فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

مراحل پیدا کردن ویلای مناسب در شمال

برای پیدا کردن ویلای دلخواه خود از این‌جا شروع کنید (مراحل پیدا کردن ویلای مناسب)

 

ویلای مناسب همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز مطالعه کردید می‌تواند مکان خوبی برای استراحت و گذراندن اوقات شما در تعطیلات باشد، ویلای مناسب اگر تمامی شروط تناسب را دارا باشد می‌تواند کمک کند تا تعطیلات شما به بهترین شکل و بدون هیچ‌گونه مشکلی سپری شود.

 

 

 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال

 

 

 

اما ما چگونه بتوانیم یک ویلای مناسب را پیدا کنیم؟

در بخش‌های قبلی به طور کامل شرایط یک ویلای مناسب را بیان نمودیم و از همه لحاظ امکانات و ظاهر یک ویلای مناسب را تشریح کردیم، اما حال این سوال مطرح می‌شود که چگونه یک ویلا با شرایط و معیارهای مطرح شده پیدا کنیم.

در ابتدا شاید کار سختی به نظر بیاید و شما تصور کنید که این کار برای شما غیر ممکن و صعب العبور است. اما این نکته را بدانید که هیچ کاری غیر ممکن نیست و این کار نیز تنها به کمی حوصله و زمان نیاز دارد.

شما در این راه نباید هیچ‌گاه به صورت شتاب زده عمل کنید و تنها به تعریف‌های یک شخص در رابطه با خرید ویلا گوش کنید. این راه تقریبا راهی بدون برگشت است و اگر شما به صورت اشتباه یک ویلای نامناسب را خریداری کنید دیگر نمی‌توانید به زمان قبل از خرید برگردید و پشیمانی نیز فایده‌ای ندارد و اگر بند فسخ را نیز فعال کنید باید مقدار زیادی جریمه را بپذیرید پس بهترین کار این است که در ابتدای هر معامله تمامی جوانب را در نظر بگیرید و هیچ کاری را بدون فکر و تحقیق و به اصطلاح چشم و گوش بسته انجام ندهید.

 

 

ما تا آخر این راه همراه شما هستیم و حتی یک لحظه نیز شما را تنها نمی‌گذاریم تا به خواسته خود یعنی یک ویلای مناسب برسید.

 

مراحل پیدا کردن ویلای مناسب

 

  • تعیین بودجه
  • تعیین معیارها
  • مکان قرارگیری ویلا
  • جنگلی یا ساحلی بودن ویلا
  • ابعاد ویلا
  • معماری ویلا
  • یافتن مورد دلخواه از سایت‌های معتبر فروش ویلا

 

تعیین بودجه خرید ویلا

 

تعیین بودجه برای انتخاب ویلای مناسب

برای پیدا کردن یک ویلای مناسب و خوب در ابتدا باید بودجه خود را معلوم کنید. به این صورت که یک حداقل و یک حداکثر را برای خرید ویلای مناسب در نظر بگیرید، دقت کنید که بودجه‌ای که در نظر می‌گیرید بهتر است که در طول این فرآیند تغییر نکند زیرا برای مثال شما تمامی مراحل برای یافت ویلای مناسب خود را با یک بودجه معین دنبال کرده‌اید ولی اکنون بودجه شما تغییر کرده است و شما می‌خواهید با یک بودجه متفاوت به سراغ ویلای مناسب خود بروید، در این‌جا تمامی مراحلی که سپری کرده‌اید را باید از ابتدا شروع کنید زیرا با تغییر بودجه معیارهای شما نیز برای انتخاب ویلای مناسب تغییر می‌کند و دیگر آن مراحلی را که انجام داده‌اید برای این بودجه مناسب نیست.

تعیین معیارها

بعد از تعیین بودجه حال نوبت به تعیین معیارهای مدنظر شما می‌رسد، در انتخاب معیارهای یک ویلای مناسب باید به نکات فراوانی دقت کنید که ما برای آسودگی خاطر شما معیارهای مهمی که می‌توانند تاثیر گذار باشند را ذکر می‌کنیم:

مکان ویلا

اولین معیاری که باید معلوم کرد این است که دوست دارید در کدام شهر و منطقه ویلا داشته باشید البته این معیار را باید با بودجه خود هماهنگ کنید و تعیین کنید که بودجه شما با ویلاهای کدام منطقه هم‌خوانی دارد و شما در کدام منطقه می‌توانید ویلای مناسب‌تری را فراهم کنید.

جنگلی یا ساحلی بودن ویلا

بعد از این‌که مکان خود را انتخاب کردید باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که دوست دارید ویلای شما در کنار ساحل باشد یا در کنار و حاشیه جنگل، به طور حتم انتخاب این معیار یک چیز کاملا فردی و وابسته به سلیقه است. اما این معیار وابسته به انتخاب مکان و مقدار بودجه است زیرا وقتی که شما بودجه و مکان را تعیین می‌کنید باید به طبع آن نوع ویو را مشخص کنید.

 

معیار خرید ویلا

 

 

بهترین مکان و منطقه برای خرید ویلا شهرهای رویان، نوشهر، متل‌قو می‌باشد.

 

ابعاد ویلا

یکی دیگر از معیارها مساحت است که شما باید با توجه به تعداد خانواده و بودجه مورد نظر همان‌طور که در بخش‌های قبل بیان شد آن را مشخص کنید.

معماری ویلا

یکی دیگر از معیارهایی که باید انتخاب کنید نوع معماری ویلا است و این‌که دوست دارید ویلای شما به چه شکل باشد.

