فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

همه چیز در مورد پیش فروش ویلا در شمال

همه چیز درباره ویلاهای پیش فروش شده در شمال

پیش فروش ویلا به چه معناست و چه مزایا و معایبی دارد؟

در این نوشته قصد داریم شما را با چم و خم پیش فروش ویلا آشنا کنیم و از مزایا و البته چالش‌هایش سخن بگوییم. آن‌گاه که قرار است، حول ویلای پیش فروش شده صحبت کنیم!
باید دو کلمه را به خوبی بشناسیم، پیش فروشنده، آن که قصد فروش پیش از موعد ویلا را دارد و پیش خریدار، آن کس که قرار است زودتر از موعد و پیش از اتمام ساخت، ویلایی را خریداری نماید.

برای خرید ویلا راه‌های متعددی وجود دارد، چرا که با داشتن سرمایه کافی هر راهی را می‌توان رفت! اما شرایط برای افرادی که پول کافی ندارن کمی متفاوت.
البته ناامید نشوید شما می‌توانید از وام‌های خرید مسکن استفاده کنین یا ویلا را پیش خرید کنید.


در این قسمت قصد داریم مزایا و معایب پیش فروش ویلا در شمال را مطرح کنیم.

مزایا پیش فروش ویلا؛

- ویلاهای پیش فروش ارزان‌تر از ویلاهای آماده هستند.
- هزینه خرید این ویلاها قابلیت اقساطی شدن را دارد.
- خریدار میتواند در تمامی مراحل ساخت ویلا نظارت و اعمال سلیقه داشته باشد.
- ویلاهای پیش فروش برای اشخاصی مناسب که موقع خرید ویلا پول کافی ندارند.
- ویلای مورد نظر می‌تواند با مصالح و متریالی که خریدار انتخاب نموده شکل گیرد.

معایب پیش فروش ویلا؛

- احتمال اختلاف بین خریدار و فروشنده وجود خواهد داشت.
-تا هنگامی که ویلا تکمیل نشد ایراداتش به چشم نمی‌آید.
- امکان دارد ویلا شبیه آن چیزی که خریدار فکر می‌کرد نشود.
- امکان این که خریدار در پایان پروژه از نوع ساخت و ... راضی نباشد وجود دارد.
- ممکن است فروشنده نتواند سر موقع ویلا را آماده و تکمیل کند و ساختمان را نیمه کاره، رها یا فرار کند.

بحث و گفتگو با شما!

چطور میشه آدم مطمین بشه که کلاه‌برداری نمیشه؟

قبل از اقدام قوانین پیش فروش ویلا را مطالعه کنید و سعی کنید با فرد خوش نام و مطمینی وارد معامله شوید و قرارداد را در دفتر اسناد رسمی ثبت کنید.
به نظر بنده قسمت معایب پیش خرید ویلا خیلی از مسایلی که عنوان شده در حال حاضر وجود ندارد و چه بسا که اغلب مشتری‌های پیش فروش ویلا از خریدشون راضی‌اند؟
در پاسخ باید گفت آری، احتمال وقوع آن کمتره و بهتر بگوییم مزایای آن از معایبش بیشتر است.

ما دقیقا همونی رو می‌سازیم که قولشو دادیم.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال


تدوین 25 ماده به همراه 4 تبصره برای پیش فروش ساختمان‌ها سبب شده خیال خریداران و فروشندگان آسوده گردد و اطمینان حاصل کنند که می‌توانند به دور از دغدغه و نگرانی معامله را به پایان برسانند.

 

نکته مهم در رابطه با پیش فروش
در رابطه با پیش فروش به طور حتم مشارکت نامه را در صورت لزوم مطالبه کنید و بررسی کنید تا مالک یا سازندگان حق پیش فروش را داشته باشند، حتی بعد از معامله پیش فروش امضا سازنده و مالک را در قرارداد داشته باشید تا بعد هیچ کدام ادعایی در خصوص بی‌اطلاعی نداشته باشند.

 

ویلای پیش فروش

پیش فروش ویلا به زبان ساده!

