرد، اما آن زمان که نوکِ پیکان را به سمت این ییلاقات دوست داشتنی نشانه می‌گیریم و خود را به کنارشان می‌رسانیم تا غرق شویم در زیبایی‌شان و محو شویم در شگفتی‌شان، در می‌یابیم بخشی از ماجرا از نگاهمان دور مانده است، فراموش کرده‌ایم راه رسیدن به ییلاقاتی که بر بلندای کوه سینه ستبر کرده‌اند و آوای زیبایی سر داده‌اند را بررسی کنیم.

بیشتر راه‌هایی که به ییلاقاتِ گیلان ختم می‌شوند، ناهموارند، گاهی کلافه می‌شویم از جاده‌هایی که به سختی دستمان را در دست ییلاقات گیلان می‌گذارند و اجازه می‌دهند نگاهمان را بدوزیم به این تفرجگاه ناب.

از هر آن‌چه گفتیم بگذریم و بعد مسافت را به میان بکشیم.

 

خرید ویلا شمال، مسافت رکنی اساسی

مازندران از قسمت فاصله امتیاز می‌گیرد
آن زمان که خرید ویلا شمال را استارت می‌زنید و در این مسیر گام بر می‌دارید، فاصله، فاکتوری است پررنگ که نگاهتان را به سوی خود می‌کشاند و آتش این کوره را روشن می‌کند. بیایید مازندران و گیلان را از حیثِ مسافتی بسنجیم. اگر مرکز ثقل این مقایسه را تهران بگذاریم و ترازویمان را بر مدار تهران تا مازندران و گیلان بنا نهیم آن‌گاه باید بگوییم فاصله از تهران تا رشت (مرکز گیلان) 320 کیلومتر است حال آن که تا ساری (مرکز مازندران) این رقم به 283 و 260 کیلومتر می‌رسد (بسته به این که کدام مسیر را برگزینید نتیجه نهایی میان این دو عدد نوسان خواهد کرد). بنابراین دست مازندران را در این قسمت بالا می‌بریم و ادعا می‌کنیم نمره قبولی را مازندران از آن خویش ساخته است.

اگر بخواهیم در این مقاله برشی بزنیم به شرایط آب و هوایی تا مقاله از این نظر هم تهی نباشد، باید بگوییم گیلان مساوی است با چتر و بارانی. اگر خیالِ سفر به گیلان به سرتان زد فراموش نکنید چتر از نان شب هم واجب‌تر است.

آن زمان که به دل گیلان پناه می‌برید دور از انتظار نخواهد بود که در میانه روزی آفتابی (روزی که خورشید دقیقا وسط آسمان، جولان می‌دهد)، ناگهان ابری بیاید و به پشتوانه‌اش بارانی ببارد. خلاصه این که یار شفیق گیلان جز ابر و باران چیزی نیست. مازندران هم به همین صورت است و هوایش کاملا ابری و بارانی است. شاید بد نباشد کمی هم از آلودگی‌ها بگوییم و نقطه نظراتمان پیرامون این فاکتور را هم به اشتراک بگذاریم.

 

مسافت تهران تا مازندران و گیلان

شمال تنها جایی است که دست رد به سینه آلودگی می‌زند و قاطعانه در برابر نفوذش قامت راست می‌کند. بر اساس آمارهایی که تا کنون منتشر شده و اخباری که از زبان رسانه‌ها بازگو شده‌اند، مازندران و گیلان هر دو به یک میزان از نظر پاکی و تمیزی هوا، طناب رقابت را به سوی خود کشانده‌اند، از این رو بهتر است هر دو را از این نظر در یک سطح بدانیم و نمره قبولی را پای کارنامه هر دو ثبت کنیم.

پایان این بخش، همان نکته‌ای باشد که از ابتدای مقاله بر آن تأکید کردیم، رقابت گیلان و مازندران بر سر طبیعت و هوا، رقابت بی برنده‌ای خواهد بود، چرا که هر دو در این زمینه به یک اندازه پرچم‌دار و پیشتازند.

صحبت پایانی

اشاره ای به اجاره ویلا در شمال، باز هم مازندران یکه تاز میدان
چرخ مقاله پیش رو حول محورِ خرید ویلا در شمال می‌چرخد، با این حال حسن ختام این مقاله را اختصاص دهیم به اجاره ویلا در شمال. اگر شمال را برای مسافرت‌های نوروزی و یا تعطیلات تابستان نشانه گرفته‌اید و مایلید شهری را برگزینید که برای اقامت‌های چند روزه مناسب‌تر و ایده‌آل‌تر باشد، باز هم باید بگوییم مازندران پرچمش بالاست.

آن‌ها که در تعطیلات راه گیلان را در پیش گرفته‌اند حتما حرف ما را تصدیق خواهند کرد و صادقانه تأیید خواهند نمود که گیلان میزبان کم رمقی برای پذیرایی از مسافران است، از نظر اسکان، فعالیت گیلان ضعیف است و عموما جا برای اسکان و اقامت در تعطیلات آن‌طور که باید نیست، آن‌سوی میز، مازندران قرار دارد، شواهد ثابت می‌کنند مازندران از این نظر نمره بالاتری می‌گیرد و قادر است نتیجه بازی را به نفع خود تمام کند.