فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

انتخاب بهترین شهر شمال برای خرید ویلا + بهترین منطقه شمال برای خرید ویلا

کدام شهر شمالی برای خرید ویلا بهتر است؟

در کدام شهر ویلا بخرم؟

مزایا و معایب شهرهای شمال چیست؟
علاوه بر ویژگی‌های معماری و فنی ساختمان ویلا که در انتخاب و خرید یا فروش ویلا اثرگذار هستند، هر یک از شهرهای شمالی نیز که پذیرای خانه‌های ویلایی هستند، مزایا و معایبی دارند.
علاوه بر این برخی معیارها ممکن است سلیقه‌ای باشند و نتوان معیار دقیقی برای آن‌ها تعیین نمود.

معیار انتخاب شهر توسط خریداران متفاوت است.
• برای خرید یا فروش ویلا علاوه بر شهرهایی که اغلب توسط مسافران شناخته شده هستند و مورد انتخاب قرار می‌گیرند مانند رامسر، متل‌قو، نمک آبرود، چالوس، نوشهر، رویان، برخی شهرهای دیگر شمال کشور دارای مناطق متعدد دیگری است که برای خرید ویلا می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

• شهرهای پر مخاطب ممکن است برای برخی از افراد جذاب و برای برخی دیگر مورد علاقه نباشند. این شهرها دارای امکانات شهری گسترده‌تر و مسیرهای رفت و آمد آسان‌تر هستند ولی در عوض در زمان‌های تعطیلات اغلب دارای ترافیک سنگین در مسیر رفت و آمد و در شهر می‌باشند که شاید رضایت یک سفر تفریحی را برای شما کاهش دهند.

• اگر قصد دارید در کمترین زمان ممکن به ویلای خود برسید و در آن ساکن شوید، می‌بایست شهرهایی که در مسیر جاده اصلی فاصله کمتری با شما دارند را انتخاب نمایید. فراموش نکنید که در تعطیلات این جاده‌ها ممکن است بسیار شلوغ و گاهی غیرقابل استفاده باشند.

• برای خرید یا فروش ویلا، قیمت ویلا علاوه بر مسایل فنی و معماری، بر اساس عرضه و تقاضا شکل می‌گیرد! به این معنی که برای خرید ویلا در شهرهایی که متقاضی بیشتری داشته باشند، هزینه‌های بیشتری نیز می‌بایست پرداخت کنید.
اگر معیارهای خود را اندکی تغییر دهید، می‌توانید ویلاهایی با کیفیت مناسب‌تر و با قیمت بهتر خریداری نمایید.

 

خرید انواع ویلاهای ساحلی در شمال

نکته؛

به طور کلی یکی از عوامل اصلی که در تعیین قیمت ویلا در شمال اثرگذار است، مقدار فاصله شهر مورد نظر با جاده اصلی مواصلاتی به شمار می‌رود. هر چه فاصله شهر مورد نظر از جاده اصلی طولانی‌تر باشد، قیمت آن نیز کمتر است و در شهرهایی که با حرکت در مسیر کوتاهی می‌توانید به ویلا برسید، هزینه‌های بیشتری برای خرید ویلا می‌بایست پرداخت نمایید.

نگاهی به بهترین شهر‌های شمالی برای خرید ویلا

اگر تا کنون قصد خرید ویلا در شمال را کرده باشید حتما با سوال‌های زیادی در ذهن‌تان مواجه شده‌اید. شاید کمی سخت باشد انتخاب میان ویلای نوشهر و ویلایی که در رویان ساخته شده است. احتمالا شما هم تفاوت ویلای چمستان و ویلایی که در متل‌ قو دایر شده را آن‌طور که باید نمی‌دانید و خرید ویلای شمال را دشوار و سخت قلمداد می‌کنید.
اگر تا پایان همراهمان باشید جواب تمام سوال‌هایتان به خصوص “بهترین شهر شمال برای خرید ویلا را خواهید گرفت.