پیش فروش ویلا یا همان فروش ویلای شمال پیش از اتمام ساخت

بارها شنیده‌ایم و مشاهده کرده‌ایم که انواع ویلای شمال را پیش فروش می‌کنند به این معنا که پیش خریدار، آن فردی که مایل به خرید ویلا در شمال است اما پول لازم را در اختیار ندارد می‌تواند با پرداخت هزینه به صورت اقساط صاحب ویلا گردد.
زمانی که شما به عنوان پیش خریدار قراردادی با پیش فروشنده تنظیم می‌کنید، ویلایی وجود ندارد، در واقع شما پیرامون ویلایی مذاکره می‌کنید و قرارداد مربوط به ویلایی را امضا می‌نمایید که هنوز احداث نشده یا در نخستین مراحل ساخت است و با هم قرار می‌گذارید که به ازای پیشرفت کار و با ساخت هر قسمت، هزینه‌های مربوطه توسط پیش خریدار پرداخت گردد؛ چنین می‌شود که صاحب ویلای شمال می‌شوید بی آن‌که ناگزیر باشید از همان ابتدا تمام هزینه را یک‌جا و تمام و کمال در اختیار فروشنده قرار دهید.
پیش خریدار مشخصات ویلای مورد نظر را تعیین می‌کند و پیش فروشنده تضمین می‌نماید که آن‌چه در نهایت ارائه می‌دهد مطابق با خواست و منطبق بر تقاضای پیش خریدار باشد.

پیش فروش ویلا

آن‌چه پیش فروش ویلا را کمی متفاوت می‌سازد

هوشمندانه و محتاطانه یک ویلای پیش فروش شده را خریداری کنید

آن‌چه سبب شده پیش فروش ویلا چنین محبوب و پرطرفدار باشد، گران شدن ویلا و کاهش قدرت خرید بسیاری از متقاضیان است، اما موضوع کمی چالش برانگیز می‌شود آن‌گاه که متوجه می‌شویم بسیاری از قراردادهای پیش فروش ویلا با مشکلات حقوقی همراه بوده‌اند، کافی است مشرف بر برخی قوانین و مسلط بر تعدادی قواعد باشیم تا چنین مشکلاتی گریبان‌گیرمان نشوند.


از نحوه تنظیم قرارداد پیش فروش ویلای شمال بیشتر بدانیم

بحث پیش فروش ویلا کمی حساس و جدال آفرین است چرا که پیش فروشنده و پیش خریدار پیرامون ویلایی صحبت می‌کنند که در حال حاضر وجود ندارد، همین امر دقت در تنظیم قرارداد را حیاتی و مهم می‌سازد. بسیار مهم است که تمام موارد با جزئیات به صورت مکتوب در قالب یک قرارداد نوشته شده و به تأیید طرفین برسند، بدیهی است چنین قراردادی کاملا حقوقی بوده و تماما قابل دفاع است. در ادامه به نکات ارائه شده توسط بانیان مسکن دقت داشته باشید.


در وهله اول مشخصات پیش فروشنده و پیش خریدار تمام و کمال از نام، شماره شناسنامه، آدرس و ... در قرارداد ثبت می‌شود، آن‌گاه سمت پیش فروشنده قید می‌گردد و اطمینان حاصل می‌شود که این فرد توانایی فروش ملک مورد معامله را دارد. بحث را کمی شفاف‌تر کنیم، گاها آن‌کس که به عنوان فروشنده ملک اقدام می‌کند مالک ویلا و صاحب تام سند است اما شرایط کمی فرق می‌کند آن زمان که سازنده ملک (کسی که ویلا را می‌سازد و بر اساس توافقاتی که صورت گرفته بخشی از ملک را صاحب می‌شود، دقت کنید بخشی از ملک نه تمام آن را) برای معامله اقدام می‌کند، بنابراین در بدو امر باید مشخص گردد فروشنده قادر است ویلا را منتقل کند یا خیر.


