فروش ویلا در شمال، بانیان مسکن
خرید ویلا در شمال، فروش ویلا در بهترین مناطق

معروفترین شهرهای ویلایی شمال

ویلا به سازه و ساختمان‌هایی که در مناطق خوش آب و هوا و در مناطق توریستی در یک یا دو طبقه به صورت فلت و یا دوبلکس احداث می‌شود اطلاق می‌گردد که در کشور ما مناطق ویلایی در شهرها و ییلاقات متعددی به صورت پراکنده موجود و قابل استفاده برای دارندگان ویلا است.

همه شما دوست دارید ویلایی جهت گذراندن اوقات فراقت و تفریح خود در شمال داشته باشید، با این حساب هر‌ ساله در بین شما افرادی پیدا می‌شوند که با توجه به پس‌انداز و بودجه‌ای که برای خرید ویلا تهیه کردند، قصد انتخاب ویلایی در یکی از دو استان شمالی مانند مازندران یا گیلان را دارند و به دنبال انتخاب بهترین استان و شهر در شمال هستند.

 

خرید انواع ویلا ساحلی در شمال
 

پیشنهاد مشاور:

وظیفه ما به عنوان مشاور، معرفی بهترین شهر شمالی کشور برای خرید ویلا و انتخاب می‌باشد، همان‌گونه که در مطالب قبل‌تر به عنوان بهترین مناطق ویلایی و برند شمال برای سرمایه‌گذاری و ساخت و خرید ویلا اشاره داشتیم، در این میان می‌خواهیم شما را با زیباترین و معروف‌ترین شهرهای شمالی آشنا نماییم.

در این مبحث به طور کلی به شهرهای شمالی کشور که از نطر آب و هوا و توریستی و جذاب بودن و با داشتن مناطر طبیعی و توریستی زیبا و با نزدیکی به دریا و در بین جنگل، نسبت به شهرهای دیگر در شمال از اهمیت خاص و اولویت زیادی برخوردار هستند می‌پردازیم.
بحث ساخت و ساز ویلا و خرید و فروش ویلا در تمام نقاط کشور از رونق و اهمیت بالایی برخوردار بوده و این امر سلیقه‌ای و به علاقه خریداران و هموطنان بستگی دارد، اما به طور کلی اگر این سوال از هموطنان عزیز پرسیده شود که کدام یک از شهرهای شمال کشور از نظر توریستی بودن و جذابیت ویلا از اهمیت بیش‌تری نسبت به شهرهای دیگر شمال برخوردار است؟ مطمینا شهرهایی چون رامسر، متل قو، نمک‌آبرود، نوشهر، چالوس را نام خواهند برد و یا بیش‌تر شنیده‌ و از این شهرها خاطره و حتی چند شبی اقامت داشته‌اند.
اما اشخاصی که به صورت تخصصی و اختصاصی در زمینه ویلا و خرید ویلا و یا فروش ویلا در شمال فعالیت دارند به طبع شهرهایی چون نوشهر، متل قو و نمک‌آبرود را در اولویت خود از لحاظ ساخت و ساز ویلا و یا خرید و فروش ویلا نام خواهند برد.

 

4 شهر برتر و برند شمال کشور

شهرهای نوشهر، متل قو، چالوس، نمک‌آبرود به دلیل داشتن موقعیت عالی با نزدیکی به دریا و جنگل و جاده عبوری بین المللی با گذر از ساحل و جنگل، این شهرهای ویلایی و توریستی را به یکی از زیباترین و سرشناس‌ترین شهرهای ویلایی و گردشگری کشور تبدیل کرده است.

 

