فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

تفاوت ویلای استخردار و معمولی در شمال

ویلای استخردار در شمال را به دو صورت، ویلا با استخر سر‌پوشیده درون ساختمان یا ویلای استخردار در محوطه روباز را خواهید داشت که نحوه ساخت و نگهداری آن‌ها با هم متفاوت می‌باشد و در زیر با کلیپی از ساخت ویلایی با استخر در محوطه آن به شما نمایش خواهیم داد.
 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال

 

ویلای بدون استخر شمال:

ویلای بدون استخر، به ویلاهای معمولی با سازه های متفاوت از لحاظ نقشه و موقعیت جنگلی و ساحلی اطلاق می‌شود که یا تمایلی به استخر داشتن نداشته و یا محیط و سایز ویلا و محوطه جواب‌گوی احداث استخر نمی‌باشد.
 
از لحاظ قیمتی نیز می‌توان گفت خرید ویلای استخردار شمال در بیش‌تر موارد مشابه، از هزینه و قیمت بالاتری نسبت به ویلای معمولی برخوردار است و امکانات و نگهداری یک ویلای استخردار قابل بحث و بررسی بیش‌تری است.

نکته:
قبل از بحث به عنوان هم‌وطن لازم می‌دانیم این نکته اساسی ولی کم توجه را به تمام مسافران و خریداران گوشزد کنیم.خیلی‌ها بر این فرضیه هستند که شنا کردن در دریا همانند استخر همان روال را دارد ولی به عکس دقیقا این فرضیه غلط است، شنا کردن در دریا خیلی فرق با شنا کردن در استخر ویلا در شمال دارد.

دریا کمی بی‌معرفت است و همه ما از غرق شدن چندین نفر در دریا‌ها هر ساله بی‌اطلاع نیستیم، این نکته که تمام کسانی که غرق شده‌اند صرفا شنا بلد نبوده‌اند صحیح نیست، اتفاقا خیلی‌ها ماهرترین شناگر در استخر بوده‌اند ولی متاسفانه در دریا نمی‌توانند آن شگرد و روش شنا کردن در استخر که آموزش دیده‌اند را پیاده کنند و غرق می‌شوند.

برای تفریح و سرگرم شدن مسافران چه آن‌ها که شنا بلد هستند و چه کسانی که شنا بلد نیستند وارد آب می‌شوند و  عمل می‌کنند، این لذتی هست که همه‌مان از آن بی‌بهره نیستیم، پس کمی دقت و رعایت کردن اصول شنا در دریا و سرشاخ نشدن با آب می‌تواند لحظات خوبی را برای ما رقم بزند.

سوال:
چرا با وجود دریا و آب برخی دنبال استخر در ویلا نیز هستند، یعنی آنقدر از شنا کردن در دریا سیر نمی‌شوند؟
پاسخ با توجه به نکته‌ای که اشاره شد کمی واضح است اما در ادامه چند مزیت از این ویلاهای استخر‌دار در شمال را ذکر می‌کنیم.

مزایای ویلای استخردار:

خداوند مهربان آب را مایه حیات و درمان نیز قرار داده است، کسانی هستند که با مریضی خاص خود دست و پنجه نرم می‌کنند و دکتر‌ها نیز به آنها قدم زدن در آب یا استفاده از جکوزی و سونا را تجویز می‌کنند، دقت کنیم که این تجویز دقیقا تنها راه درمان طبیعی این مریضی هاست، پس از خواص آب یکی ذکر شد.

افرادی که مطلع از نکته‌ای که عارض شدیم ترجیح می‌دهند از محیط ساحل استفاده کنند، علارغم وجود بعضی میکروب‌ها یا جانورانی که باعث انتقال مریضی می‌شوند، شنا کردن را در محیط و استخر ویلای خود ترجیح می‌دهند پس این مزیت یک ویلای استخر‌دار با دلایلی که ذکر شد می‌باشد، اما خطراتی نیز در پی دارد که به مهمترین آن اشاره می‌کنیم.

