فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن

فروش ویلا و خرید ویلا در شمال (ویلای ساحلی، ویلای جنگلی)

فروش ویلا در شمال ( املاک بانیان مسکن): در شمال ویلا بخرم یا آپارتمان؟

در شمال ویلا بخریم یا آپارتمان؟ شما کدام را ترجیح می‌دهید؟


مروری بر تفاوت‌ها و شباهت‌های خرید ویلا و آپارتمان در شمال


بارها پیش می‌آید فردی به آژانس املاک "بانیان مسکن" مراجعه می‌کند و تقاضایش را مبنی بر خرید ملکی در شمال مطرح می‌نماید. خریدار طبیعتا فاکتورهای زیادی مد نظر دارد اما آن‌چه در وهله نخست به زبان می‌آورد صرفا "خرید یک ملک" است. لفظ ملک می‌تواند آپارتمان، ویلا، باغ یا هر چیز دیگری را شامل شود ضمن این‌که هر کدام از این‌ها ده‌ها قید و شرط را در بر می‌گیرند. در ادامه کامل‌تر توضیح خواهیم داد با بانیان مسکن همراه باشید.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال


بحث را با این سؤال کلی شروع می‌کنیم که:


آپارتمان با ویلا چه تفاوتی دارد؟


آپارتمان و ویلا به خودی خود شاید آن قدرها هم با هم متفاوت نباشند به هر حال هر دو، بر محل زندگی دلالت دارند، بر جایی که بتوان شبانه روز را در آن‌جا سپری نمود و زندگی را احساس کرد. با این حال تفاوت‌هایی میان این دو مشهود است. آپارتمان از چند واحد تشکیل شده بنابراین تنها شما نیستید که در آن ساختمان زندگی می‌کنید. همین امر کمی مسئولیت و محدودیت با خود به همراه می‌آورد. آن زمان که برای خرید یک آپارتمان اقدام می‌کنید یعنی فرهنگ آپارتمان‌نشینی را پذیرفته‌اید، یعنی قبول کرده‌اید که قوانین را رعایت می‌کنید و با مشاهده رفتارهایی ناخوشایند از سمت دیگر ساکنین صبوری پیشه می‌کنید، یعنی باور کرده‌اید که چنین مواردی در آپارتمان‌ها متداول و عادی است. در واقع گویی شما با دیگر افراد در این ساختمان شریکید و احترام متقابل لازمه این شراکت است. حال آن که ویلا شرایطش فرق دارد خودتان هستید و خودتان. از طرفی با توجه به فضای باز و گستردگی ویلا، نگران بلند شدن صدا و مواردی از این قبیل نخواهید بود.

 

خرید ویلا و آپارتمان در شمال


امنیت ویلا با آپارتمان متفاوت است

 

از دیگر تفاوت ها بحث امنیت است. عده‌ای بر این باورند که آپارتمان جای امن‌تری برای سکونت است دلیلش گاهی وجود نگهبان و گاهی هم حضور دیگر واحدها و همسایگان است. هرچند برخی‌ها از خرید ویلا واهمه دارند یا بزرگی آن را دال بر امن نبودنش می‌دانند اما خوشبختانه به یمن ظهور تکنولوژی‌های جدید هیچ جای نگرانی برای این مسئله وجود ندارد و ویلاها کاملا امن و برای زندگی به اندازه آپارتمان‌ها ایمن و مناسبند.


ویلا امکانات بیشتری دارد


در ویلا می‌توان حوض داشت، می‌شود بکرترین باغچه‌ها را ایجاد کرد. به طور کلی دست شما برای پیاده سازی ایده‌های جدید و خلاقانه بازتر است. اما در آپارتمان‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد و اگر بتوان داخل را خیلی شیک طرحی کرد اما در فضای بیرون امکان این کار وجود ندارد.

