فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

سوالاتی از سوی خریداران در رابطه با فروش ویلا در شمال

بعضی مواقع شما یا هر فرد خریداری برای خرید ویلا با دیدن ویلایی که برای فروش به شما معرفی شده سوالاتی در ذهن تان نقش می بندد و یکی از این پرسش ها میتواند، سوال در مورد دلایل فروش ویلا توسط مالک ویلا یا ملک و زمین مورد نظر در شمال باشد، یا مالک چرا می خواهد ویلا به این خوبی را بفروشد. البته این سوال به جایی است که در بعضی از ویلاهای به ظاهر لوکس با قیمت پایین تر از قیمت منطقه توسط خریدار مطرح میشود، برای روشن شدن این موضوع با مثالی آغاز می کنیم.

 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال

به عنوان مثال سوالی که به تازگی پرسیده شد این است که، علت فروش ویلای لوکس در شمال با موقعیت مکانی و قیمت مناسب از سوی مالک چه میتواند باشد؟ آیا ویلا دارای ایرادی است؟

در پاسخ به این سوال میتوان به چند نکته اشاره کرد. 
علی رغم جواب هایی که از سمت مالکین یا فروشنده ویلا میشنویم و آن این است که، علت را پول لازم بودن یا نیاز مالی به فروش ویلا و ... عنوان می دارند. ولی در واقع میتوان فهمید که علت فروش ویلا زیر قیمت، کیفیت پایین ساخت در مرحله سفت کاری که از دید عوام پوشیده است باشد و همچنین عدم داشتن سند و پایان کار و یا امکان اینکه در دسته ویلاهای ممنوعه و ... باشد، یا اینکه ویلا چنانچه در شهرک قرار دارد فروشنده باید تسویه حساب شهرک را در هنگام فروش به خریدار تحویل دهد، چرا که دیده شده بعضی از ویلاهای شهرکی در شمال بدهی چند ده میلیونی داشته و بدون اطلاع مدیر شهرک و اخذ تسویه حساب با قیمت به ظاهر پایین تر اقدام به فروش نماید و برای فریب خریدار از چنین جواب و الفاظی چون نیاز مالی و ... استفاده می کنند، در این جا خریدار باید هنگام خرید ویلا تمامی موارد را مورد توجه قرار داده و با بررسی موارد اقدام به خرید نماید.

گاهی اوقات مالکینی هم هستند که واقعا به پول ویلا احتیاج دارند و برای مهاجرت از کشور یا خرید ویلایی لوکس تر در منطقه ای بهتر یا خرید ویلای بزرگ‌تر یا خرید مغازه و خرید آپارتمان در شهر خود یا ... که قابل قبول هم از سوی مشتری و خریدار هست وجود داشته باشند.
در این میان کسی که باید صحت کلام فروشنده را ثابت کند کسی جز مشاور املاک نیست که به این شغل و موقعیت و منطقه آشناییت کامل دارد، و در راستای وظیفه مشاور املاک در شمال در خصوص خریدی امن برای مشتری صحه گذارد.


برخی از ملک ها علی رغم لوکس بودن قیمت زیادی ندارند، چرا؟

برای خریدار یک سری کلیات واضح و روشن که بصری است قابل درک و رویت است ولی پایه و اساس ملک و مصالحی که در ساختمان اجرا شده از دید خریدار خصوصا در مرحله سفت کاری ویلا پنهان است و در مجموع امکان اینکه سازنده ویلا بتواند ویلایی کاملا لوکس با کمترین هزینه بسازد وجود دارد، ولی از عمر این ملک به ظاهر نوساز چند سالی نمی گذرد که عیوب خود را آشکار می کند. از طرف دیگر صحت و اصل بودن سند ملک و پایان کار هم ممکن است ملاک بر ارزان بودن ملک باشد، امتیازات آب برق گاز و خیلی عوامل دیگر نظیر معارض داشتن ملک و عدم استعلام از اداره ثبت از سوی خریدار و ندانستن این موضوع در این موارد هم میتواند تاثیر گذار باشد و شما توانایی آن را دارید که به کمک مشاور املاک از صحت و سقم تمام این موارد اطمینان حاصل نمایید.

سوال دیگر میتواند این باشد که آیا فروش این ویلا که می خواهید بخرید بعد از مدتی استفاده، قابلیت فروش سریع و یا سودآور را دارد یا خیر؟
پاسخ به این سوال نیز  به طور گسترده با شناخت منطقه از لحاظ توریستی بودن و کشش خرید در منطقه مورد نظر و فرهنگ بومی اجتماعی آن منطقه با کمی تحقیق قابل کشف خواهد بود، از دید جزیی تر شناخت محیط اطراف و بررسی امنیت ویلا از دریچه سندیت و مدارک مربوطه و قرارگیری ویلا در محیط امن خرید میتواند صورت پذیرد، در اینجا هم میتوان به مشاور املاک مربوطه که به آن اعتماد کامل دارید بررسی موارد فوق را به عهده او بگذارید.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.