متل‌قو        رامسر
 

افرادی که به قصد خرید و یا تفریح و گذراندن اوقات تعطیلی از تهران به سمت شمال حرکت می‌کنند بعد از گذراندن مسیر، وارد جاده کرج چالوس می‌شوند و با گذراندن مسافتی در حدود 180 کیلومتر وارد شهرستان چالوس و با عبور به سمت شرق وارد شهرستان زیبا و توریستی نوشهر با مناظر بکر و زیبای دریا و جنگل شده و چنانچه قصد خرید ویلا را داشته باشند منطقه نوشهر و روستاهای شهرستان نوشهر با فاصله اندکی که با دریا و جنگل دارند، همچنین فاصله نوشهر با نقاط مختلف کشور می‌تواند بهترین گزینه برای خرید ویلا ‌باشد.
عده‌ای از مسافران نیز بعد از اتمام مسافت جاده تهران چالوس و رسیدن به چالوس و با چرخش به سمت غرب به نمک‌آبرود با تله‌کابین معروف و بعد به شهرستان قدیمی متل‌قو با نام جدید سلمان شهر می‌شوند که زیبایی و مناظر دیدنی به همراه بسیاری از مراکز خرید برندها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و با آب و هوای مطبوع و موقعیت زیبای دریا و جنگل رو به رو خواهند شد.
چنان چه قصد خرید ویلا در متل قو را داشته باشند باید گفت که گزینه‌ای بسیار عالی و منطقه‌ای زنده و پر جنب و جوش را برای داشتن ویلا و اقامت انتخاب کرده‌اند.
معروف‌ترین و سرشناس‌ترین شهرهای ویلایی در شمال کشور طبق نظرسنجی از هموطنان عزیز به ترتیب شامل متل قو، نمک‌آبرود، نوشهر و رامسر می‌باشد که از میان این شهرها نوشهر و چالوس و متل‌قو و نمک‌آبرود نسبت به رامسر از اولویت و طرفداران بیشتری برخوردار است و این امر به دلیل مسافت کم این شهرها به جاده چالوس کرج (کندوان) و مسافت کمتر تا تهران می‌باشد.

 

حتما بخوانید: نقشه روستاهای کجور

 

بهترین شهر ویلایی شمال

در ضمن در میان 4 شهر برتر نام برده در شمال کشور، نوشهر و روستاهای توریستی با ویلاهای متعدد نسبت به متل‌قو و نمک‌آبرود، با عنوان موضوع چرا نوشهر بهترین منطقه ساحلی خرید ویلا در شمال؟ اشاره مختصری داشتیم و به دلایلی همچون، مراکز خرید متعدد و رفت و آمد زیاد و در مسیر جاده رشت و رامسر و ترافیک سنگین در روزهای تعطیل و شلوغ از آرامش بیشتر و هرج و مرج و شلوغی کمتری برخوردار بوده و برای استراحت و آرامش رتبه نخست ویلایی کشور را دارد، به همین علت بیشتر اشخاصی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند شهرستان نوشهر را در اولویت قرار می‌دهند.

 

نوشهر
 

گرانترین شهر شمال کجاست؟

برای این که بدانیم گران‌ترین شهر شمال کدام شهر است باید این مطلب را اذعان داریم که شمال برای خرید ویلا در دو استان گیلان و مازندران خلاصه می‌شود و هر یک از این استان‌ها شهرهای متعددی دارند و در بین این شهرها یک یا چند شهر به عنوان گران‌ترین شهر شمال ایران شناخته می‌شود.

اما اگر کمی موضوع را خلاصه‌تر کنیم و در میان شهرهای شمال کشور که در زمینه خرید و فروش ویلا بیشتر از همه فعال هستند به دنبال گران‌ترین شهر شمال بگردیم باید بگوییم لاهیجان گران‌ترین شهر شمال در استان گیلان است، متل قو، رامسر، نوشهر از گران‌ترین شهرهای شمال در استان مازندران هستند.

 

چرا شهرهای متل قو، رامسر، نوشهر گران‌ترین شهرهای شمال هستند؟

 • شهرهایی هستند که مانند شهرهای دیگر موجود در استان تولید کننده نیستند.

 • شهرهایی مصرف کننده هستند.

 • دامپروری و کشاورزی تا حدود زیادی در این شهرها منسوخ شده است.

 • محصولات و مایحتاج این شهرها از شهرهای اطراف تهیه و تامین می‌شود.

 • نظارت دقیقی روی قیمت‌ها نیست.

 • شهرهای توریستی هستند و بیشتر درآمد اهالی این شهرها از صنعت توریسم داخلی است.

 

هر شهری در شمال که بیشتر مورد توجه قرار گیرد و نظر مسافران و توریست‌های زیادی را به خود جلب کند، بیشتر به سمت مصرف گرایی روی آورده و از تولید باز می‌ماند و در نتیجه قیمت هر چیزی در این شهرها گران‌تر از شهرها و مناطق دیگر خواهد بود.