 

جاده چالوس

آشنایی با انواع شهر‌های شمالی کشور
قبل از انتخاب بهترین شهر ویلایی شمال بخوانید

خواسته آن‌ها که به دنبال خرید ویلا در شمال هستند جز زیبایی و طبیعتی بی‌بدیل، جز دریایی مواج و جنگلی باشکوه چیست؟
قطعا چنین افرادی دوست دارند شهری را انتخاب کنند که به حیث آب و هوا مناسب است و به عنوان شهری در شمال مملوست از منظره‌های دل‌چسب و فضاهای بکر، حتما دوست دارند ویلایشان در شهری مجهز به تله‌ کابین و مراکز گردشگری مشهور باشد و به حیث امکانات شهری نیز کاملا راضی کننده و رضایت بخش.
چنین می‌شود که شهری چون متل‌قو شدیدا مورد استقبال قرار می‌گیرد به هر حال در کنار زیبایی‌های شگفت انگیزش، مجهز به آبشارها و چشمه‌های متعدد است، تله‌ کابین‌های بکر دارد و مراکز خرید متعدد.
این‌گونه است که نمک‌ آبرود را بهترین می‌دانند و نوشهر را بی‌همتا قلمداد می‌کنند و شهری چون چالوس و رویان را چشم‌ بسته بر می‌گزینند، چون هم جنگل دارند هم دریا، هم از مسیر‌های پر درخت و خاطره‌ انگیز بهره‌مندند هم امکانات درخور.
این‌ طور بگوییم مازندران معمولا اولین انتخاب خریداران شمال است، دلیلش بی‌تردید هوای خوب، هم‌جواری با دریا، جنگل و جاده منتهی به پایتخت است.
بحث ما از این‌جا رسما آغاز می‌شود، قرار است شهری در مازندران برگزینیم اما با یک سوال مهم روبرو هستیم:

مناسب‌ترین شهر‌های مازندران برای خرید ویلا کدامند؟

 

متل قو

همان‌طور که گفتیم مازنداران بهترین چشم‌انداز دریا و منظره جنگل را داراست از این رو به وفور مورد توجه خریداران ویلای شمال قرار می‌گیرد.
بهتر است قبل از این‌ که بحث را باز کنیم به این نکته اشاره کنیم که مازنداران را عموما به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کنند و آن‌ جا که بحث از شهر‌های مازندران به میان می‌آید به هر کدام برچسب غربی یا شرقی می‌زنند.

بخش غربی که از آمل، چمستان تا نوشهر و چالوس و رامسر را در بر می‌گیرد محبوب‌ترین منطقه مازنداران به حیث خرید و فروش ویلاست دلیلش را می‌توان نزدیکی بیشتر به جنگل و دریا و هم‌جواری با مهم‌ترین جاده‌های منتهی به تهران دانست.
بخش شرقی مازندران نیز از گلوگاه تا بابل را شامل می‌شود و به نسبت شهرهای غربی کمتر مورد توجه خریداران ویلای شمال واقع می‌گردد.

بهترین شهرهای مازندران، از آمل تا رامسر
از میان شهرهای غربی مازندران آن‌ها که به اصطلاح ساحلی هستند و در جوار دریا واقع شده‌اند باز هم در اولویت بیشتری قرار دارند، و به معروف‌ترین شهرهای ویلایی شمال در بین هم‌وطنان شناخته می‌شوند.
چنین شهرهایی مطمینا برای آن‌ها که جز سودای دریا در سر چیزی ندارند بهترین انتخاب تلقی می‌شوند، متل‌قو در کنار نوشهر، رویان و رامسر در این گروه قرار دارند.
البته لیست شهر‌های ساحلی مازندران به همین‌جا ختم نمی‌شود و چمستان و محمودآباد را هم می‌توان به این لیست افزود که محبوبیت‌شان به نسبت گروه اول کمرنگ‌تر است. شاید فاصله از دریا را بتوان دلیل این امر دانست ضمن این‌که معمولا برای افرادی که به دنبال لذت از طبیعت و جاذبه‌های محلی هستند مناسب است حال آن‌که کثیری از افراد ترجیح می‌دهند ویلایی که برای زندگی خریداری می‌کنند مجهز به امکانات شهری نیز باشد. در واقع چمستان برای عاشقان ویلاهای جنگلی ایده‌آل است.

دلیل محبوبیت شهرهای ساحلی و غربی مازندران

بخش غربی مازندران چنان برای خرید ویلا مطرح و محبوب است که آن را به سه بخش متفاوت تقسیم می‌کنند.
قسمت اول که از آمل تا چمستان را شامل می‌شود به حیث تنوع ویلا بسیار گسترده است، هم ویلای ساحلی و هم نمونه‌های جنگلی را می‌توان با قیمت‌های متفاوت در این محدوده مشاهده کرد، که چمستان مطرح‌ترین شهر این قسمت برای خرید ویلاست.