سپس جزئیات مربوط به ویلای پیش فروش شده می‌بایست قید گردد و پیش خریدار باید هر آن‌چه مدنظرش است را کاملا جزئی مشخص کند. مساحت ویلا، تعداد طبقات، شماره ثبت ویلا، وضعیت برق و تلفن، شرایط پارکینگ و دیگر ملحقات ویلا بایستی درج شوند. ذکر نوع مصالح، نقشه ویلا، زیربنای ساختمان و همچنین کاربری زمین نیز الزامی است.

قرارداد پیش فروش ویلا

بهتر است در پایان قرارداد قید کنیم چنان‌چه مطالب درج شده با مشخصات ویلای نهایی مغایرت داشته باشند بر حسب نظر کارشناس، از ثمن معامله کم شده و خریدار حق فسخ معامله را دارد. قیمت ویلا و شرایط پرداخت هزینه تعیین شده کاملا دقیق باید ثبت گردد، بهترین شیوه این است که پروژه ساخت ویلا را زمان‌بندی کنند و در پایان هر مرحله که زمانش در قرارداد قید شده خریدار هزینه آن مرحله را پرداخت نماید.
باید در قرارداد به این نکته اشاره شود که در صورت عدم پرداخت خریدار، فروشنده حق فسخ معامله و یا دریافت خسارت به ازای هر روز تأخیر را دارد یا حتی می‌تواند به تعداد روز دیرکرد، ویلا را دیرتر تحویل دهد.

زمان تحویل ویلا باید دقیق در قرارداد تعیین گردد با این هدف که در صورت دیرکرد، خریدار توانایی پیگیری داشته باشد، گاهی اوقات دیده می‌شود پیش فروشنده جهت جلب رضایت خریدار ادعا می‌کند می‌تواند در کمترین زمان ویلا را تکمیل شده تحویل دهد حال آن که تاریخ مقرر فرا می‌رسد بی ‌آن‌ که خریدار دستش به جایی بند باشد به این خاطر که همه قول و قرارها شفاهی انجام گرفته یا در تنظیم قرارداد سهل‌انگاری شده است. بایستی در قرارداد اذعان شود که به ازای هر روز تأخیر، پیش فروشنده موظف است هزینه‌ای را به خریدار پرداخت نماید.

 

از نظر قانونی از چه مرحله‌ای می‌توان ویلا را پیش فروش کرد؟
از زمانی که سازنده مجوز ساخت را از مراجع ذی صلاح دریافت و تا پایان مراحل ساخت می‌تواند اقدام به پیش فروش ویلا نماید.

 

نکته مهم؛
قرارداد پیش فروش باید در دفترخانه ثبت گردد و فقط مبایعنامه املاک کفایت نمی‌کند.

توجه؛
در رابطه با معامله پیش فروش ویلا در شمال هم سازنده و هم خریدار بسیار دقت داشته باشید و در قرارداد قید کنید که سازنده باید با همان قیمت مشخص شده در زمان عقد معامله، ملک را در پایان پروژه ساخت تحویل خریدار نماید و تنظیم سند را انجام دهد و به دلیل افزایش قیمت مصالح در حین ساخت قیمت ملک را بالا نبرد، مگر این که این موضوع (افزایش قیمت مصالح در حین ساخت) با توافق طرفین در قرارداد ذکر گردد.

 

صحبت پایانی

ویلای پیش فروش شده انتخاب شایسته‌ای است برای آن‌ها که مشتاق خرید ویلای شمالند اما پول کافی در اختیار ندارند، طبق قرارداد پیش فروشنده تضمین می‌کند مطابق با مشخصاتی که در قرارداد قید شده و در زمان مقرر ویلا را به پیش خریدار تحویل دهد، در مقابل خریدار نیز متعهد می‌گردد با پیشرفت ساخت ویلا مبلغ تعیین شده در قرارداد را پرداخت نماید.
شمار دعواهای حقوقی پیرامون پیش  فروش ویلا گواه بر آن است که عقد این قرارداد دقتی ویژه می‌طلبد و توجهی خاص می‌خواهد. امیدواریم با در نظر گرفتن مواردی که ذکر شد در این مسیر هوشمندانه عمل کرده و مدبرانه گام بردارید.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.