 

خرید ویلا در نوشهر بهترین گزینه برای تهرانی‌ها

چرا که رنج قیمتی ویلاها در نوشهر از انعطاف زیادی برخوردار است و با هر توان مالی و سلیقه‌ای می‌توانید ویلای لوکس و گران قیمت در شمال یا ویلای ارزان قیمت و معمولی در شمال را تجربه کنید. علاوه بر این موارد می‌توانید ویلا را در موقعیت‌های مختلفی چون ویلای جنگلی، روستایی، ییلاقی، شهری، ویلای ساحلی را تجربه کنید.

 

بهترین ویلاهای شمال کجاست؟

خوب همه می‌دانیم گیلان و مازندران خواستگاه مسافران و کسانی است که در جستجوی خرید بهترین ویلاهای شمال هستند می‌باشد، پس از بررسی‌ها و نظر خریداران محترم متوجه شدیم گزینه اول برای خرید ویلا استان مازندران است و افراد اذعان داشتند بهترین ویلاهای شمال را هر چه به غرب مازندران (نوشهر، متل قو، رامسر) نزدیک‌ می‌شوند بیشتر به چشم می‌بینند.

به جرات می‌توان گفت بهترین ویلاهای شمال کشور را می‌توان در شهرهای برند مازندران (نوشهر، متل قو، رامسر) یافت و این شهرها جزء لاکچری ترین شهر شمال برای خرید ویلا محسوب می‌شوند. 

 

بهترین جای شمال برای خرید ویلا کجاست؟

در پاسخ به سوال بهترین جای شمال برای خرید ویلا کجاست باید تمام شرایطی که یک ویلا را برجسته و در چشم همگان خاص می‌کند مطرح کنیم و یکی از این موارد شهر و منطقه‌ای است که ویلا در آن قرار دارد.

جذابیتی که شهرهای مطرح و شناخته شده شمال دارند و بهترین جای شمال برای خرید ویلا را به خود اختصاص داده‌اند به شرح زیر است.

 • داشتن طبیعتی زیبا و بی‌نظیر از دریا و جنگل
 • آب و هوایی خاص و عالی
 • فاصله نزدیک تا تهران
 • هزینه کم مسافرت داخلی نسبت به مسافرت‌های خارجی
 • داشتن امکانات کامل شهری

 

ارزان‌ترین شهرهای شمال از نظر خرید ویلا کدامند؟

ارزان‌ترین شهرهای شمال را می‌توان به شهرهایی که بیشتر تبلیغات می‌کنند که با چند میلیون صاحب خانه شوید، با اقساط طولانی مدت صاحب خانه شوید و ... شهرهایی که قیمت ملک در آن‌ها پایین است را می‌توان به آمل، چمستان اشاره داشت.

توجه؛ باید بدانید ما بر اساس اولویت، شهرهایی که شناخته شده در عرصه خرید و فروش ویلا هستند را گلچین و از میان آن‌ها تعدادی را به عنوان ارزان‌ترین شهرهای ویلایی شمال اعلام داشتیم، در این بین شهرهایی هستند که نیاز به توضیح در این بخش نبود.

خرید ویلا در متل قو، فروش ویلا در نمک آبرود، خرید ویلا در نوشهر، در سایت بانیان مسکن به تعداد متنوع و متعدد موجود و به هموطنان عزیز معرفی شده است.

 

بهترین شهرک‌ های شمال

بهترین شهرک‌ های شمال را از بابلسر تا رامسر در استان مازندران خواهیم دید، شهرک‌های قدیمی و جدید ساحلی و جنگلی نظیر شهرک دریاکنار، شهرک خزر شهر، شهرک خانه دریا، شهرک دریابیشه، شهرک فردوس، شهرک پارک ویلا، شهرک امیر دشت اشاره داشت.
شهرک‌های ویلایی فوق علاوه بر مساحت چند هکتاری دارای مشاعات، فضای سبز، ویلاهای لوکس، ارزش ملکی بالا، پرسنل خدماتی، پرسنل امنیتی و مدیریت قوی هستند که سبب شده تا از میان شهرک‌های متنوع ویلایی در شمال لقب بهترین شهرکهای شمال را به خود اختصاص دهند. 

