فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

خرید ویلا شهرکی سنددار - کد: 2481

نوع ملک: ویلا
نوع بنا: دوبلکس
متراژ زمین: 380 متر مربع
متراژ بنا: 220 متر مربع
تعداد خواب: 3
عمر بنا: نوساز
موقعیت: جنگلی
محل: شهرکی
قیمت: 1،500،000،000  تومان

چرا خرید ویلا شهرکی سنددار مهم است؟

خرید ویلا شهرکی سنددار از آن دست اموری است که توجهات ویژه می‌طلبد. از آن‌جا که سند ویلاها تنها بر یک نوع نیستند بنابراین نیاز است که با انواع آن‌ها آشنایی کامل داشته باشید.
با ما باشید تا در خصوص خرید بهترین ویلا شهرکی سنددار صحبت کنیم.

ضرورت سنددار بودن ویلای شهرکی غیرقابل اغماض است

خرید ویلا شهرکی سنددار، از مهم‌ترین مواردی است که همواره بر آن تأکید می‌کنند. به عبارتی زمانی که یک ویلای شهرکی خریداری می‌کنید چنان‌چه فاقد سند باشد هیچ ارزشی نخواهد داشت. سند نه تنها در معامله انواع ویلای شمال بلکه در تمام معاملاتی که در سرتاسر دنیا انجام می‌شوند همواره با چالش‌ها و مشکلاتی همراه بوده است که دقت و هوشیاری طرفین معامله را می‌طلبد.

لازمه خرید بهترین ویلا شهرکی سنددار، آگاهی به برخی اصول است که در ادامه آن‌ها را با جزئیات شرح خواهیم داد.

برای خرید ویلا شهرکی سنددار، هوشمندانه عمل کنید

نخست به این مسئله بپردازیم که سند ویلا بر چند نوع است و زمانی که قرار است به خرید ویلا شهرکی سنددار بپردازیم، با چند نمونه سند مواجه خواهیم شد.

همه چیز از این‌جا شروع می‌شود که سند ویلای شمال بر چند نوع دلالت دارد، بهترین و مطمئن‌ترین نوع سند ویلا، سند قطعی است. زمانی که عنوان می‌کنند سند یک ویلا قطعی است بدین معناست که سند مدنظر در دفاتر ثبت اسناد رسمی تأیید شده و به ثبت رسیده است. هیچ نگرانی پیرامون این نوع سندها وجود ندارد، چرا که کاملا رسمی هستند و هر آن‌چه درون آن‌ها قید شده است مورد قبول و قابل استناد است.

نحوه گرفتن سند برای ویلا را در مطالب قبلی به آن اشاره داشتیم، جهت آشنایی بیشتر پیشنهاد می‌کنیم با دقت مطالعه فرمایید.

سند بنچاق و سند قول‌نامه‌ای
سند بنچاق از دیگر نمونه موجود است که احتمال دارد به هنگام خرید ویلا شهرکی سنددار، با آن مواجه شوید. محل ثبت این نوع سندها نیز دفتر اسناد رسمی است. عموما از برگه‌هایی رمزدار برای ثبت سبد بنچاق استفاده می‌کنند.

پیش از آن که مراکز ثبت رسمی به شکل امروزی ایجاد شوند، از چنین سند‌هایی استفاده می‌کردند که به امضا و تأیید علمای بزرگ و قابل اعتماد می‌رسید.

زمانی که مالک سند بنچاق دریافت می‌کند نیاز است در راستای اخذ دفترچه رسمی اقدام نماید. چنان‌چه این مهم از نظر دور بماند، ملک در اداره ثبت و احوال به نام مالک ثبت نخواهد شد. معامله چنین املاکی که مشخصاتشان در اداره ثبت و احوال درج نشده است از طریق سندهای قولنامه‌ای صورت می‌گیرد. اگر معامله را با استناد به این نوع سند قرار است انجام دهید حتما دقت کنید ملک به فرد دیگری فروخته نشده باشد در واقع دسترسی به اصل سند در این مورد کاملا ضروری است.

سند رهنی
چنان‌چه قبل از خرید ویلا شهرکی سنددار، متوجه شدید سند رهنی است بدان معناست که مالک این سند را در رهن بانک قرار داده تا در قابل آن از وام و تسهیلات مسکن استفاده کند، هرچند جایی برای نگرانی وجود ندارد و زمانی که صاحب سند، بدهی‌اش را تسویه کند، سند هم از رهن بانک خارج خواهد شد.

سند شش‌دانگ و سند مشاع
سندهایی که کاملا به نام مالک هستند را با نام سند شش‌دانگ می‌شناسند. سند مشاع اما به معنای این است که این سند متعلق به چند نفر است و تنها دارای یک مالک نیست. به این نوع سند حین خرید ویلای شهرکی سنددار باید توجهات لازم مبذول گردد.

سند شورایی
سند شورایی از آن دست سندهایی است که نامش را زیاد در حین معامله ویلای شمال می‌شنوید. در مناطق کوچکی چون چمستان که دارای شوراهای محلی هستند این نوع سندها توسط شوراها تأیید و ثبت می‌شوند. سندهایی را به این شیوه تأیید می‌کنند که شش‌دانگ نیستند.

روند کار به این صورت است که سند به امضای چند نفر می‌رسد و در نهایت رئیس شورا آن را امضا و تأیید می‌کند. به عنوان یک سند عادی از این نمونه یاد می‌شود. لازم به توضیح است که اداره ثبت اسناد محل می‌بایست در راستای ثبت این نوع سند اقدام نماید.

خرید ویلا شهرکی سنددار موضوع و عنوانی است که در این قسمت آن را می‌خواهیم معرفی کنیم، چرا که ویلا با سند و مجوز ساخت آن هم داخل شهرک پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین نمونه از خرید ویلا در شمال است، پس با بانیان مسکن همراه شوید.

مشخصات کلی ویلاهای مجموعه؛
خرید ویلا شهرکی سنددار را می‌شود این‌طور توصیف کرد، ابتدا قرار داشتن ویلاهای هم‌تیپ با نقشه یکسان در دو مدل ویلا استخر‌دار و ویلای معمولی در کنار هم و در مجموعه‌ای 20 واحدی شهرکی، دوم شکل یکسان ویلاها به گونه ویلا دوبلکس 3 خواب، سوم وجه تمایز ویلا شهرکی داشتن سند و مجوز ساخت می‌باشد که مهم‌ترین اصل فروش ویلا در شمال است که تمامی ویلاهای این مجموعه دارای سند مالکیت رسمی و شش‌دانگ تک‌برگ هستند.

نکته؛

قرارگیری ویلا در بهترین شهر ساحلی مازندران و فاصله حدود 750 متری تا دریا و 600 متری تا جنگل موقعیت این ویلای جنگلی سنددار شهرکی را چندین برابر کرده است.
ویلا دارای 380 متر زمین و 220 متر بنا دارای سند مالکیت شش‌دانگ درون شهرک قرار دارد و در دو تیپ با مشخصات فوق که تیپ استخردار آن دارای قیمتی در حدود 1 میلیارد و 600 میلیون تومان و تیپ معمولی آن در حدود 1 میلیارد و 500 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خرید ویلا شهرکی سنددار مطابق پرفروش‌ترین ویلاهای شمال دارای سازه‌ای دوبلکس 3خواب که سالن، 1 خواب با کمد دیواری و سرویس بهداشتی جداگانه، آشپزخانه کامل در طبقه ورودی و در طبقه بالایی 2 خواب مستر یا خواب مهمان، نشیمن سالن کوچک، و تراس شمال جنوبی را خواهید داشت.