فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

خرید ویلای دارای جکوزی و سونا + معایب، مزایا و تاثیراتش روی ویلا

هر آن‌چه باید از سونا و جکوزی ویلا بدانیم

در مقاله امروز بانیان مسکن قصد داریم یکی از امکانات دوست داشتنی یک ویلا را مرور کنیم. وقتی قصد خرید ویلا در شمال را داریم یکی از مواردی که در هنگام خرید به آن توجه می کنیم و وجود آن تاثیر زیادی در قیمت ویلا دارد بحث سونا و جکوزی ویلا است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.
در ابتدا به مزایای وجود سونا و جکوزی در یک ویلا در شمال می پردازیم.

 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال
 

مهم‌ترین مزایای سونا و جکوزی ویلای شمال کدامند؟

در ابتدای امر بپردازیم به تعریف سونا در ویلا، به طور کلی بحث سونا با هوای گرم گره خورده است و در حالت کلی به سونای خشک، سونای بخار و جکوزی یا حوضچه آب داغ تقسیم بندی می شود.

 

مهم‌ترین مزایای سونا و جکوزی ویلای شمال کدامند؟

 

  • محیط امن و خصوصی: اگر در ویلایی که خریداری می کنید سونا و جکوزی وجود داشته باشد شما و اعضای خانواده تان می توانید به صورت اختصاصی از آن استفاده نمایید.
  • سلامتی و نشاط: از لحاظ سلامتی همانطور که می دانید استفاده از سونا و جکوزی می تواند علاوه بر کاهش وزن در بحث دفع سموم از بدن نیز مفید باشد.
  • آرامش: اگر تاکنون استفاده از یک سونا و جکوزی را در یک محیط خلوت و ساکت تجربه کرده باشید می دانید که چقدر می تواند به آرامش روحی و روانی شما کمک کند.مهم‌ترین نکات طراحی و ساخت سونا و جکوزی ویلا

  1. چوب اصلی ترین و مهم ترین مصالح برای ساخت سونا و جکوزی در ویلا است. چوب درختان سرو، سکویا و صنوبر در این حوزه پرچم‌دارند و عموما از چوب این سه درخت برای ساخت سونا و جکوزی ویلا استفاده می‌شود. چوب کاج از دیگر سردمداران این عرصه به شمار می‌آید که گرمای سونا را یک‌نواخت توزیع کرده و مانع از انتقال حرارت زیاد به واسطه گرم شدن چوب می‌شود. از دیگر مزایای چوب کاج، می‌توان انتشار بویی آرام بخش را در فضا نام برد (در دیگر موارد برای خلق چنین عطر و بویی لازم است از اسانس‌هایی چون نعناع و یا اکالیپتوس استفاده شود).
  2. ساخت سونا و جکوزی ویلا می‌تواند سفارشی پیش برود یا به صورت از پیش ساخته، بنا شود. در نظر داشته باشید باتوجه به این که هوای گرم و رطوبت در سونا تولید می شود باید مصالح و متریالی در ساخت آن ها استفاده شود که در برابر این دو عایق کامل باشند و مانع اتلاف گرما و انرژی تولید شده گردند.
  3. گرمکن سونا از دیگر مواردی هست که در هنگام آن در ساخت ویلا باید بدان توجه داشت. اگر گرمکن سونا با کیفیت نباشد و عملکرد مناسبی نداشته باشد اتاقت سونا را به یک اتاق بدون استفاده تبدیل خواهد کرد. در حال حاضر دو نوع گرمکن برای انتخاب وجود دارد، نخست گرمکن سنگی که نمونه‌ای عادی و معمول محسوب می‌شود و دوم گرمکن مادون قرمز که از لحاظ کیفیت وضعیت بسیار بهتری دارد. محل نصب گرمکن سونا، کف و یا دیواره است، این که جنس کف چگونه باشد یا دیوار از چه نوعی باشد، همگی نتیجه نهایی را تحت الشعاع قرار خواهند داد.
  4. ارتفاع در نظر گرفته شده برای سونا و جکوزی ویلا از دیگر نکات مهم به شمار می‌رود، ارتفاع بایستی به نحوی باشد که توزیع گرما کاملا یکنواخت و یکدست عملی گردد و عموما 2.13 متر لحاظ می‌شود.
  5. برای این که سونا و جکوزی ویلا از قسمت ایمنی هم امتیاز بگیرند، نیاز است تا گرمکن سونا دارای محافظی باشند که از برخورد افراد با گرمکن جلوگیری کند.


عواملی که ساخت سونا و جکوزی ویلا را با مشکلاتی مواجه می کند

رطوبت و جریان الکتریسیته جزو جدایی ناپذیر سونا و جکوزی در ویلا هستند. این دو مورد خطر آفرین هستند و باید از بروز حوادث احتمالی که مرتبط با برق می شود جلوگیری نمود. برای این منظور لازم است تابلو برق اصلی در محلی خشک گنجانده شود. اگر سونا در مکانی مرطوب تعبیه شده باشد حتما باید از رله عیب یاب اتصال زمین استفاده کرد.
تجربه ثابت کرده، درب سونا و جکوزی ویلا باید به نحوی طراحی شود که با فشردن کلیدی به سادگی باز و بسته گردد، چنان‌چه قفلی برای آن‌ها تعبیه شده باشد ممکن است زمان بروز یک اتفاق خطرناک، امکان خروج از مکان برای افراد میسر نباشد.
نگهداری و مراقبت از سونا و جکوزی ویلا، امری است متداول، اگر صاحب ویلای شمال هستید لازم است رسیدگی به این مهم را در دستور کار قرار دهید و از آن غافل نشوید.


صحبت پایانی
بانیان مسکن به عنوان مشاور رتبه یک خرید و فروش ویلا در شمال در این مقاله سعی کرد تا اطلاعات کلی ای در مورد ساخت سونا و جکوزی در ویلا ارائه دهد. دانستن این نکات در هنگام خرید ویلا و یا ساخت ویلا بسیار می تواند به شما کمک کند.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.