 

شهرک‌های معروف شمال

شهرک لاکچری شمال را به شهرک دریاکنار و خزرشهر در بابلسر، شهرک خانه دریا در سرخ‌رود، شهرک فردوس در رویان، شهرک دریابیشه در روستای ونوش نوشهر، شهرک پارک ویلا در چلک نوشهر و شهرک امیردشت در کلارآباد می‌توان نسبت داد.
شهرک‌های فوق به لحاظ زیر ساخت‌ و مشاعات قوی و ارزش بالای ملک و به دلیل توجه قشر مرفه و موقعیت مناسب به شهرک‌های ویلایی معروف شمال شناخته می‌شوند.

 

بهترین منطقه شمال برای خرید ویلا

بهترین مناطق شمال برای خرید ویلا در ادوار مختلف کمی متفاوت بوده است و می‌توان آن را از دو جنبه سودآوری، سرمایه گذاری و سکونت مورد بحث قرار داد.

 1. بهترین منطقه شمال برای خرید ویلا از جنبه سوددهی را باید در مناطقی که جای رشد و ترقی دارند مانند سرخ رود، که هنوز جا برای رشد و پیشرفت داشته و مانند دیگر مناطق ویلایی برند شمال به سقف رشد خود نرسیده یا مانند مناطق ضعیف شمال که مورد توجه سرمایه گذاران نیست، جستجو کرد.
 2. گرانترین شهرک شمال برای سکونت و خرید ویلا را باید به مناطقی که دارای امنیت و آرامش، امکانات رفاهی و تفریحی، امکانات آموزشی و ترابری، دسترسی آسان و نزدیک از طریق راه‌های ارتباطی به پایتخت نسبت داد و در این میان از شهرهای شمالی، بهترین منطقه شمال برای خرید ویلا به نوشهر تعلق خواهد یافت و دلیل آن علاوه بر مزایای فوق به داشتن طبیعتی زیبا، فاصله نزدیک دریا و جنگل، داشتن فرودگاه و بندر، عدم ترافیک سنگین در ایام تعطیل و مورد توجه بودن این شهرستان ساحلی زیبا از زمان‌های دور دانست.

 

خلاصه:

وقتی کسی به شمال سفر می‌کند همواره به دنبال مکانی است که ساحل و جنگل نزدیک به هم باشند و تمامی امکانات رفاهی یا حداقل را دارا باشد، با توجه به بررسی‌های صورت گرفته شده باید گفت محدوده رویان تا متل قو جزو مناطقی هستند که کمتر کسی پیدا می‌شود این محدوده را نپسندد و از نزدیک ندیده باشد.

این مناطق دارای ساحلی بسیار تمیز و آرام بوده و علاوه بر این، طرح‌های شنا برای آقایان و بانوان محدودیت‌های تفریح‌های آبی را از بین برده، جنگل‌های وسیع با پوشش سبز و دلنشین با امکاناتی از قبیل رستوران‌های سنتی زیبا، کافی‌ شاپ‌ها قلیان سراها فضاهای بازی کودکان پیست دوچرخه سواری و ماشین سواری و باربیکیو و ... گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، ناگفته نماند که پارک‌های ساحلی نیز تمامی این امکانات را داشته و ورزش‌های آبی نیز امتیازی است که مختص پارک‌های ساحلی می‌باشد و آرامش هم جزوه چیزهاییست که مخاطبان را  به این مناطق بکر و بی‌نظیر می‌کشند، خوشبختانه باید گفته شود آرامش ابدی این مناطق را باید در گینس ثبت کنند.

با توجه به این مساله که یک ایران داریم و یک شمال که همه دوست دارند لااقل یک ویلای نقلی برای رفع خستگی خود داشته باشند پیشنهاد می‌کنم حتما در این محدوده‌های شهری نام برده شده در فوق خرید ویلا برای آرامش داشته باشید.

ما سعی کردیم بیشتر مکان‌های ساکت و آرام شمال مانند نوشهر و رویان را به عزیزان پیشنهاد دهیم که فاصله نزدیک و حدود یک ساعت و کمتر تا متل قو و کلارآباد و نمک آبرود دارند و برای سکونت و اقامت بسیار ایده‌آل می‌باشند.

دیدگاه‌های کاربران:
ارسال دیدگاه:
لطفا پست الکترونیک صحیح خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار دیدگاه شما، موضوع به وسیله پست الکترونیک به اطلاع شما رسانده خواهد شد.