هرچند که فردی در شنا کردن ماهر باشد ولی با دیدن صحنه‌ای که عزیز خود در استخر ویلای خود در حال غرق شدن است دست‌پاچه شده و کاری نمی‌تواند انجام دهد، درست است که او شنا بلد است ولی طرفی که شنا بلد نیست و در حال غرق شدن است کسی را می‌خواهد که وارد به حرفه نجات غریق باشد تا بتواند طرف را نجات دهد، پس عدم حضور یک نجات غریق می‌تواند برای برخی سهل‌انگاران خیلی گران تمام شود.

خیلی نیمه خالی لیوان را دیدیم کمی نیمه پر آن هم ببینیم بد نیست، دریا محیطی اجتماعی بوده و حضور همه قشر افرادی در آن بعید نیست، پس خانواده کمی موذب بوده و امکان استفاده از دریا برای تمام افراد خانواده فراهم نیست، پس یک ویلای استخردار نسبت به ویلای معمولی این کمبود را جبران کند که خانواده در حریم شخصی خود راحت بوده و لذت شنا کردن را همراه داشته باشند.

سونا و جکوزی مگر می‌شود جایی باشد و کسی خواهان استفاده از آن نباشد؟ پس یک ویلای لوکس استخردار که این امکانات را داشته باشد باعث فراقت بیشتر و تفریحی کامل‌تر می‌شود.

سوال:
 
آیا می‌توان در ویلای معمولی استخر بنا کرد؟ هزینه حدودی این بنا هم مورد سوال دیگر بود که در یک جواب به هر دو پاسخ می‌دهیم.

بله چرا که نشود، با فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم مناسب با فضای در نظر گرفته شده برای استخر می‌توان آن را بیرون یا داخل ساختمان بنا کرد، اگر فضای کافی داخل ساختمان نیست می‌توان آن را بیرون ساختمان و مسقف بنا کرد.
هزینه بستگی به نوع استخری که مدنظر دارید حساب میگردد. چه ابعادی، چه متراژ عمقی، با جکوزی یا سونا و...که موتور خانه آنها نیز باید مد نظر قرارگیرد.

سوال:
آب استخر چگونه جایگزین می‌شود و آیا می‌توان آن‌را عوض کرد؟

بدیهی است کسی که این فکر را در داشتن استخر درون ویلا کرده فکر ورود و خروج آب هم کرده، پس طبق نقشه اصولی ساختمان در این منطقه چاهی که به آب ذلال و قابل استفاده در استخر برسد زیاد عمق ندارد و با مصالح خاص خود این چاه که حفر شده آب را توسط موتور به داخل استخر کشیده و آب قبلی نیز از نهری وارد بیرون از ساختمان می‌شود.


جع بندی:

البته تشخیص خریدار واقعی از خریدار کذایی کار دشواری نیست و شما با روان شناسی فرد می توانید پی به خواسته قلبی او در جهت خرید ببرید و اینکه آیا میتوانید تا آخر با او همراه باشید و یا او را به عنوان شخصی که قصد خرید ندارد یافتید و تمایل به ادامه و معرفی ویلا های متنوع دیگر به او ندارید، با یک جمع بندی کلی می‌توانیم بگوییم اگر صاحب ویلا شده‌اید پس بهتر است به ‌فکر یک استخر درون مجموعه خود باشید چون با هزینه‌ای نسبتا مناسب شکل ویلای شما و استخر دار بودن آن مدنظر قرار می‌گیرد، اما اگر هنوز برای خرید ویلا اقدام نکرده‌اید پیشنهاداتی داریم مبنی بر ویلاهایی که استخر دار هستند علارغم هزینه‌ای کمی بیشتر از ویلای معمولی لذت چندانی از مسافرت خود خواهید برد.

مشاور املاک بانیان مسکن وظیفه انسانی خود می‌داند که این‌جور نکات و پیشنهادات را به شما کاربران و خریداران ویلا بدهد تا خدمتی در معرفی و ساخت ویلا استخردار مناسب سلیقه شما در شمال داشته باشد، به امید دیدار شما عزیزان..
دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.