فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

لتینگان کجاست ( روستای لتینگان روی نقشه )

لتینگان کجاست؟

لتینگان از روستاهای ساحلی شمال کشور در غرب استان مازندران و در دهستان خیرودکنار و بخش مرکزی شهرستان نوشهر واقع شده است که از غرب به روستای شمع جاران و درزیکلا، از شرق به روستای امیررود، از جنوب به روستای شوفسکاج و سنگتو، از شمال به جاده کمربندی نوشهر و دریای خزر مرتبط و متصل است.

از لحاظ مسافت و فاصله، لتینگان در 2 کیلومتری شرق نوشهر و 5 کیلومتری فرودگاه این شهرستان که جزو روستاهای متصل به شهر نوشهر با پتانسیل بالا و طبیعتی بکر و جذاب جزو پر فروش‌ترین روستا در ارتباط با خرید و فروش ویلا در شمال از نوشهر تا رویان است.

در ابتدای کمربندی نوشهر میدانی وجود دارد که به میدان لتینگان شهرت دارد و مسیر چالوس، رویان، نوشهر و روستای لتینگان را هدایت می‌کند. 

 

اهمیت لتینگان نسبت به روستاهای نوشهر

خرید و فروش ویلا در لتینگان که در بین روستاهای مجاور آن هم به اسم همین محل شناخته می‌شود را می‌توان به روستاهایی چون درزیكلا، شمع جاران، آبندانک، سنگتو، امیررود نام برد که هر یک از این روستاها در تبلیغات خود از لتینگان برای فروش بهتر ویلای خود استفاده می‌کنند.

البته خرید ویلا در لتینگان بیشتر به صورت ویلای مستقل، ویلای شهرکی و در محیط بومی یا تهرانی نشین انجام می‌یابد و به دلیل نزدیکی به شهر نوشهر از اهمیت خاصی در بین طرفداران خود برخوردار است که از آن به ویلای شهری هم یاد می‌شود.

 

لتینگان روی نقشه

لتینگان روی نقشه در جوار شهر نوشهر قرار دارد و با جستجو کلمه لتینگان در گوگل مپ می‌توان روی نقشه لتینگان را مشاهده کرد، البته نقشه روستای لتینگان در دهیاری لتینگان موجود می‌باشد که به نقشه بافت لتینگان یا نقشه طرح هادی لتینگان شهرت دارد.

 

نقشه لتینگان

درباره لتینگان

 

دهیار لتینگان کیست؟

لتینگان مانند دیگر روستاهای پر جمعیت نوشهر دارای جمعیتی در حدود 1500 نفر است که این سرشناسی در سال 1395 صورت گرفته و دارای 5 شورا و یک دهیار به نام آقای جمشیدی است که در عمران و آبادی محل کوشا و فعال بوده و بیشتر افرادی که در رابطه با اخذ سند برای ویلا - استعلام ملک در لتینگان - سوالاتی در رابطه با طرح هادی لتینگان و بافت روستای لتینگان - امضا و مهر شورا پای مبایعنامه فروش ملک با دهیار و شورای لتینگان مرتبط خواهند شد.

 

حتما بخوانید: جنگل دالخانی کجاست؟

 

امکانات و امتیازات روستای لتینگان

امکانات کامل در خود روستا برای تامین مایحتاج روزانه مهیاست، تاکسی خور بودن لتینگان امکان دسترسی آسان به شهر و امکانات شهری را نیز برای افراد فراهم کرده است.
لتینگان علاوه بر داشتن موقعیت طبیعی عالی دریا و جنگل دارای هتل‌های ساحلی و جنگلی متعددی برای اقامت و دارای رستوران، فست فود، مراکز خرید، همچنین دارای دانشگاه آزاد نوشهر نیز در ورودی خیابان بهرام است.

ویژگی مهم دیگر لتینگان دسترسی آسان به کمربندی نوشهر و رفت و آمد در مسیر چالوس به شهرهای غربی و به خصوص تهران می‌باشد.