معماری ویلا شاید از بین معیارهای مورد علاقه آخرین معیار از لحاظ درجه بندی باشد اما می‌تواند از جهاتی نیز مهم باشد، برای مثال اگر شما با معماری ویلا راحت نباشید و معماری آن باب میل شما نباشد هیچ‌گاه نمی‌توانید با آن ویلا انس گرفته و آن‌جا را خانه واقعی خود فرض کنید و به طور قطع با گذشت زمان از خرید آن نیز پشیمان خواهید شد، البته اکثر ویلاهایی که ساخته می‌شوند معماری خاص و منحصر به فرد خود را دارند و سعی می‌کنند عامه پسند باشند اما اگر شما معماری خاصی مد نظرتان باشد پیدا کردن آن کار سختی است و نیاز به بودجه بالایی نیز دارد.

گشت و گذار برای یافتن ویلای مناسب

 بعد از این‌که معیارهای ویلای مناسب خود را پیدا کردیم وقت آن رسیده است که بدانیم بهترین مکان برای خریدن ویلای مناسب در منطقه دلخواه کجاست و ما باید برای پیدا کردن یک ویلای مناسب چه کار کنیم؟

 

بعد از انتخاب معیارها بهترین کار این است که به سایت‌های معتبر فروش ویلا برویم و در آن‌جا به دنبال ویلای مناسب خود بگردیم.

 

البته فکر نکنید که قصد ما از مراجعه به این سایت‌ها صرفا خرید ملک می‌باشد بلکه این سایت به این دلیل مفید و خوب هستند که فیلترهایی را دارند که شما می‌توانید معیارهای خود را از قیمت و اندازه گرفته تا شهر و مکان و هم‌چنین نوع کاربری و معماری وارد این فیلترها کرده و بدون هیچ‌گونه هزینه و تلف کردن وقت بفهمید که آیا با این معیارها ویلای مناسبی برای شما وجود دارد؟

 

آیا با چنین معیارهایی می‌شود ویلایی با این محدوده از بودجه تهیه نمود یا خیر؟

بعد از این‌که اطلاعات خود را در این‌گونه سایت‌ها وارد کردید، دیگر می‌فهمید که به دنبال چه چیزی هستید و باید چه مکان‌هایی را جست و جو کنید. اگر هم ویلای مناسب خود را در سایت همان‌گونه که انتظارش را داشتید پیدا کردید دیگر لازم نیست مراحل بعدی را دنبال کنید و می‌توانید با کمترین تحقیق و جست و جو به ویلای مورد علاقه خود نزدیک شوید.

 

اما اگر ویلای مورد علاقه و مطابق معیارهایتان پیدا نکردید بهترین کار این است که با معیارهای دسته بنده شده خود شخصا به مکان مورد علاقه رفته و جست و جو را آغاز کنید.

 

در اولین گام باید از اهالی همان منطقه سوال‌هایی را بپرسید که در معیارهای خود مشخص کرده‌اید مثلا قیمت‌های این منطقه چگونه است، آیا در این منطقه ویلای ساحلی و یا جنگلی نیز وجود دارد و ... بعد از تجسس و گشت و گذار بهترین عملی که می‌توان انجام داد سپری کردن یک تعطیلات کوتاه مدت در آن منطقه است، زیرا با این کار تمام زیبایی‌ها و همچنین معایب آن منطقه برای شما روشن می‌شود و شما می‌توانید تمامی ویژگی‌های آن منطقه را به درستی بشناسید.

سعی کنید که تعطیلات شما از یک هفته کمتر نباشد تا بتوانید به درست‌ترین شکل با آن منطقه آشنا شوید، یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای گذراندن این تعطیلات این است که می‌توانید با افراد مختلفی آشنا شوید و اطلاعات مختلفی را نیز از آنها دریافت کنید. علاوه بر این‌ها شاید این افراد با شما دوست شوند و بتوانند کمک‌هایی را نیز به شما ارائه دهند و شما را برای رسیدن به ویلای مورد علاقه و مطابق با معیارهایتان راهنمایی کنند.

اگر دوستان و این تعطیلات نتوانستند شما را به ویلای مورد علاقه خود برسانند اصلا نگران نباشید زیرا هنوز اصلی‌ترین و قدرتمندترین گزینه باقی مانده است، بله مشاورین املاک یکی از بهترین گزینه‌ها و هم‌چنین یکی از قدرتمندترین گزینه‌ها برای رساندن شما به ویلای مورد علاقه‌تان می‌باشد زیرا املاک‌ها بزرگ‌ترین لیست ویلاهای ساخته شده در آن منطقه را دارا هستند و در صورت دسته بندی درست می‌توانند معیارهای شما را با ویلاهای موجود تطابق دهند و بهترین گزینه را پیش روی شما بگذارند.

اما این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که همیشه قبل از رفتن به سراغ گزینه آخر گزینه‌های قبل را امتحان کنید زیرا تجربه نشان داده است که این روش‌ها در اکثر موارد با موفقیت روبه‌رو شده‌اند و توانسته‌اند اکثر افرادی که به دنبال ویلا بوده‌اند را راضی نگه دارند.

این روش‌ها هزینه بسیار پایینی در بر دارند و در صورت موفقیت شما دیگر لازم نیست که پورسانت‌های زیادی را پرداخت نمایید و می‌توانید با هزینه‌ای که قرار بود برای پورسانت پرداخت کنید کارهای دیگری را انجام دهید. 

املاک‌ها اما هزینه بالاتری دارند ولی شانس موفقیت در آنها بالای 90 درصد می‌باشد و شما با مراجعه به املاک‌ها می‌توانید تنها در کمتر از 3 ماه آن‌چه را که مدنظر دارید پیدا کنید و در ویلای مناسب و مورد علاقه‌تان ساکن شوید.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.