 

تفاوت آپارتمان با ویلا


ویلا مراقبت بیشتری می‌طلبد


اگر ویلا خریداری کنید طبیعتا نیاز است مراقب طبیعت و فضای آن باشید و حتی هزینه‌هایی برایش در نظر بگیرید، نیاز است پولی برای بحث امنیتش کنار بگذارید و آن را مجهز به جدیدیترین دوربین‌ها و مدرن‌ترین دزدگیرها نمایید حال آن که با خرید آپارتمان دیگر از این خبرها نیست و حداقل چنین دغدغه‌هایی وجود ندارد هرچند زیبایی که این ویلا به شما هدیه می‌دهد و منظره‌های نابی که در مقابل چشمانتان می‌گذارد بسیار ارزشمندتر از این حرف‌هاست.


قیمت، تفاوتی دیگر


اشاره‌ای به بحث قیمت داشته باشیم، زمانی که پیرامون قیمت صحبت می‌کنیم پای فاکتورهای بسیار زیادی در میان است، نمی‌توان به عنوان یک قاعده کلی اظهار کرد ویلا گران‌تر از آپارتمان به فروش می‌رسد. دلیلش به این نکته بر می‌گردد که آپارتمانی که شما انتخاب می‌کنید ممکن است در یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین شهرهای شمال باشد حال آن که ویلای انتخابی نمی‌گوییم در روستایی دور افتاده بلکه ممکن است در شهری واقع شده باشد که از ارج و قرب بالا بی‌نصیب است. به علاوه این روزها کلمه ویلا رنگ و بویی دگر به خود گرفته به این معنی که ویلا دیگر شاید یک ساختمان خیلی باشکوه و بسیار گران نباشد چرا که امروزه سازندگان تمرکزشان را بر کوچک کردن ویلاها گذاشته‌اند و با هزینه‌هایی کمتر هم می‌توان صاحب ویلا شد.
سعی می‌کنیم بحث قیمت را محتاطانه پیش ببریم تا برداشت اشتباهی نشود اما اگر بخواهیم در کلی‌ترین حالت ممکن صحبت کنیم باید بگوییم ویلاها متراژ بیشتر را شامل می‌شوند و امکانات گسترده‌تری در چنته دارند به این خاطر ممکن است گران‌تر به فروش برسند به عبارت بهتر چنان‌چه خواهان ملکی ارزان در شمال هستید از میان آپارتمان‌ها بهتر می‌توان گزینه ایده‌آلی پیدا کرد.

 

شباهت ویلا و آپارتمان


شباهت‌های خرید ویلا و آپارتمان


برخی نکات هستند که به هنگام خرید ملک در شمال باید به آن‌ها توجه کرد فارغ از این که هدف نهایی شما یک آپارتمان است یا یک ویلا. به عنوان مثال بحث امنیت جدی است چه قصدتان خرید ویلا باشد چه انتخاب آپارتمان.

موقعیت ملک مهم است، این که در کدام شهر واقع شده اهمیت زیادی دارد به عنوان مثال اگر ساکن تهرانید ملک‌هایی که در شهر متل‌قو یا رویان قرار دارند بیشتر توصیه می‌شوند. این که فاصله ملک انتخابی با دریا، جنگل، با جاده‌های اصلی، با امکانات مهم شهری، با مراکز خرید و ... چقدر باشد همگی دقت ویژه‌ای می‌طلبند. این نکته که ملک بر اساس جدیدترین متد‌ها و مستحکم‌ترین مصالح ساخته شده باشد، نمای خوب و امکانات برجسته‌ای داشته باشد نیز مهم است.


نکته پایانی


لازم دیدیم در پایان یک نکته را اضافه کنیم مبنی بر این که حتما ملکی را خریداری نمایید (تأکید می‌کنیم ملک به این معنی که تفاوتی ندارد آپارتمان باشد یا ویلا یا باغ یا ...) که بعد‌ها بتوانید به راحتی آن را بفروشید. شاید به هنگام خرید ویلا اصلا به فروشش فکر نکنید اما از آن جا که آینده معلوم نیست بهتر است این فاکتور را مدنظر داشته باشید و قبل از خرید به آینده ملک توجه کنید. ترجیحا نمونه‌ای را انتخاب نمایید که تازه تأسیس و به عبارتی نوساز باشد یا حداقل سال‌های زیادی از ساختش نگذشته باشد.