 

مناطق اقامتی، تفریحی، ورزشی لتینگان

در ظلع غرب میدان لتینگان پارک کوچکی به نام پارک نگین لتینگان احداث شده که دارای پارک بازی برای کودکان و تجهیزات ابتدایی ورزشی که بیشتر بومیان برای ورزش صبحگاهی از آن بهره می‌برند، وجود بازارچه‌های محلی در ایام نوروز و تابستان رونق خاصی به این روستا بخشیده و همچنین مناطق تفریحی چون کپورچال و سفره‌خانه سنتی کوچینی و کافی شاپ ساحل صحرا و اماکن اقامتی برای مسافران نظیر هتل‌ صحرا - هتل آپارتمان شادی فراهم ساخته است.

راستی روستای لتینگان چون به نوشهر چسبیده، از مناطق تفریحی و توریستی نوشهر هم بی‌بهره نیست.

 

چرا لتینگان؟

اهمیت این روستا در بین روستاهای نوشهر داشتن دسترسی آسان به شهر، داشتن مناطق تفریحی و توریستی، موقعیت مناسب و در این اواخر آزاد سازی ساحل در این محل که باعث وجود مسیری زیبا در ساحل گشته دلیل سرمایه گذاری ملک در لتینگان با توجه به سلیقه‌های متفاوت را مهیا ساخته و ما امروزه شاهد رونق بازار مسکن در این روستا شده‌ایم.

 

لتینگان

قیمت زمین در لتینگان چقدر است؟

قیمت زمین در لتینگان مانند دیگر مناطق شمالی کشور کمی متفاوت است و به دو صورت ارزان یا ضعیف که از متری 5 میلیون شروع و بیشتر شامل زمین جنگلی در قسمت جنوبی لتینگان به سمت جنگل یا خیابان لوله گاز لتینگان به چشم می‌خورد.

زمین‌های گران قیمت یا زمین‌های درجه یک که در حدود متری 15 میلیون به بالا ارزش گذاری می‌شوند و مربوط به زمین ساحلی در لتینگان و حومه این روستاست، البته باید بگوییم ساحل لتینگان بیشتر عمومی و تفریحی است و ویلا در ساحل لتینگان بیشتر برای اجاره وجود دارد و ویلای شخصی را به ندرت خواهید دید.

برای خرید زمین در لتینگان به طور متوسط باید متری 8 میلیون تومان هزینه کنید، این قیمت برای آبان ماه سال 1399 است.

قیمت زمین در لتینگان بستگی به امکانات و امتیازات زمین، بافت و غیر بافت بودن زمین قیمت گذاری می‌شود.

 

قیمت ویلا در لتینگان چقدر است؟

قیمت ویلا در لتینگان با توجه به ارزش ملک یا زمین - موقعیت و مکان ویلا - نوع و هزینه ساخت - نوساز یا قدیمی بودن ویلا - مساحت زمین و بنا متغیر خواهد بود. در ضعیف‌ترین حالت ویلایی کمتر از 1/500 میلیارد در لتینگان نخواهید یافت و باید گفت قیمت ویلا در لتینگان از 1 میلیارد و 500 میلیون به بالا شروع می‌شود.

 

شهرک‌های معروف لتینگان

شهرک شالیزار، کوی فرخ، شهرک گلها، شهرک فردیس، شهرک سی گل، شهرک آسمان، شهرک ریاحی جزو معروفترین شهرک‌های لتینگان به شمار می‌روند.

 

خلاصه کلام

لتینگان نزدیک‌ترین روستا به نوشهر است و به خاطر موقعیت خوبی که دارد ارزش ملک در این روستا بالاست و مشتریان زیادی تقاضای خرید ویلا در بهترین جای لتینگان یعنی خیابان بهرام و کوی افشین را دارند که در کل، قیمت ویلا در روستای لتینگان کمتر از 1/5 میلیارد تومان نیست.
پس با خرید ویلا در لتینگان یکی از بهترین روستاهای نوشهر را برای اقامت و سرمایه‌گذاری در غرب مازندران برگزینید.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.