از نوشهر و متل‌قو تا نمک‌آبرود، دومین بخش از این قسمت شمال هستند که به دلیل فاصله جزیی با پایتخت، بیشتر مورد توجه ساکنین تهران قرار می‌گیرند، در واقع تهرانی‌هایی که آخر هفته‌ها به بهانه دل کندن از یک هفته نفس‌گیر به دنبال راه فرارند بهتر است ویلاهای این منطقه را برای خرید انتخاب کنند. سومین بخش را منحصرا به رامسر اختصاص داده‌اند، شهری آرام، زیبا، سرسبز و دل انگیز؛ به راستی که رامسر عروس ایران است.

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا
انتخاب شهر برای خرید ویلا کمی سلیقه‌ای است اما...

 

شهر نوشهر

به رغم این‌که انتخاب شهر برای خرید ویلا کمی سلیقه‌ای است اما آن‌چه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حاکی از آن است که خریداران ویلای شمال، متل‌قو را بهترین شهر می‌دانند و پس از آن نمک‌آبرود و نوشهر را بر می‌گزینند و بعد از آن رامسر را انتخاب می‌کنند.

آن‌چه سبب شده رامسر با آن تله‌کابین دو کیلومتری‌اش که بزرگترین تله‌کابین ایران محسوب می‌شود در اولویت آخر باشد (البته از میان همین چهار شهر ساحلی)، فاصله بیشتر با جاده دوست داشتنی چالوس و مسیر متصل به تهران است.

اگر آرامش برای شما مهم است؟
در این میان نوشهر اما آرام‌ترین شهر است و برای عاشقان آرامش بهترین انتخاب، جدا از این رامسر به حیث بافت شهری هم از بهترین‌های مازنداران محسوب می‌شود و به همین خاطر برای زندگی کاملا ایده‌آل تلقی می‌گردد.

اگر هدفتان سرمایه گذاری است؟
متل‌قو به دلیل مراکز خرید زیاد و استقبال عجیب گردشگران و توریست‌ها به نسبت شلوغ است، بنابراین برخی بر این باورند که اجاره ویلا در متل‌قو شایسته‌تر و خرید ویلا در نوشهر معقول‌تر است. بد نیست این نکته را اضافه کنیم که متل‌قو به دلیل نزدیکی با یکی از بهترین جاده‌های منتهی به پایتخت به حیث سرمایه‌گذاری بسیار ارزنده خواهد بود بنابراین اگر نگاهتان بیشتر به سمت سرمایه‌گذاری در خرید ویلا یا ملک است و هدفتان از خرید ویلای شمال کسب سود است بهتر است متل‌قو را در صدر اولویت‌هایتان بگذارید.

اگر قیمت ویلا برایتان مهم است؟ 
اشاره‌ای هم به قیمت ویلا داشته باشیم، در قسمت‌های غربی مازندران معمولا ویلا‌ها گران‌تر از قسمت‌های شرقی به فروش می‌رسند بنابراین آن‌ها که قیمت ویلا مهم‌ترین دغدغه‌شان است پیشنهاد می‌کنیم تمرکزشان را بر شهرهای شرقی استان مازندران بگذارند.

یک نکته را فراموش نکنید

برای اقامت در تعطیلات تابستان کدام منطقه شمال مناسب است؟
به یک نکته مهم دقت داشته باشید، اگر قصدتان خرید ویلا نیست و صرفا برای مدتی کوتاه در تعطیلات تابستان قرار است ویلایی را در شمال انتخاب کنید پیشنهاد ما این است که با توجه به هوای شرجی شهرهای ساحلی، شهرهایی که در ارتفاعات شمال قرار گرفته‌اند را برگزینید، شهرهایی چون سوادکوه یا مثلا دیلمان یا حتی گیسوم که به دلیل واقع شدن بر ارتفاعات خنک‌ترین مکان‌های شمالی در تابستان محسوب می‌شوند.

در پاییز کدام منطقه برای گذران تعطیلات در شمال مناسب‌تر است؟
طبیعی است برای آن‌ها که پاییز را برای سفر به شمال برگزیده‌اند شهرهای ساحلی شمال بهترین انتخاب خواهد بود و می‌توانند کاملا مطمین باشند که با کوله باری از خاطرات شیرین به خانه باز خواهند گشت.

