فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

حقیقت ویلای ارزان شمال چیست؟

ویلاهای ارزان


یکی از روش‌های جدید کلاهبرداری، فروش ویلا در شمال با قیمت پایین و ارزان قیمت است به صورتی که در آن صاحب ملک، زمین خود را به صورت قراردادی می‌فروشد و ادعا می‌کند که سند ندارد و پس از مدتی با ادعا و ارائه اسناد، حق مالکیت زمین و ملک را می‌گیرد و در این‌جا خریدار زمین کلاه بزرگی به سرش می‌رود. و این یکی از روش‌های کلاهبرداری از طریق فروش ویلا می‌باشد.


می‌توان برای نمونه به ویلاهای 50 میلیونی و 100 میلیونی شمال اشاره کرد که در سایت‌ها آن‌ها را تبلیغ می‌کنند اما با اندکی تامل و تحقیق می‌توان فهمید که مالکان حقیقی این ویلاها قیمت‌های میلیاردی برای ویلاهای خود تعیین کرده‌اند، حال چگونه است؟؟

 

 

خرید انواع ویلاهای جنگلی در شمال

 


یکی دیگر از روش‌های کلاهبرداری به وسیله ویلاهای ارزان قیمت، فروش ارزان این ویلاها به چندین نفر است که در آخر هیچ کسی برنده نخواهد شد جز صاحب اصلی ملک.

 

ویلای ارزان

 

چرا یک ویلا ارزان می‌شود؟

* یک ویلا ممکن است به دلایل خاصی ارزان شود و در مواردی ممکن است که این ویلاهای ارزان مشکلی نداشته باشند و در مواقعی نیز کلاهبرداری بزرگی باشد و یا حتی ممکن است یک ویلا به دلایل دعاوی و اختلافات بین دو نفر ارزان فروش رود.

* ممکن است یک ویلا به دلیل اختلاف میان دو نفر و یا ایجاد مزاحمت برای آن ملک ارزان به فروش رود و باید نیز در خرید این‌گونه ویلاها دقت کرد زیرا دردسرها خود را بعد از خرید ویلاهای ارزان قیمت نشان می‌دهند.

* ممکن است ویلا جز ویلاهای غیر قانونی یا در ردیف ویلاهای ممنوعه باشد و هر لحظه خطری آن را تهدید کند و نیز از طرف شهرداری با مشکل مواجه باشد.

* ویلاهای ارزان ممکن است به دلایلی هم‌چون فاصله زیاد و دوری از مرکز شهر به قیمت پایین فروخته شوند و ممکن است اصلا مشکلی نداشته باشد.

* ویلاها نیز ممکن است به علت مشکل‌های مالی ارزان به فروش برسند.

 
چر نباید ویلاهای ارزان قیمت بخریم؟

 
چرا نباید ویلاهای ارزان بخریم: 
به دلیل کلاهبرداری‌های و فروش‌های غیر مجاز اخیر باید در خرید ویلا دقت کرد، زیرا ویلاهای ارزان بدون مشکل محدود هستند و در بعضی مواقع با مشاهده قیمت ویلاهای شمال خیالمان راحت می‌شود که می‌توانیم با بودجه خود ویلایی را خریداری کنیم اما باید صحت این قیمت‌ها را متوجه شد و به آن دقت کرد.

ویلاهای ارزان نیز مشابه این ضرب المثل هستند: هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست. ما در این‌جا به شما نکاتی را در مورد خرید ویلاهای ارزان قیمت می‌گوییم.

 

1) ویلاهای ارزان بدون سند را به هیچ وجه نخرید

با توجه به کلاهبرداری‌های اخیر کسی که قصد خرید ویلایی را دارد باید ابتدا قیمت‌های واقعی زمین‌ها و قیمت تمام شده ساخت ویلا را در نظر بگیرد و بعد برای خرید ویلا اقدام کند و در غیر این‌صورت سرمایه شما از بین خواهد رفت.

عده‌ای نیز برای ویلاهای بدون سند به صاحب ملک برای ارائه اسناد فشار می‌آورند و صاحب ملک نیز پیشنهاد می‌دهد برای صحت مالکیت به شورای شهر مراجعه کنند اما باید توجه داشت که در هنگام خرید فقط صحت مالکیت مهم نیست و ممکن است ویلا به صورت غیر قانونی ساخته شده باشد و پس از مدتی مشکلاتش آشکار شود.

 


2) ویلاهای ارزان در مناطق نا امن

یکی از دلایل ویلاهای ارزان منطقه آن است. به گونه‌ای که در منطقه‌ای ناامن وجود دارد که پس از مدتی وسایل آن ربوده می‌شود. این یکی از مشکلاتی است که برای مالکان این‌گونه ویلاها به وجود آمده است.

 


3) ویلاهای ارزان قیمت همراه با مشکلات وراثتی

یکی دیگر از دلایل فروش ویلاهای ارزان قیمت می‌تواند مشکلات وراثتی باشد که در آن زمین یا ملک توسط صاحب حقیقی خود به فروش نمی‌رود و شخص دیگری با سو استفاده از اسناد و مدارک و قیمت ارزان مشتری را به خرید وا می‌دارد و یا حتی ممکن است ملک توسط صاحب حقیقی به دلایل دعواهای شخصی و خانوادگی و ایجاد مزاحمت ملک خود را به فروش برساند که نیز این نوع ملک مشکلات زیادی خواهد داشت.

 


4) ویلاهای ارزان با آب، برق و گاز دزدی و غیر قانونی

این نوع ویلاها و خانه‌هایی که در همه جا وجود دارد نیز دارای مشکلات زیادی است که صاحب ملک شما را در مورد این مشکل در جریان نمی‌گذارد که بعد از خرید ملک پای شما را به دادگاه‌ها و کمیته‌های خاص باز می‌کند و آرامش شما را سلب می‌کند و هزینه‌های اضافی به وجود می‌آورد.