ویژگی‌هایی که باعث تفاوت شهرهای شمالی شده‌اند کدامند؟

- جنگلی یا ساحلی بودن شهرها
- تمیزی شهر
- جمعیت و آرامش آن‌ها
- وضعیت امکانات شهری
- وضعیت امنیت شهرها
 - مسیر رفت و آمد به آن شهرها

نمک آبرود

جنگلی یا ساحلی بودن شهر؛

این‌که ویلای جنگلی بهتر است یا ساحلی باید اشاره نمود که سلیقه بسیار شرط است. راهنمایی‌ از مشاور املاک فعال و حرفه‌ای مانند املاک بانیان مسکن می‌تواند کمی این سلیقه را عوض کند و انتخابی منطقی‌تر را به خریدار هدیه دهد، ویلای ساحلی در شهری جذاب از شمال علارغم محاسن زیادی اعم از این‌که فاصله تا لب آب بسیار کوتاه و هر زمان امکان حضور در ساحل و لذت بردن از دریا را دارد، این حسن را داشته که با صدای دلنشین موج‌های سوار بر آب خواب و استراحتی راحت را به ارمغان آورد.

تمیزی شهر؛

نکته بعد تمیزی شهر است که با ذات وجودی انسان رابطه مستقیم داشته و نقش بسزایی در انتخاب منطقه برای خرید ویلا بازی می‌کند. ظاهر کثیف ساحل یا سطح شهر حس خوبی را منتقل نمی‌کند یا شخصیت برخورد افراد ساکن آن شهر که باز هم بی‌دخیل در انتخاب یک ملک یا ویلای مناسب نیست.

جمعیت و آرامش شهر؛

در موضوع جمعیت و آرامش منطقه به عنوان مشاور و راهنما این توصیه را می‌کنیم که حتما مدنظر قرار گرفته شود، چون بالاخره هر چقدر هم که ویلایی لوکس در بهترین منطقه جغرافیایی و نزدیک‌ترین مسیر باشد وقتی آن آرامش خاطر را ندهد یا سرصدای بیهوده در محیط سکونت وجود داشته باشد موجب سلب آسایش و آرامش ساکنین می‌شود و نارضایتی خریدار را به دنبال دارد.

اما وضعیت امکانات و امنیت شهر همان‌جور که از سر‌فصل توضیح مشخص است، همه ما شهر یا منطقه‌ای بدور از استرس و رنجش را برای سکونت مدنظر می‌گیریم. در منطقه‌ای که امنیت برای حضور خانواده و همچنین وجود مواردی مخل اعصاب و آرامش وجود داشته باشد همه را فراری می‌دهد و باعث می‌شود از این منطقه دل خوشی نداشته باشند، دعواهای همسایگی یا حضور ارازل و اوباش در یک منطقه نیز نارضایتی‌هایی به دنبال دارد که باعث عدم پیشرفت آن منطقه می‌شود و در خرید ویلا تاثیر تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

از سمت دیگر وجود راه‌های ارتباطی و دسترسی‌ نزدیک به محل اعم از اماکن خرید، رفاهی، درمانگاه، رستوران و خیلی دیگر از مکان‌هایی که مایحتاج سفر لذت بخش را برای افراد فراهم کند، به طور حتم آن‌ها را به سمت خرید ویلا در این شهرها یا مناطق ترغیب می‌کند.

مسیر رفت و آمد شهر؛

شهر رویان

از حیث مسیر رفت و آمد این موضوع را نباید نادیده گرفت که در روزهای شلوغ و تعطیلات، مسیرهای منتهی به شمال کشور از ترافیک زیادی برخوردار است اما با انتخابی منطقی و خوب در خرید ویلا می‌توان خستگی راه و سفر را برای رسیدن به منطقه حسابی در کرد.

صحبت پایانی

برای خرید ویلای شمال، بهتر است شهرهای ساحلی و واقع در بخش غربی مازندران را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم اولویت‌هایتان در خرید ویلا از جمله آرامش، امکانات شهر یا ارج و قرب زمین را به خوبی بسنجید آن‌گاه قاطعانه شهر مورد نظرتان را برگزینید.
در این نوشته بیشتر نگاهمان معطوف به مازندران بود اما واقعیت این است که همه جای شمال بکر و دوست داشتنی است، گیلان نیز به نوبه خود شهرهایی چون زیباکنار و انزلی در چنته دارد که بسیار محبوبند اما باز هم یادآور می‌شویم که رونق خرید ویلا در مازندران از دیگر بخش‌های شمال بیشتر است.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.