مورد دیگر کلاهبرداری ویلاهای ارزان که می‌توان در همین قسمت در مورد آن توضیح دهیم، متراژ ویلا می‌باشد که در این‌جا صاحب ملک قسمتی از جاده یا بلوار و یا شهرک را با بلوک‌هایی به ملک خود اضافه می‌کند و به گونه‌ای به مساحت زمین خود می‌افزاید، مثلا هنگام خرید ویلا به شما می‌گویند که ویلا 250 متر مساحت دارد و هنگامی خودتان متر می‌کنید، متوجه می‌شوید که مساحت آن کم می‌باشد و باید در هنگام خرید ویلا از کسانی که در این زمینه تخصص دارند کمک گرفت.

 

ویلای ارزان بدون سند

 

در چه صورت می‌توانیم به ویلاهای ارزان اعتماد کنیم؟


همیشه باید در خرید ویلاهای ارزان دقت کرد و به توصیه ما به هیچ وجه در خرید ویلا، زمین و... عجله نکنید. زیرا تنها چیزی که بسیار است ویلا است و اشتباهی در خرید ملک باعث از دست دادن تمام سرمایه شما می‌شود و غیر قابل جبران خواهد بود و شکایت نیز فرایندی طولانی است.


در خرید ویلاهای ارزان ابتدایی‌ترین چیز سند و اثبات مالکیت است و شما باید هنگام خرید ملک‌های بدون سند از صاحب ملک تعهد بگیرید که سندی وجود ندارد و ملک ایشان به شما می‌رسد و صاحب ملک نباید بعد از مدتی برای زمین با مدارکی که شاید داشته باشد و به شما نشان نداده باشد ادعا کند و نیز باید در دفتر ثبت اسناد به صورت رسمی زمین را انتقال دهید و نیز صاحب ملک موظف است که از شورای شهر مدرک اثبات سند را برای شما بیاورد.


نکته دیگر اینکه شما باید به صورت حرفه‌ای اندازه ملک را بدست آورید و با پرس و جو از اهالی محل از صحت و سالمی ملک و اندازه آن نیز اطلاع پیدا کنید تا به اندازه ملک هزینه پرداخت کنید و در خرید ویلاهای ارزان نیز سعی شود که از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک گرفته شود.

نکته مهم دیگر پرس و جو از دادگاه و شورای شهر برای نبود مشکلات موروثی و دزدی نبودن برق و گاز می‌باشد.


در مورد خرید ویلا و معامله‌ای که قرار است انجام دهید بسیار حساس باشید و چیزی را نادیده نگیرید و دقت کافی را به عمل آورید.


شما در صورت رعایت این نکات به هیچ وجه دچار مشکلی نخواهید شد و به سرمایه شما آسیبی نخواهد رسید.


 
 
در چه مناطقی ویلاهای ارزان قیمت مورد اطمینان وجود دارد؟

 

ویلای ارزان قیمت

 


در مناطقی ویلاهای ارزان قیمت وجود دارد که در تمامی نقاط آن شهر زمین قیمت کمتری داشته باشد و می‌توان به چنین ویلاهایی اطمینان کرد.

مناطقی که زیاد دارای امکانات بالا نیستند و فضای شهر آن بکر مانده است و ساختمان سازی زیادی در این شهرها انجام نشده مناطق ارزان مناسبی محسوب می‌شوند.

 

 
علت وجود ویلاهای ارزان قیمت در نور و چمستان چیست؟


این مناطق به دلیل دور بودن از مرکز استان و در بیشتر حالت بدون سند بودن این ویلاها و نداشتن امتیاز آب و برق جز ویلاهای ارزان محسوب می‌شوند. در این مناطق این ویلاها با اسم ویلاهای جنگلی به فروش می‌رسند اما باید دقت داشت که این ویلاها دارای مشکلات زیادی هستند و ویلاهای چمستان علاوه بر بدون سند بودن به دلایل دوری از شهر و نا امن بودن منطقه قیمت بسیار پایین‌تری دارد.

پس برای خرید ویلای مناسب در مناطقی هم‌چون نور و چمستان که فروش‌های غیر مجاز در آنها زیاد بوده اگر شما توسط املاکی‌های معتبر و افراد ماهر برای خرید ویلا در چمستان که یکی از مکان‌های زیبا و دیدنی مازندران محسوب می‌شود اقدام کنید به هیچ وجه به مشکل خاصی برخورد نخواهید کرد.

 

از کجا مشاوره بگیریم؟

 

مشاور املاک شمال


در هنگام رجوع به دادگستری و دادگاه‌ها چند جمله را زیاد می‌شنویم؛ گول خوردم و مرا کلک زدند، نخوانده و بدون مشورت امضا کردم، چشم بسته به طرف اعتماد کردم، شخص و مشاور خوبی نداشتم. این جملات را افرادی که اشتباه کرده‌اند می‌گویند.

 اما باید مشتری‌ها بدانند از کجا مشاوره بگیرند، بهترین جا برای مشاوره دهیاری‌ها هستند که در صورت خرید و یا نخریدن ملک توسط شما آنها نه ضرری می‌کنند و نه سودی بعد از دهیاری ها می‌توان به شوراهای شهر، دادگاه‌ها (برای بررسی زمین که شکایتی در مورد آن نباشد) و گزینه بعدی مردم منطقه که از همه چیز خبر دارند.


اما نباید در امر تحقیقات فقط به یک گزینه بسنده کرد و حساسیت را باید در خرید ویلاهای ارزان نشان داد.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.